Jump to content
xcreepyx

yardıım. hiçbişey anlamıyorum.

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

öncelikle selam arkadaşlar tabi bazı programlara uzaktan bakmak yerine jailbreak e karar verdim ama hiçbişey bilmiyorum bana azcık yardım ederseniz yaparım gibi

telefonum iphone 4 işletim sistemi sürümü ios 4.3.3. modem firmware 04.10.01 yazıyor. avea dan aldım. yani yurtdışı değil. sanırım diğer operatorlere de açık tam bilmiom ama.

jailbreak işini ben beceremedim. sn0wbreeze-v2.7.3 ile ipsw oluşturdum UDF moduna aldım ama itunes 3194 diye bi hata verdi.

hosts dosyasına

74.208.10.249 gs.apple.com

74.208.105.171 gs.apple.com

#127.0.0.1 gs.apple.com

vb birçok şeyi yazdım denedim olmadı aynı hatayı vermeye devam.

ne yapmam lazım?

redsn0w_win_0.9.6rc16 ile mi yapmam lazımdı acaba? bu sn0wbreeze deki baseband olayının tutmanın ne işe yaradığını da bilmom gerçi buna ihtiyacım var mı?

jailbreak den önce yedek almamı tavsiye eder misiniz?

istediğim zaman orjinal yazılıma geri dönebilir miyim?

itunes u açınca 4.3.4 var güncellensin mi diyor ben hayır diyorum. güncellesem sonra jailbreak mı yapsam? ne yapsam hiç anlamadım tıkandım. pek bişey bilmiyorum yeniyim de kusura bakmayın.

iletimi okuyan yanıt veren vermeyen herkese şimdiden teşekkür ederim. hepinize iyi çalışmalar.

tarihinde xcreepyx tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Madde Madde Jailbreak :)

1.sn0wbreeze-v2.7.3 e gerek yok sizinki aveadan alındığı için kilitli değildir sim kilitli olanlarda snow kullanılıyor öncelikle tinyumbrealla programı ile ssh kaydı alınız

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/16533-tinyumbrella_shsh_ilgili_ayrintili_bilgi.html bu linkte herşey yazıyor bu işlemi yapmadan kesinlikle hiç bir işlem yapmayın

2. 4.3.3 de kalın 4.3.4 henüz jailbreak yok o yüzden şimdilik kesinlikle yüklemeyin

3. http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/27921-jailbreakme_3_0_cikti.html bu linkteki işlemleri yapın tamamdır

telefonda cydia ikonunu gördüğünüzde işlem bitmiştir kolay gelsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
teşekkür ederim baknedicem. hemen başlıyorum çalışmaya. takıldığım yer olursa sormamda sakınca var mı?

takıldığın bir yer olursa yardımcı oluruz :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

tinyumbrella yı açınca "Request SHSH from cydia" is currently set.

This can cause issue if you are trying to save current SHSHs as cydia is no longer able to reliably proxy SHSH requests. Please change your settings in the 'Advanced' tab and click apply changed button or use the edit menu to apply changes.

tamam a basınca da şunu diyor

"You currently have "set hosts to cydia on exit" set. If you are having issues restoring, you need to uncheck this box and apply changes. BE WARNED! If you restore stock apple firmware, your baseband can and likely will be updated!".

soruın olur mu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

advanced sekmesinde

Set Host to Cydia on Exit

ve request shsh from cydia işaretlerini kaldırdım artık bu uyarıyı vermiyor. bu şekilde shsh alıyorum sorun olur mu acaba?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
tinyumbrella yı açınca "Request SHSH from cydia" is currently set.

This can cause issue if you are trying to save current SHSHs as cydia is no longer able to reliably proxy SHSH requests. Please change your settings in the 'Advanced' tab and click apply changed button or use the edit menu to apply changes.

tamam a basınca da şunu diyor

"You currently have "set hosts to cydia on exit" set. If you are having issues restoring, you need to uncheck this box and apply changes. BE WARNED! If you restore stock apple firmware, your baseband can and likely will be updated!".

soruın olur mu

Advanced bölümündeki request shshs from cydia seçeneği ile set host the cydia başlayan seçenekleri işaretleme eğer işaretliyken aldıysan işaretlemeden tekrar al shsh kayıtlarını

Edit : benden önce davranmışın :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

:) teşekkür ederim valla hep düşünerek buluyorum ama ingilizcenin de faydası yok değil. şimdi yedeği aldım ama Saved SHSHs listesi içinde 4.3.3 yok neden acaba?

sadece şunlar var

iphone 4 4.3.4 (82k)

iphone4 5.0b1

iphone4 5.0b2

iphone4 6.0b3

ve log da 4.3.3 bölümünde

07/22/2011 03:18:57.578 APPLE is NOT signing iPhone4 4.3.3 (8J2) SHSH requests anymore. All you can do now is select CYDIA and hope that CYDIA has your SHSH saved. If not, there is nothing you can do.

APPLE iphone 4.3.3 (8J2) den artık SHSH talepleri almıyor. Şimdi tüm yapabileceğiniz CYDIA yı seçmek ve CYDIA nın SHSH lerinizi kaydettiğini umit etmek. Eğer kaydetmediyse yapabileceğiniz hiçbirşey yok

diyor.

tarihinde xcreepyx tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

jailbreakme.com dan cydia yı da yükledim jailbreak yaptım naapiim ya almadıysa almadı yedek. niye geri dönemk isteyebilirim onu da bilmiyorum gerçi ya. ben ne biliyorum ki daha 3 gün oldu cihazı alalı bakalım hayır olsun sonumuz. şimdi tomtom vb yüklemek istiyorum. şimdi de bu nasıl yapılcak onu araştırcaz.

ha bir de CYDIA yı açınca This device is in the pending TSS que

bu aygıt TSS bekleme kuyruğunda diyor ne demek ki o?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

evet yardımlarınız için teşekkür ederim. hallettim. appsync 4 ü kurdum ve tomtom u da kurdum. artık huzur içinde uyuyabilirim. yarın arabamla seyahat vakti :))))

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

şimdi durum şu ilk sorunu cevaplıyayım 4.3.3 shsh kaydi için belirli biz zaman dilimi var o zaman dilimini geçtiğin zaman o kaydı alamıyorsun çünkü kayıtlar kapanıyor bu şu işe yarıyor yarın bir gün 4.3.4 e geçtiğinde olmadı 4.3.3 geçeyim dediğinde geçemeyeceksin neden çünkü 4.3.3 ün shsh kaydını alamadın zamanı geçmiş yapıcak bişi yok gerçi sim kilitli olmayan cihazda eski versiyona neden ihtiyaç duyasın onuda bilmiyorum tamamen tercih meselesi sarj az gelir eski versiyona geçersin çok lazim olan bir uygulama yeni versiyona uyumsuzdur eski versiyona geçersin yeni versiyon yavaştır eskisine geçersin çok sebebi olabilir şart mı tabiki değil sonuçta sim kilitsiz cihaz ne yüklersen yükle farketmeyecek ama cihazın sim kilitli olsaydı çok farkedecekti ayrıca ios 5 çıktığında artik eski versiyona geçiş olayıda kapanıyor zaten güle güle kullan

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

baknedicem çok teşekkür ederim. siz olmasaydınız yapamazdım. cydia yı jailbreakme yi sayenizde öğrendim. minettarım.

son bir sorum şimdi ben itunes dan 4.3.4 yüklesem jailbreak gidecek ve henüz 4.3.4 için jailbreak yok biliyorum. ve cydia shsh kaydımı almadıysa 4.3.3 e de geri dönemicem. ama oldu ki cihazda bi arıza çıktı ve garantiye göndermem gerekiyor yeni versiyona yükseltebilirim itunes dan doğru mu ve böylece cihazın garanti sorunu ortadan kalkar doğru mudur? ve bu yükseltme için shsh kaydına ihtiyacım yok sanırım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

shsh kaydi tamamen geri donus icindir yeni versiyon yuklerken vazgecip geriye donebilmek icindir yeni versiyon yuklemek icin shsh kaydina ihtiyac yok sen simdi 4.3.3 u alamadin ama 4.3.4 alabildin saniyorum yarin bir gun 4.3.5 cikti ve sende update ettin herhangi bir sebebten 4.3.4 gecmek istedin iste bu kaydi o zaman kullanacaksin

2. garanti devami icin illa son versiyon sart degil ama icinde yuklu yazilimin jailbreaksiz olmasi gerekiyor

yani temiz bir 4.3.4 garanti devamini saglar ama elinde 4.3.3 kaydi olup geri donebilseydin temiz bir 4.3.3 de garantiyi saglardi yani jailbreaksiz 4.3.3

tarihinde baknedicem tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Anladım teşekkür ederim. Cydia ana ekranında 2 gündür pending (bekliyor) yazıyordu dünden beri de shsh 4.3.3 kaydının olduğunu yazıyor. sanırım istediğim zaman 4.3.3 e geri geri dönebilirim. lazım değil gerçi.

düşürmedikçe bu cihazın bozulacağını sanmıyorum ki garantiye gitsin. gidecek olursa da en son sürümü yüklerim itunes dan dediğiniz gibi.

İlk defa iphone kullanıyorum ce bir amatörün izlenimleri olarak şunu söyleyim

Cihazdaki 2 şey benim hoşuma gitmedi onun dışında gerçekten harika bir cihaz.

Kötü yönünden önce en iyi olan yönünü söyleyim o da ekranı. minicik yazıların bile pırıl pırıl, net bir şekilde okunabiliyor olması bu cihaza rakiplerine açık fark attırıyor.

eksiklerine gelince

1. safarinin https (şifreli güvenli alanlara) siteleri yüklemede problem yaşaması. birkaç browser daha denedim ama hep aynı. google dan araştırdığım kadarıyla buna bir çözüm getirebilen yok sanırım. (SSL2) den kaynaklanıyormmuş. bahsettiğim banka hesapları, kurumlara ait güvenli serverlar vb.

2. bir de bataryası su gibi bitiyor. tabi o işlemciye, o ekrana o pil ömrü normal ama keşke daha geliştirilebilse demeden de yapamıyor insan. ya da en azından batarya değiştirme imkanı olsaydı bi tane de yedek bataryasını taşıyabilirdik.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

konu başlığı kurallara aykırı olduğundan kilitlenmiştir

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!