Jump to content
Sign in to follow this  
Tokyophone

iPhone, iPad ve iPod Touch iTunes Sync ve Back Up (Yedek) Alma

Rate this topic

Recommended Posts

iTunes'umuzu açıp cihazımızı saoldaki sekmede görüyoruz...

screenshot20110713at195.jpg

Sağdaki kısımda cihazımızın bilgilerinin yer aldığı summary ile başlayan sekmeler kısmını görüyoruz.

Info kısmında telefonumuza bilgisayarımızdaki veya telefondaki kişileri bilgisayarımıza yedek almamızı sağlayan sync contacts'ı tıklıyoruz. Burada windows'cular windows contactsı seçerse rahat ederler... ilk işlemde karşınıza çıkan seçeneklerden merge info seçeneğini tıklamanız gerekir... İnternet tarayıcımızdaki favori sayfalarımızı, maillerimizi gene buradaki sekmelerle telefonumuza transfer ederiz. Bu kısmın en altında yer alan ADVANCED kısmına sakın dokunmayın. Altında yer alan tüm sekmeler tıksız olmalıdır.

Apps sekmesinde yüklemek istediğimiz uygulamaları seçiyoruz. Sağdaki kısımda klasörleme ve sayfa düzenini gerçekleştiriyoruz.

Eğer varsa yüklemek istediğimiz zil seslerini seçip telefonumuza yükleyebiliriz...

Gene yüklemek istediğimiz müzikleri playlistler veya sanatçıları seçerek Müzik sekmesinden eşleştiriyoruz...

Movies ve Photo kısmında da gene yüklemek istediğimiz veya yedeklemek istediğimiz resim ve videoları seçip telefonumuzua yükleyebiliyoruz.

dün aradın forumda bu aslında en temel konu yok... aslında hep birlikte mail hesap kurulumu filan hazırlasak arkadaşlar...

dün aradın forumda bu aslında en temel konu yok... aslında hep birlikte mail hesap kurulumu filan hazırlasak arkadaşlar...

Benimkini macmania yapmıştı :) Çok iyi bilmiyorum bende...ee birde farklı epostaların ayarları farklı olabiliyor..

Arada İtunes ve bilgisayar kullanmadan iphone ile ipad i sync yapmak mümkünmü?_

emailler , kişiler,muzikler belgeler fotoraflar açısından mesela?

benim merak ettigim soru bu yedeklemeyi ios 5'i yüklemeden öncemi yapmak gerekiyor yoksa yükledikten sonra mi?

zaten sync yapilirken bütün herşeyi kayit etmiyor mu pc'ye?

peki birsey soracagim....bu olay bilgisayarda ki bilgileri telefona mi yoksa telefonda ki bilgleri bilgisayarami atiyor...?

yedekleme oturumu başarısız oldugundan yedekleme yapılamıyor hatası alıyorum telefon vodafone alınmış fakat jailbreak var ne yapmam gerekiyor?

yedekleme oturumu başarısız oldugundan yedekleme yapılamıyor hatası alıyorum telefon vodafone alınmış fakat jailbreak var ne yapmam gerekiyor?

aynı sorun bende de var. yedekleme yapmak için pc nin saatini pasifik saat dilimi yapıyorum yedek alıyor. yoksa yedek almıyor. çözemedim sabah beri.

Ben yeni pc'me format attım, iPhone'umu takınca da sistemdeki hiçbir şey gözükmüyor. Sync edince de silmeye başlıyor app'leri. iPhone 4, 4.3.3 JB var bende. Nasıl yedek alabilirim her şeyimi? Ya da bu hali ile iOS 5'e güncelle dersem her şeyim silinir mi?

aynı sorun bende de var. yedekleme yapmak için pc nin saatini pasifik saat dilimi yapıyorum yedek alıyor. yoksa yedek almıyor. çözemedim sabah beri.

aynı sorun bende de var..benim saat dilimi atina bükreş imiş win 7 de. Bu şekilde itunes yüklediğim zaman backup almıyordu ancak eşzamanlama yapıyor. Sonra istanbul saat dilimine geçtim. Bu seferde iphone bağladığım anda itunes donuyor.. Sorun çözebilen arkadaşlar olursa çok sevinecem. Kime sorduysam olmadı..

İtunesi kaldırdım. hatta byetunes ile regestry dosyalarına kadar sildim. tekrar yükledim ama nafile. olmuyorda olmuyor...

aynı sorun bende de var..benim saat dilimi atina bükreş imiş win 7 de. Bu şekilde itunes yüklediğim zaman backup almıyordu ancak eşzamanlama yapıyor. Sonra istanbul saat dilimine geçtim. Bu seferde iphone bağladığım anda itunes donuyor.. Sorun çözebilen arkadaşlar olursa çok sevinecem. Kime sorduysam olmadı..

İtunesi kaldırdım. hatta byetunes ile regestry dosyalarına kadar sildim. tekrar yükledim ama nafile. olmuyorda olmuyor...

aziz dostum şöyle yap:

önce pc nin saat dilimini pasifik saati yap.

pasifik saati yapınca saat geriye atacak.

daha sonra internet saatinden güncellemeyi kapat.

ve en sonunda saat dilimine dokunmadan "saati ayarla" kısmından saati manual olarak şimdiki zamana ayarla.

ben bu şekilde sorunumu aştım. hem saatlarim doğruyu gösteriyor hem de backup da yapıyor eşzamanlama da.

bende çok aramıştım sorunu çözmek için. ama işte akıl akıldan üstündür :) buldum bu şekilde.

Arkadaşlar ben saat dilimini değiştirmek dahil bir çok şeyi denedim ama olmadı, başka çözüm önerisi olan var mıdır?

Arkadaşlar ben saat dilimini değiştirmek dahil bir çok şeyi denedim ama olmadı, başka çözüm önerisi olan var mıdır?

pm attım.

ALLAH RAZI OLSUN, kaç haftadır bu sorunla uğraşıyordum ituneste donmalardan, bir ton hataya kadar sebep olmuştu, sadece saati pasifik yaptım sorun çözüldü subhanallah.

Ya arkadaşlar ne yaptıysam düzelmiyor.Çözümü nasıl olacak biri bana yol göstersin.

Telefonun üstüne sağ tık yapamıyorum yapıyorum itunes yanıt vermiyor diyor bekliyorum sonra birşey çıkmıyor.Burdaki sorun ne acaba?

arkadaslar bı soru sormak istiyorum..4.3.1 surumde jbli ip4 sahibiyim...ios5 e gecmek istiyorum jbsiz olarak untet jb yı beklıcem..

restore sonrası cıhazımı yenı iphone olarak tanıtmak istiyorum.butun uygulamalarım sılınsın tek tek hepsını yenıden kurarım once ucretsızler jbden snra ucretlıler seklınde..tek ıstedıgım rehberım,mesajlarım,resimlerim ve sarkılarım telefonumda kalsın..onun dısında butun ayarlar sıfırlanabılır..bole bir restore secenegı var mı acaba?yoksa set up as a new iphone dersem tamamen hersey gıdermı rehber msj resımler dahıl olarak???

orjinal ip4 ve ios5.0.1 kullanıyorum. itunes 10.5.2.11 ile eş zamanlama yaparken "Adım 2 de yedekleme yaparken belli bir yere kadar gelip takılıyor ve bundan sonra imleç ilerlemiyor. Win 7 64 bit kullanıyorum. XP 32 bit başka bir makinada ise yedeklemeyi yapabiliyor. Win7 home Basic kullandığım makinada bu problemi nasıl çözebilirim?Aynı makinada en son Temmuz ayında yedekleme yapabilmiştim. O zamandan beri yapamıyorum

Edited by ugur66