Jump to content

iphone 4 home tuşuna basınca elma işareti çıkması

Rate this topic

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba; Guangzhou'dan aldığım ve Turkcell bayisinde kaydını yaptırarak açıtığım MC603ZP model 4.3.3 (8J2) sürümlü cihazımda home tuşuna bastığım zaman ekranda elma işareti belitiyor ve üzerinde çizgiler dönüyor. Belli bir müddet sonra cihaz açılıyor fakat servis yok diyor, ve yine belli bir müddet sonra telefon çekmeye başlıyor. Bazı zamanlar ise telefon kendiliğinden kapanıyor. Son bir hafta içinde yaklaşık üç kere ısınma problemi ile karşılaştım ayrıca. Bugün telefonu yeniden restore ettim fakat home tuşuna basınca elma işareti ve dönen çizgilerin çıkması halen devam ediyor.

Cihazı yaklaşık 10 gündür kullanıyorum fakat en az yüz kere bahsettiğim sorun gerçekleşmiştir. Ayrıca kimi zamanlarda hard reset ile açabiliyoru telefonu ve kapanmama sorunuda olabiliyor.

Sizce cihazın ne gibi bir sorunu olabilir, fikirlerinizi ve yardımlarınızı paylaşırsanız senivirim.

Öncelikle telefonu restore etmenizi tavsiye ederim. Ciddi bir sorun olduğunu sanmıyorum ancak yurtdışı olduğu için yapabileceklerimiz kısıtlı... Yine 4.3.3 restore edin anca backup almayın, sıfır kurulum yapın. Sonraki aşamada rehber gibi bilgilerinizi yükleyebilirsiniz ancak komple backup almayın. Sorun yazılımsal ise bu sorunlarla birlikte backup geri yüklenmiş olur...

Saygılar...

back up alınmaksızın cihazı restore ettim. yeniden 4.3.3 yükledim. ama sorun halen devam ediyor. şu an her 5- 10 dakikada bir home tuşuna basıyorum ve ekranda elma işareti beliriyor, ve yalnızca home tuşu değil açma kapama tuşuna basıncada aynı sorun devam ediyor. Telefonun yurtdışı oluşu neden yapacaklarımızı sınırlıyor. Cihaz pasaport ile kaydedildi, ayrıca sim kilitsiz.

back up alınmaksızın cihazı restore ettim. yeniden 4.3.3 yükledim. ama sorun halen devam ediyor. şu an her 5- 10 dakikada bir home tuşuna basıyorum ve ekranda elma işareti beliriyor, ve yalnızca home tuşu değil açma kapama tuşuna basıncada aynı sorun devam ediyor. Telefonun yurtdışı oluşu neden yapacaklarımızı sınırlıyor. Cihaz pasaport ile kaydedildi, ayrıca sim kilitsiz.

Sınırlıyor çünkü donanımsal bir problem varsa cihazı buradaki servislere veremezsiniz ancak yurtdışına gönderilmeli... Soruna gelince, rica etsem bu soruna ait bir görsel ekleyebilir misiniz ?

Saygılar...

:confused: Springboard yeniden başlatıldığında ya da çöktüğünde bu ekran gelir ancak power tuşuna basmayla ya da home tuşuna basmayla gelmesi garip ve sıkıntılı... Restore dışındaki yol, teknik servistir ancak cihaz yurtdışı... Gönderebilir misiniz ?

Saygılar...

gönderebilir misiniz derken? yurtiçi bir teknik servise mi?

Garantisinin geçerli olduğu servise ?

Yurtiçi garanti olmadığı için ücretli bile isteseniz garantil iservisler bakmayacaktır.

Saygılar...