Jump to content

yazılımsan unlocktan vazgeçip basebandı yükselteyimmi sizce?

Rate this topic

Recommended Posts

basebandımı koruyarak 4.1 den 4.3.3 geçim, ama pil performansında düşüş oldu baseband fw uyuşmazlıgından. sizce yazılımsal unlocktan vazgeçip basebandımı 4.3.3 ki yapayımmı?

O sorun bahsettiğiniz bir tarz uyumsuzluktan değil işletim sisteminden kaynaklanmaktadır. SimLock bir cihazda kesinlikle BaseBand'i yükseltmemenizi öneririm.

• 3 weeks later...

bu konuyu hortlaacagım ama ... yine yükseltme dürtülerim sardı... arkadaşlar pil performansı ile alakası yok demiş. fakat ben basebandı yükseltmeden 4.3.3 çıktım gece sabaha kadar durduk yerde yüzde 10 şarj yedi, 4.1 döndüm bu oran yüzde 0 oldu bunu nasıl açıklayacaksınız.. teşekrüelr.

bu konuyu hortlaacagım ama ... yine yükseltme dürtülerim sardı... arkadaşlar pil performansı ile alakası yok demiş. fakat ben basebandı yükseltmeden 4.3.3 çıktım gece sabaha kadar durduk yerde yüzde 10 şarj yedi, 4.1 döndüm bu oran yüzde 0 oldu bunu nasıl açıklayacaksınız.. teşekrüelr.

Ayarlarr/Sınırlamalar/ping ve itunesi devre dışı bırakıp cihazınızı tekrardan resstart edip bir deneyiniz ,bunlar arka planda çalışıp bataryayı güya tüketiyormuz ,denemenizde fayda var

Bir arkadaşımız konusunu açmıştı sanırım

Ayarlarr/Sınırlamalar/ping ve itunesi devre dışı bırakıp cihazınızı tekrardan resstart edip bir deneyiniz ,bunlar arka planda çalışıp bataryayı güya tüketiyormuz ,denemenizde fayda var

Bir arkadaşımız konusunu açmıştı sanırım

Ama ping 4.3.x te gelio arkadas 4.1 e gecmis sanirim :)

Tapatalklasakdamı Saklasak Tapatalklamasakdamı Saklasak...

önerim ve yaptıgım..4.3.3 orginal fw yükleyerek bb falan umursamamak

ki bunu zaten devteam üyeleride şu şekilde acıklıyor..çıkmamış bir unlock için bb sabit tutmanın anlamı nedir?

02.10 da bb acıgı zaten işe yaramadı veçöpe atıldı..bu yüzden eğer bu yönde bir çalışma olacaksa

şuanda en üst versiyon 4.3.3 fw bb 04.10 için acık aranır .....ve işe yararsa muhtemelen alt bb leride zaten kapsar..

veya tam tersi 02.10 için bulunan acık 04.10 içinde gecerli olur..(ki bu saatten sonra alt versiyondaki acık arama çalışması olmaz zaten)

bu yüzden 02.10 da kalmanın bir manası yoktur..eğer 4.3.3 e yükseltmek istiyorsanız

note: zzaten ortada bb hack ile ugraşan kimsede yok..ne sherif nede musclenerd...her ikiside ortada bir çözüm var 'gevey' bu yüzden diger alanlara bakıyoruz diyorlar.yani muhtemelen eger olursa i0s 5 için bb acığı arama çalışması olacaktır..alt versiyonlar için böyle bir ugraş içinde olan yok...

Guest Silinmiş Üye

Baseband sürümü ile şarj süresinin alakası yok diyen arkadaşlar çok büyük yanılgı içerisindeler baseband sürümü ile pil performansının alakası var hemde tahmin edemeyecekleri kadar fark var.

Yazılımsal unlock kullanıp yüksel fw kullanan ve pilden şikayetçi olan arkadaşlara derhal bb yükselelerini tavsiye ederim hic umudum yok ama arkadaşında yazdığı gobi olurda yazılımsal unlock çıkarsa en son bb üzerinden devam edeceği için eski bb lerde kalmanın anlamı yok haa 4.1 ve 4.2.1 kullanan arladaşlar uazılımsal unlocktan vaz geçmesinler 4.3 kullananlar hiç durmasın yükseltsin aradaki pil performansı farkını görecekler tabi bb yükselince gevey kullanmak zorunda kalacaklarını unutmasınlar.

On Tapatalk.....