Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
-MaTaDoR-

Mac OS X Lion Retail Build 11A511 Final

Rate this topic

Recommended Posts

Lion Retail Build 11A511

50622.jpg

Torrenti indirdikten sonra mouse ile "Install Mac OS X.app"e sağ tıklayın, "Show Package Content"e tıklayın, sonrada şu yola gidin;

Contents > SharedSupport

Bu şekilde bize asıl gerekli olan InstallESD.dmg dosyasına ulaşarak DVD'ye yazdırabilirsiniz.

Hackintosh kuracaklar Transmac isimli bir program ile InstallESD.dmg dosyasına ulaşabilirler. Hackintoshçular için TransMac programını da aşağıya ekledim. Yanlız gözlemlediğim kadarıyla Windows'ta InstallESD.dmg dosyasnı AnyToISO programından başka bir program ile ISO'ya çevirmeye çalışırsanız hata alabilirsiniz Nero ile de kalıp dosyası olarak DVD'ye yazdırmak için. Bu yüzden en iyisi DVD'ye yazdırma işlemini orjinal bir MAC'te yapmanız daha iyi olur.

Edited by engineer79

matador md5 ni söyler misin 2 tane indirdim hep orjnialden farklı

MD5: b5d3753c62bfb69866e94dca9336a44a

Lion Golden Master= Lion Retail

ben 2 tane indirdim 2sininde md5:daa36ad107f8379831d429d50bd79294(ve birinide brokenstonesdan indirdim) bu o yüzden tırsıyorum onları kurmaya. bu linkler ortak mı?

dostum tesekkur ederım indirmeye basladım bakalım gd den farklımı insallah farklıdır aynı sorunlar yoktur insallah tekrar tesekkurler.

dostum tesekkur ederım indirmeye basladım bakalım gd den farklımı insallah farklıdır aynı sorunlar yoktur insallah tekrar tesekkurler.

uzgunum farklı değil

Gercekten mi bu final degilmi arkadaslar gm mi final mi biri solesin yahu

Gm ile ilgili bi konu varken matador arkadasimiz neden bole bi konus açmiski bunu matodor arkadasimiz bilir dostum bu gm mi yoksa final mi

dostum sen nerden anladın bunun retail olmadıgını veya nereden biliyorsun indrip kurdunda ve bır yerinden bakılıyormu nasıl anladın... bizede solede bizde bosa indirmeyelim dimi.

yahu arkadas biri bhişey solesın yahu bu gm mi yoksa finalmi yokmu bilen konuya acan arkadasım sen bunu bakmadanmı koydun buraya anlamadım ki. bısey soruyorum ne cevap var ne bısey bılmıyorsanızda bılmıyoruz diyue yazın yanı.

yahu arkadas biri bhişey solesın yahu bu gm mi yoksa finalmi yokmu bilen konuya acan arkadasım sen bunu bakmadanmı koydun buraya anlamadım ki. bısey soruyorum ne cevap var ne bısey bılmıyorsanızda bılmıyoruz diyue yazın yanı.

Dostum biraz sakin olun, zaten net olarak bir arkadaşımız bilse buraya kesin not düşmüştü şimdiye kadar. Ben dün çok baktım, bugün de baktıklarımdan yola çıkarak şunu söylüyorum; 11A494 resmi release olarak kabul ediliyor fakat bu şekilde indirseniz bile yine 11A511'e güncelliyorsunuz. Yani başka bir deyişle GM Build 11A511 aslında resmi 11A494'ün güncellenmiş hali. Şu anki orjinal final release 11A511 ki GM de böyle olduğu için GM=Final Release. Ama yine de içi rahat olmayan bir arkadaşımız olursa 11A494 kurup daha sonra 11A511'e güncelleyebilir.

dostum ben onu sormuyorum ben dıyorum kı arkadasın burada paylastıgı dosyalar bu iletim ssiteminin gm si mi yoksa finalimi hangisi onu soruyorum ben guncellemeyı falan bırakalım bu sistem full ve fınal mı bunu ogrenmek ıstıyorum ben yoksa bende zaten su anda gm kurulu ben memnun kalmadıgım ıcın bu kadar ısrarla soruyorum dp4 bile bndan yanı gmden cok ama cok basarılıydı anlatmak ıstedıgım ınsallah anlasılmıstır tesekkurler.

ben bunu yüklüyünce about mac veya başka bir yerde bunun gm ve ya olmadığını öğrenebilir miyim

Herkesin kafasında soru işaretleri oluşmaya başladı.Piyasada Retail Release diye dolaşan bir sürü sürüm mevcut.Neyi indireceğimizi bizde şaşırdık Build 11A511 mi indirelim yada Build 11A494 mi.İndirip kuran yokmu acaba aramızda?

Herkesin kafasında soru işaretleri oluşmaya başladı.Piyasada Retail Release diye dolaşan bir sürü sürüm mevcut.Neyi indireceğimizi bizde şaşırdık Build 11A511 mi indirelim yada Build 11A494 mi.İndirip kuran yokmu acaba aramızda?

2 tane 11A511 indirdim md5 i farklıydı yani modifiye edilmişdi şimdi bunu indiriyorum ama bu kezde 11A494 Çıktı yemin ediyorum k.kartım olsa 45TL veririm nedir ki sonuçta

2 tane 11A511 indirdim md5 i farklıydı yani modifiye edilmişdi şimdi bunu indiriyorum ama bu kezde 11A494 diye bişey çıktı yemin ediyorum k.kartım olsa 45TL veririm nedir ki sonuçta

yahu arakdaşlar 11a494 no retail deniliyorda benım netim hızlı 24 saatte kaç tane link ındırdım hepsı 11a511 ve gm hackintosh kullanmasam ucretını oder dırek ındırırdım:)

indirmem bitti biri söyliyebilir mi bu gm mi final mi diye hadi maraton :D ve eğer gm ise sonra finale dönebilir miyim?

indirmem bitti biri söyliyebilir mi bu gm mi final mi diye hadi maraton :D ve eğer gm ise sonra finale dönebilir miyim?

arkadaşlar birçok forumda ve indirmiş olduguğum linklere bakarak soyluyorum 11a494 fınal denılıyor bazı yerlerde ama ındırme lınkllreını ıdnırıdgımde surum hep 11a511 ve brçok yerde de 11a494 un guncelleme ıle 11a511 oldugunu yazıyorlar paylaşılan tum linkler bu şekilde ben retail indiripte 11a494 ten caps atan hiçbir yerde bılgıye rastlamadım

Bunu nasıl yükliyecegiz ?

appmle macbook macpro yada soyle soylım apple urunlerı kullanıyorsan ındırıp dvd ye yazdırıp tıklayıp kuruyorsun ama hackıntosh kuracaksan forumda hackıntosh bolumune bak

Yav 1-2 hafta bekleyin aceleniz ne size orjinal DVD paylaşacağım :)

Yav 1-2 hafta bekleyin aceleniz ne size orjinal DVD paylaşacağım :)

Dvd satmıyoki apple çıkarmadı diye biliyorum apple dvd leri yok etmeye çalışıyo kanıtıda yen mac minide dvd sürücüsü olmaması DVD var sa bende orjinal satın alırım. Ve bunun gm mi final mi olduğunu nasıl anlarım ???

Edited by cyber123