Jump to content

ios 5 i shift+ update ile yüklerken çıkan 3002 hatası

Rate this topic

Recommended Posts

1. Not defteri ile C:\ Windows\System32\drivers\hosts\etc içindeki "hosts" dosyasını açın.

2. 74.208.10.249 gs.apple.com ekleyin ve kaydedip PC'yi restart yapın.

3. Telefonu DFU moda alın ve PC'ye bağlayarak iTunes açın. iTunes telefonun"recovery mode"a alındığını söyleyecek.

4. Klavyeden shift iTunes'dan “Repair” butonuna basaraK yüklemek istediğiniz iOS5 firmware'i gösterip OK diyerek deneyin.

herkes bişey yazıyor ne yapıcağımı şaşırdım ya..udid kaydım yok ve yükleyemiyorum ok..tşk ettim..

Normalde Host dosyasında Apple ile ilgili bir şey olmaması lazım.

Sonra shift+restore yapmanız lazım.

Ama UDID kaydınız olmadığı için yapmamanızı öneriyorum. Acele etmeyin son versiyonu bekleyin. Ayrıca zaten telefonunuz sim kilitli. Siz kesinlikle uzak durun iOS5'ten!

1. Not defteri ile C:\ Windows\System32\drivers\hosts\etc içindeki "hosts" dosyasını açın.

2. 74.208.10.249 gs.apple.com ekleyin ve kaydedip PC'yi restart yapın.

3. Telefonu DFU moda alın ve PC'ye bağlayarak iTunes açın. iTunes telefonun"recovery mode"a alındığını söyleyecek.

4. Klavyeden shift iTunes'dan “Repair” butonuna basaraK yüklemek istediğiniz iOS5 firmware'i gösterip OK diyerek deneyin.

Peki üstad, Mac'teki aynı sıkıntı için ne yapmamaz lazım?

• 3 weeks later...
  • 1 month later...
Normalde Host dosyasında Apple ile ilgili bir şey olmaması lazım.

Sonra shift+restore yapmanız lazım.

Ama UDID kaydınız olmadığı için yapmamanızı öneriyorum. Acele etmeyin son versiyonu bekleyin. Ayrıca zaten telefonunuz sim kilitli. Siz kesinlikle uzak durun iOS5'ten!

bende şuan 4.3.5 sürümü var , telefonu vodafone'dan aldım.5'e geçsem sorun olurmu ?

aynı hatayı bende aldım

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...