Jump to content

Turkcell Sim Degisikligi Banka Hizmetleri Iptal

Rate this topic

Recommended Posts

Merhabalar herkese,

Bugun memlekete izine geldim, ve hemen gidip buyuk 128K Turkcell sim kartimi mikro sim ile degistirdim. Hersey guzeldi, taa ki internet bankaciligini kullanana kadar,

Malesef ne akilli sms, ne de mobil imza calisiyor. Yapi Kredi akilli sms icin mesaj gonderdi sim degisikliginden dolayi atm'ye gidip bir islem yapmaniz gerekiyor diye.

Ancak mobil imza icin herhangi bir uyari gelmedi diger bankalardan.

Bu sekilde bir problemle karsilasan var mi acaba?

Merhabalar herkese,

Bugun memlekete izine geldim, ve hemen gidip buyuk 128K Turkcell sim kartimi mikro sim ile degistirdim. Hersey guzeldi, taa ki internet bankaciligini kullanana kadar,

Malesef ne akilli sms, ne de mobil imza calisiyor. Yapi Kredi akilli sms icin mesaj gonderdi sim degisikliginden dolayi atm'ye gidip bir islem yapmaniz gerekiyor diye.

Ancak mobil imza icin herhangi bir uyari gelmedi diger bankalardan.

Bu sekilde bir problemle karsilasan var mi acaba?

Mobil imza kullanıyorsan ve yedek sim çıkarttıysan mobil imzan iptal olur. Yeniden mobil imza aboneliği başlatman gerekir buda ortalama 1 haftaya gibi bir zaman alıyor. Bu problem değil güvenlik için yapılmış birsey. Ya bankalardaki mobil imzanı kaldıracaksın (bazı bankalarda telefon ile bazılarında şubeden kaldırman gerek) Yada mobil imzanın başlaması için ortalama 1 hafta bekleyeceksin.

Mobil imza kullanıyorsan ve yedek sim çıkarttıysan mobil imzan iptal olur. Yeniden mobil imza aboneliği başlatman gerekir buda ortalama 1 haftaya gibi bir zaman alıyor.

Bu nasil bir sacmaliktir, insan uyarmaz mi musteriyi, varsa hizmetleriniz durur diye. Sim kartim kayip degil ki, sadece iphone icin mikrosunu aldim.

Tesekkur ederim, simdi turkcell sitesinde konuyu gordum, bir sms attim hizlandiracaklarmis, ama berbat oldu, hicbir bankaya giremiyorum.

Teknoloji hizla ilerliyor, ama ayni aksak zihniyet devam ediyor. Allah bizlere sabir versin.

Bendede aynısı olmuştu Asya bayram vs. Girince 3 hafta beklemiştim. Evet Turkcell'de hattınızı değiştiren kisinin kabahati bu. Mobil imzaya turkcellde başka bir birim bakıyor. Sizin mobil imza forumu kargo ile o birime yollanıyor onlar aldıklarında sırasıyla arayıp teyd edip mobil imzanızı acıyorlar. Onun için en en en az 3 is günu sürüyor. Ama bu sekilde olması daha iyi güvenlik önemli mobil imzada.

Bendede aynısı olmuştu Asya bayram vs. Girince 3 hafta beklemiştim. Evet Turkcell'de hattınızı değiştiren kisinin kabahati bu. Mobil imzaya turkcellde başka bir birim bakıyor. Sizin mobil imza forumu kargo ile o birime yollanıyor onlar aldıklarında sırasıyla arayıp teyd edip mobil imzanızı acıyorlar. Onun için en en en az 3 is günu sürüyor. Ama bu sekilde olması daha iyi güvenlik önemli mobil imzada.

Iyi guzel de, simi degistiren sahsin kendisi :) Ayrica sim kayip degil, simin kendisi de elimde.

Iyi guzel de, simi degistiren sahsin kendisi :) Ayrica sim kayip degil, simin kendisi de elimde.

Bize göre bunlar ıvır zıvır. Onlar bunun adına presedur (dogrumu yazdım bilmiyorum) diyorlar.

arkadaşlar inanın öyle serefsizler var ki bankaların bu yaptığı uygulamaya sevinmemiz lazım. Geçen gün birinden duydum adını bilmiyorum ama bu güvenlik sistemini kullanmayan bir banka yüzünden hesapları boşaltılmış. Adamlar sizin kimlik bilgilerinize bir şekilde ulaştılarsa time shop a gidip yeni sim talebinde bulunuyorlar. Böylelikle daha önceden sizi izlemeye alan korsanlar keylogger vs vs prog. ile aldıkları kullanıcı adı ve şifrelerinizi girdikten cebinize anında gelen şifre ile hesaplarınıza girebiliyorlar sonrası ise facia kolayca 1-2 sa içerisinde ne var ne yoksa süpürüyorlar oyüzden bu sistem kesinlikle böyle çalışmalı ama tim veya shop sizi bu konuda uyarmalıymış.

Yapikredi bankamatikten hemen hallettim, problem yok. Problem sadece mobil imzada kaldi. Gerzekler hala acamadi tekrardan isleme. Surekli mesaj geliyor, sizin isleminizin uzerinde calisiyoruz diye. Sanki atom fizigi ile ugrasiyorlar :)

arkadaşlar inanın öyle serefsizler var ki bankaların bu yaptığı uygulamaya sevinmemiz lazım. Geçen gün birinden duydum adını bilmiyorum ama bu güvenlik sistemini kullanmayan bir banka yüzünden hesapları boşaltılmış. Adamlar sizin kimlik bilgilerinize bir şekilde ulaştılarsa time shop a gidip yeni sim talebinde bulunuyorlar. Böylelikle daha önceden sizi izlemeye alan korsanlar keylogger vs vs prog. ile aldıkları kullanıcı adı ve şifrelerinizi girdikten cebinize anında gelen şifre ile hesaplarınıza girebiliyorlar sonrası ise facia kolayca 1-2 sa içerisinde ne var ne yoksa süpürüyorlar oyüzden bu sistem kesinlikle böyle çalışmalı ama tim veya shop sizi bu konuda uyarmalıymış.

Yok guvenlik uygulamalarina itiraz eden yok tabii, ama salak soylese iptal olacak diye, ben de belki hic degistirmem, tatilin de icine etmem. Ya da hemen proseduru baslatirim. Bir de sim degistirmen icin butun belgelerini isteyecekler, nasil yapsin bunu benim disimda birisi.

Neyse olan oldu artik, bekliyoruz.