Jump to content

telefonum kafayi yiyor iyice

Rate this topic

Recommended Posts

Çok ısınıyor ise yapar. havalar ısındı malum, silikon kılıf, çok kullanım sonrası soğumadan cebe koymak vs vs liste uzar gider. Bir hard reset deneyin, yetmezse restore ve fazla lazım olmayan uygulamalardan kaçınmak gerekir.

bence 4.3.3 e geçin sorun büyük ölçüde düzelecektir çünkü 4.3.2 sorunlu bir versiyon.

Ben şahsen 4.3.2 yi daha beğeniyorum sorunsuzluk göreceli tabii'ki. Ancak kapasitesi iyice dolan her sistem ister pc, ister mac, ister iphone olsun yavaşlaması kaçınılmazdır. Neticede silinen sector'lar ve boş alanlara yazılan veriler ram'i zorlar.

Ben şahsen 4.3.2 yi daha beğeniyorum sorunsuzluk göreceli tabii'ki. Ancak kapasitesi iyice dolan her sistem ister pc, ister mac, ister iphone olsun yavaşlaması kaçınılmazdır. Neticede silinen sector'lar ve boş alanlara yazılan veriler ram'i zorlar.

iPhone16 böyle bir şey yazmıştı ondan yazdım belki yardımcı olurum diye tabi sizin dediğinizde doğru ama o uygulamalar çalışmadıktan sonra doluluğu fark etmez gibi geliyo 8 GB veya 16 GB koymuş süs diye değil?

iPhone16 böyle bir şey yazmıştı ondan yazdım belki yardımcı olurum diye tabi sizin dediğinizde doğru ama o uygulamalar çalışmadıktan sonra doluluğu fark etmez gibi geliyo 8 GB veya 16 GB koymuş süs diye değil?

Kullanıp kullanmamak değil sorun, misal (uzun zamandır restore yapmadığımızı varsayıyoruz) bir uygulama sildiniz yeni yüklediğiniz uygulama o sector'a yazar sonra yetmeyince boş alana yazar sonuç veri bütünlüğü boş alanlar arasında dağıtılmış olur ve ram'de bunları toparlayıp okumaya çalışırken zaman kaybeder= yavaşlama. Netice bir çok uygulama yükleyip siler isek bir çok parçalanmış boş ama yetersiz alan yaratmış oluruz. Windowsta disk birleştirme bu yüzden vardır.

Teli alali 1 ay filan oldu jb yaptiktan sonra boyle olmaya basladi

Hangi versiyon bilmiyorum ama. Size başka bir konunuzda'da yazdığımı hatırlıyorum. Restore yapıp yeniden jb. dostum, ancak kullanmayacağınız app ve tweak'leri es geçin bende her okuduğum app ve tweak'i yükledim sonra restore etmek zorunda kaldım.