Jump to content

İphone sürümümü kaça yükseltip jailbreak ve unlock yapayım?

Rate this topic

Recommended Posts

Öncelikle ip4 için Aktivasyonlu olan fw'yi aşağıdaki linkten PC'nize indirin;

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/23688-ios_4_3_3_custom_firmware_-_sn0wbreeze_hazirlanmistir.html

Şunu indireceksiniz;

#### iPhone 4 Custom Fw JB+Hacktivate ####

iPhone 4 ile uyumludur.

Activated (Aktivasyon Yapmaktadır)

1500 MB Root Partition

Multitasking Gestures Menu eklenmiştir.

OpenSSH ve Cydia yüklenmiştir.

İndirdikten sonra iTunes açıp telefonu PC'ye bağlayıp klavyeden shift ve iTunes'dan restore seçeneğine ayı anda tıklayıp indirdiğiniz FW'yi göstereceksiniz ve işlem başlayacak.

Edit: Yukarıda anlattığım işleme başlamadan önce iReb programı ile de telefonu DFU moda alacaksınız ki restore başlasın.

#### iPhone 4 Custom Fw JB+Hacktivate ####

Bu işlemi yaptıgımda.Bb korunuyor değil mi?Unlock ve jailbreakli oluyor bunu yükleyince değil mi?Hattımı takıp kullanmaya başlayacağım.

BB korunur ve jailbreakli olur basbenadiniz uyumlu ise cydia dan girip ultrasn0w yüklemek kalır. Tabi custom fw ler ireb kullanılarak kuruluyor bunu hatırlatıyım :)

İreb kullanınca bir sorun mu olur neden öyle dediniz.Ben ileriki güncellemelerde telefonumu sorunsuz güncelleyebilir miyim?Yani benim öğrenmek istediğim bu işlem telefonumda ileriki zamanlarda bir kısıtlamaya neden olacak mı?

Custom Fw yi irebsiz denerseniz hata alırsınız 16xx hataları . iReb ile sorunsuz kurulur. Tabiki ilerde rahatça güncellersiniz ancak custom fw takip etmeniz gerek çünkü öbür türlü basebandiniz yükselir ve unlock gider.

Hocam orda bu indirdiğim custom fw dosyasını nerden seçeceğimi anlamadım.O işlerimleri yaptıktan sonra bu part 1 part 2 gibi dosyalar var ya onları ne zaman seçip yüklemesini nasıl yapacağım.

İrebçalıştırın ve cihazınızı seçin . Verilen adımları uygulayın . Uyarı verecek ve büyük ihtimal yanlış hatırlamıyorsam cihazınız ekranı siyah felan diyecek uyarıda . Sonra iTunes u açıp indridğiniz custom firmware a ait ipsw yi shift + restore ile kuracaksınız.

Herşey bitti bana şöyle bir yazı gösterdi itunes

the iphone could not be restored.An unknown error occurred 3014

cihazın ekranı karanlık şimdi ne yapacağım

Hosts dosyanızdaki gs.apple.com da bir hata var hosts dosyasındaki satırın ;

74.208.10.249 gs.apple.com

olduğundan emin olunuz.

Evet tamamen aynı şimdi de 3194 hatası verdi Allah Allah

Bu shsh hatası bunda sorun yok :) . (Biliyorum biraz garip gelebilir ama) Şimdi konuştuğumuz şekilde satır ekliyken veriyorsa o satırı kaldırıp kaydedin bilgisayarı yeniden başlatın ve deneyin . Yanlış hatırlamıyorsam 4.3.3 kurulumu yaıyorduk değil mi ? Ona göre yazıyorumda .