Jump to content

Mac te oyun trainiri diye birşey var mı? Özellikle Civilization 5 için?

Rate this topic

zero2900

Recommended Posts

Civilization 5 için olup olmadığını bilmiyorum ama şöyle bir durum var; Windows'taki .exe uzantılı Civilization 5 Trainer'ı "CroosOver" isimli program yardımıyla MAC ortamında çalıştırabilirsin. Bu da Crossover programı MAC için;

http://www.iphoneyardim.net/programlar/23007-crossover_mac_windows_tabanli_uygulamalar_oyunlarinizi_calistirin.html

Use bottle diyor ya yukarıda hangi seçenekler var orada? Bir de alttaki command seçeneğinden trainer dosyasının olduğu klasöre yönlendirmen lazım. Şu konunun altında crossover videosu var, onu izleyerek tatnik et kendine göre;

http://www.iphoneyardim.net/mac-app_store_oyunlar/24550-cider_port_wineskin_crossover_games_windows_tabanli_oyunlari_calistirma.html

Trainer çalıştı ama işlemedi yani oyunu etkilemedi win7 kurucam oyunlar için nasıl kurarım.

Biraz beklersen bakacagim

Edit: Bu konudan Windows 7 kurabilirsin;

http://www.iphoneyardim.net/genel_sorunlar-cozumler/23722-bootcamp_windows_kurulumu.html

Edited by engineer79

Benimki hackintosh bide bu bootcamp sorun çıkarıyormuş 64 bit de ya bana şuan lağzım olan şey aslında sadece Mac bölümünü mac e zarar vermeden boş kımından 50-60 ını bölüp NTFS yapıp oraya win kurmak sonrada boot programları kullanarak mac ve windowsu açılışta seçebilmek.

Eğer zarar vermeden kurmak istiyorsan. Disk Utility'den şuan Mac OS'un kurulu olduğu diske(veya partition'a) gelip sağdaki kısımda "Partition" sekmesine gelip. Oradan 50 GB lık bir bölüm oluşturarak. Oluşturduğunuz bölüme MS-DOS formatı atabilirsiniz. Sonrada bilgisayara Win7 usb veya DVD'nizi takarak normal bir kuruluma geçebilirsiniz :)

Ama ben bunu Normal Mac OS 'dan esinlenerek dedim :) Hackintosh kısmında sistemsel veya boot ile alâkalı bir hata verir mi ? Orasını tam bilemem ? Onun içinde Mustafa Abi'yi beklemen gerekecek ;)

Saygılar.

Kolay gelsin.

:) Sistem diskini bölümlendiremiyormuyduk :S :) Hayda :D Ben Winzort'ta yapabiliyorum :D Off Apple yapma bunu :D

Edit:

İnternette şöyle bir durum okudum :) SL(Snow Leopard) DVD'nizi takarak sistem açık olmadan yani :) Diski bölümlendirebiliyormuşuz :) Denerseniz :) Sevinirim :) Bekliyorum :)

:) Sistem diskini bölümlendiremiyormuyduk :S :) Hayda :D Ben Winzort'ta yapabiliyorum :D Off Apple yapma bunu :D

Edit:

İnternette şöyle bir durum okudum :) SL(Snow Leopard) DVD'nizi takarak sistem açık olmadan yani :) Diski bölümlendirebiliyormuşuz :) Denerseniz :) Sevinirim :) Bekliyorum :)

Ama ben sen bu mesajı yazarken winzortu kurdum şimdi disk iki bölüm doğal olarak mac uçtu mac kurucam şimdi diğer bölüme :D

Arkadaşlar şöyle yaptım:

Mac gitti Windows 7 kurdum 200 gb lık alana.

Sonra Mac kurdum harddiskteki tüm boş alana.

Mac kurarken (iAtkos S3 V2) Chamelon RC5 i seçtim ön yükleyici olarak.

Böylece sorunsuzca Windows ve Mac arasında geçiş yapıyorum.

Oyunlar için Winzort

Aşk için MacOs :)