Jump to content
Sign in to follow this  
ramone01

adressbook.sqlitedb dosyası bozuk lütfen yardım :(

Rate this topic

Recommended Posts

merhabalar. ben iphone umu senk ederken tüm rehber silindi. fakat senk etmeden önce backup almaya çalışırken yarıda kestiğim halde eksik bir backup dosyasından adressbook.sqlitedb dosyasını kurtardım (Allah a şükür :)) fakat bu dosyaya ne denediysem açamadım. yani dosya bozuk corrupted. ben bunu nasıl düzeltirim içine girdigimde ilk once sırayla isimler yazılı (çok karışık şekilde) sonrada sırayla numaralar yazılı ( aynı şekilde ) ben simdi tek tek hangi ismin hangi numaraya oldugunu bulma çabasındayım tek tek girerek yapacam bunu. acaba bunu onarmanın bir yolu yokmudur. elimdekilere şükrederek ugrasıyorum en az 200 tane numara var ve elimde hiçbirşey yok :( ne yapmalıyım bu durumda ?

Jb yapıp, ifunbox ile tel. içinde adresbook aratınız. Elinizdeki dosyayla yer değiştirin.

elimdeki dosyayla değiştirdim fakat işte telefon görmüyor yani 0 kişi ekli diyor. aynı zamanda pc suite ile tek olarak atmayıda denedim ama hasarlı oldgu için atmadı. başka dosya var düzgün olan denemelik onu yapınca hiçbir sıkıntı yok ama bu bozuk ve bu cok lazım şu an elde var 0 yani

elimdeki dosyayla değiştirdim fakat işte telefon görmüyor yani 0 kişi ekli diyor. aynı zamanda pc suite ile tek olarak atmayıda denedim ama hasarlı oldgu için atmadı. başka dosya var düzgün olan denemelik onu yapınca hiçbir sıkıntı yok ama bu bozuk ve bu cok lazım şu an elde var 0 yani

image dosyası olmadığı için olmadı demekki, o zaman pc.ye linkteki editörü indirip açınız. Sqlitedb Reader : DBF Viewer, DBF Editor, DBF Convertor : All-in-1

image dosyası olmadığı için olmadı demekki, o zaman pc.ye linkteki editörü indirip açınız. Sqlitedb Reader : DBF Viewer, DBF Editor, DBF Convertor : All-in-1

image dosyası derken adressbook klasöründeki iki adet sqldb formatındaki dosyalardan birinimi diyorsunuz? yok o da var ama onunla hiç ilgilenmedim bi bakayım hemen sonucu yazarım teşekkürler

malesef program düzgün olanı açıyor gayet ama bunu açmıyor yani program çalışmayı durduruyor durum vahim yani :(

Siz, elinizdeki mevcut iki dosyayıda adres book'takilerle değiştirip baktınızmı? Değiştirdikten sonra cihazı respring yapın.

malesef program düzgün olanı açıyor gayet ama bunu açmıyor yani program çalışmayı durduruyor durum vahim yani :(

Dosya izinleriniz için 0755 veya 0777 kullanırsanız sorun yaşamazsınız. O izni vermediğiniz için dosyada problem olabilme ihtimali var.

/var/mobile/Library/AddressBook/

Bu yola gidip değiştireceksiniz.

Edited by engineer79