Jump to content
Sign in to follow this  
reinamartini

DMG dosyasını ipsw ye çevirme

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar bildiginiz üzere 4.0 versiyonu betaları yayınlandı,Developerlardan udid kaydı onayı alındıktan sonra yüklenmesi gereken ipsw dosyası ise dmg olarak verilmekte,ve bunu Transmac isimli programla yapmaktayız.

Öncelikle konuların linkleri.

Beta linkleri>>http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/2967-iphone_4_0_os_-_beta_1_-_download_linkleri_ve_udid_kaydi.html

Transmac isimli programı buradan indirin>>Download TransMac

Uyarılar

*Bu ipswyi yanlızca developerlara udid kaydı olanlar yükleyebilir.

*Bu ipswlerle yükleme yaptıktan sonra downgrade ve jailbreak yapılamama ihtimali vardır (şimdilik)

*Yeterli tecrübeniz yoksa yapmaya dahi kalkışmayınız.

*TransMaci kurup açalım.

*Daha sonra File alt menüsünden Open Disk image seçiyoruz

100xa.png

*Şimdi Dmg uzantılı indirdigimiz betayı tıklıyoruz.

123as.png

*Sol tarafa gelen betaya çift tıklıyoruz ve açılan HFS+Volume'e bir kere daha tıklayıp sag tarafa ipsw dosyasını getiriyoruz.

124b.png

125c.png

*Bu ipswyi sürükle-bırak şeklinde bilgisayara alıyoruz.

126t.png

127p.png

128k.png

Tebikide (Ç)alıntı degildir.Aslana sormuşlar "ensen neden kalın" diye,"kendi işimi kendim yaparımda ondan" demiş.

Kolay gelsin.

Edited by reinamartini

Çok faydalı bir paylasım teşekkürler reina..

teşekkürler ferdun abi ama ben betalarla uğraşamam valla 4.0 tam anlamıyla çıkarsa kurarım çünkü bir kaç yenilik göreceğim derken jbdende oluruz :D:D

Ellerine emeğine sağlık reinamartini :)

Şu cümlelerin süper +10 :D tabiki anlayanlara....

''Tebikide (Ç)alıntı degildir.Aslana sormuşlar "ensen neden kalın" diye,"kendi işimi kendim yaparımda ondan" demiş.''

teşekkürler dostum süper paylaşım

emeğine sağlık kardeşim teşekkürler bu sefer imkan olursa 4.0 betaları bende yüklemeyi düşünüyorum önceden final yazılımları hatta jailbreaki bekliyordum biraz biraz uğraşı iyi olur dedim

Bunu hazır olarak upload etmişsiniz sanırım. dmg değil .ipsw olarak indi bende. Ve nasıl kuracağımı bilmiyorum.

burda dmg dosyası icinden ipsw seklinde nasıl cıkartılır onu anlattı reinamartini

nerden ipsw indirdin ? 4 beta kurmak için UDID kaydı gerekiyor ? yaptırdınız mı ?

nacizane tavsiyem tecrübeniz yoksa iyice araştırın

Bunu hazır olarak upload etmişsiniz sanırım. dmg değil .ipsw olarak indi bende. Ve nasıl kuracağımı bilmiyorum.

Linke az önce yazmıştım.

Tıklayın --- > http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/3019-udid_kaydi_icin_ebay_linkleri_ve_fiyatlari-5.html#post48565

Windows kullanıyorsanız ipsw olması daha iyidir.

Saygılar...

Edited by iPhone16

Mac kullanıyorum hocam ben o yüzden söylüyorum zaten. Mac Pro Mac OS X Snow Leopard 10.6.2 yüklü bilgisayarımda.

Dosyayı indirdim. .ispw uzantılı çıktı çift tıklıyorum bişey olmuyor. Ne yapıcam birisi detaylıca anlatırsa yapıcam bende. Udid kaydımıda yaptırdım çünkü.

Mac kullanıyorum hocam ben o yüzden söylüyorum zaten. Mac Pro Mac OS X Snow Leopard 10.6.2 yüklü bilgisayarımda.

Dosyayı indirdim. .ispw uzantılı çıktı çift tıklıyorum bişey olmuyor. Ne yapıcam birisi detaylıca anlatırsa yapıcam bende. Udid kaydımıda yaptırdım çünkü.

Bakın, üstteki mesajımın ikinci satırı, bir konudaki mesaja ait link... Aynı açıklama orada olduğu için linkini verdim. Sanırım gözünüzden kaçtı.

Düzenleyeyim...

Saygılar...

Konuyu hortlatacagım ama bu güzel paylaşım için tesekkur etmek istedim.

UDİD kaydım var ve iOS5 beta 2 yi deneyeyim dedim ama DMG uzantılı dosyayı ne yapacagımı bir türlü bulamamıştım. Bu konu yardımıma yetişti ve DMG'yi ipsw'ye çevirerek restore yapabildim. :cool:

Konuyu hortlatacagım ama bu güzel paylaşım için tesekkur etmek istedim.

UDİD kaydım var ve iOS5 beta 2 yi deneyeyim dedim ama DMG uzantılı dosyayı ne yapacagımı bir türlü bulamamıştım. Bu konu yardımıma yetişti ve DMG'yi ipsw'ye çevirerek restore yapabildim. :cool:

aynen bende oyle yaptım teşekürler paylaşım icin

abi eline sağlık güzel ve sade anlatım olmuş teşekürler

Uguraslan hocam beta7 ındırıp dgm yı ıpws yaptım ılk sayfadakı acıklamalr dogrultusunda pc aktardım ancak nerede oldugunu bulamıyorum wındows xp kullanıyorum sız veya onlıene olan arkadaşlar yardımcı olursa sevınırım..

Dmg yi ipsw yapmayın.Transmac programını kullanarak dmg'nin icinde bulunan ipsw dosyasını cıkartın.

iPhone'dan Tapatalk ile yollanmıştır.

Dmg yi ipsw yapmayın.Transmac programını kullanarak dmg'nin icinde bulunan ipsw dosyasını cıkartın.

iPhone'dan Tapatalk ile yollanmıştır.

Teşekkür ederım hocam hallettım...

bu transmac programı key istiyor çalışmıyor yardım dostlar

15 gün trial olmalı.