Jump to content
Sign in to follow this  
chnymz

Ios 5.0 beta 4 test sonuclarim

Rate this topic

Recommended Posts

Evet Arkadaşlar yeni bir iphone kullanıcısı olarak (4 ay oldu cihazı alalı) o kadar para verip almış olduğum cihazı dün akşam ios 5.0 beta 4 e yükseltme kararı aldım ve uğraşlardan sonra yüklemeyi yapabildim. yükleme sonucunda görüdüğüm artı ve eksileri sizlerle paylaşmak istedim umarım faydalı olur.

ilk kurulum:

kurulum esnasında cihazımda ios 4.3.4 yüklü idi ios 5.0 beta 4 ipsw dosyasının indirip itunes 5.0 versiyonu ile kurmaya kalktığımda itunes sürekli "3002" denen bir hata mesajı veriyordu bende mecburen bu işi "Restore" bölümü ile yapmak zorunda kaldım ve temiz bir kurulum yaptım. kurulum için " Ctrl " tuşuna basılı tutup " Restore " düğmesine tıkladım ipsw dosyasını göstererek kurulumu gerçekleştirdim. bazı arkadaşların dediği gibi çok uzun bir süre beklemedim ortalama 5 dk içinde bitti IOS 5.0 beta 4 dünyasına merhaba dedik.

ARTILAR

1- Cihaz sistemi çalıştırırken kasılmıyor zorlanma yok

2- 12 saat bluetooth bağlantım ve wireless aktif olduğu halde şarjım daha %50 ye bile gelmiş değil.

3- Bütün programlarımı destekledi ve çalıştırdı (jailbraksiz uygulamalarımı)

4- Menülerde işlevini bilmediğim ama IOS 4 de görmediğim epey farklı değişik menüler eklenmiş

5- Sony Ericsson MW600 bluetooth kulaklığım (135 TL değerinde) forumlara ve sony ericssona yazarak sorupda çalışmaz diye cevap aldığım kulaklığım artık IOS 5 beta4 versiyonunda sorunsuz çalışıyor. ( en çokda buna sevindim param çöpe gitmedi :) )

6- Fotoğraf çekim bölümünde eklemeler var. ses açma düğmesi ile ve ekran üzerinden resim çekiliyor, zoom yapmak artık daha kolay parmaklarını V şeklinde aç kapat zoom yapıyorsun.

7- Bulut teknolojisi işi hoşuma gitti ama siz siz olun fazla önemli verilerinizi yüklemeyin elin yabancısı hakkımızda bu bilgileri kullanmasınlar.

8- Wifii ile itunes eşleşmesi var. (ama daha kullanamadım galiba aktif değil)

9- Pil süresi ve ses kalitesinde artış varmış gibi hissediyorum.

10- Resimler bölümünde albüm ekleme ve çıkarma işi güzel olmuş.

11- Bilgisayarım ile İphone 4 ümü Bluetooth üzerinden eşleştirme yaptım ve artık cihazı tam performans kullanabiliyorum. (olması gereken oldu sonunda)

12- Videolarınız ve Müzikleriniz artık tek bir çatı altında değil. Ipad kısmını video ve muzik diye ikiye bölmüşler.

13- Haritalar ve GPS uygulamalarında değişiklikler olmuş. Daha hızlı ve kaliteli olmuş gibi görünüyor.

14- Baseband 04.10.01 iken IOS 5.0 beta4 yükledikten sonra 04.11.06 oldu. (bu artı mı olur eksimi olur bilemediğimden artı kısmına yazdım :) )

15- Saatin olduğu üst kısımdaki toolbara parağınızı dokunun ve aşağı doğru çektiğinizde yeni bir pencere açılıyor ilginç bir uygulama ama daha ne olduğunu tam anlamış değilim.

eski betaları bilmiyorum ama okuduğum kadarı ile forumdan bu IOS 5 beta 4 versiyonu daha stabil çalışıyormuş gibi geliyor.

EKSILERI

1- Menüleri aşağı yukarı kaydırırken çok ufak bir takılma oluyor ama can sıkıcı değil.

2- Telefonun hiç bir yerinde ısınma yok fakat sadece bazen ( sürekli değil ) cihazın sağ üst köşesinde açma kapama düğmesinin olduğu bölgede hafif bir ısınma hissediyorum.

3- Çoğu zaman GPS in açık olduğunu çalıştığını erkanda görüyorum kameradan kaynaklanan bir sorun gibi görünüyor keşfettiğim kadarı ile (nereyi keşfedeceklerse :) )

4- Müziklerim IOS 4 versiyonunda Album adına göre sıralı ve derli toplu idi fakat şimdi Müzik playerı açtığımda bütün müziklerim parça parça rotasını şaşırtmış. Sanırım listeleme bölümünü yapan daha bu kısımda çalışmalar yapmamış. (yada ben beceremedim yapmayı.)

5- Kişisel erişim noktası ve Wiifi üzerinde eşleşme pasif konumda hiçbir işlem yapamadım.

Şimdilik görebildiklerim bunlar ama IOS 5.0 beta4 hoşuma gitti tavsiye edermiyim diye soranlar olursa şahi görüşüm EVET geçin derim. Şahsi fikrim olumlu oldu geçip geçmemek size kalmış ama bu IOS 5.0 versiyonunu sevdim bir kullanıcı olarak.

Edited by chnymz

ben stabil sürümü çıkmayana kadar geçmemeyi düşnüyordum ama güzel bir inceleme olmuş geçebilirim heran :)

Final sürümü bekleyiniz,

UDID kaydı olmayanlar yüklemesin HAT gelmez..

Sorunsuz kullanım için FİNAL..

Final sürümü bekleyiniz,

İyide arkadaş artıları eksileri yazmiş sizin yazdiginizin konuyla ne alakasi var anlamadim ?

Sent from my iPhone using Forum Runner

baseband in yükselmesi bu forumda bi çok kişi için eksi lerde yer almalı :D

kamerada gps in çalışmasının sebebi fotoğrafı çektiğiniz yeri kaydediyor fotoğrraflara girdiğinzde albümlerin olduğu kısımda altta sağ taraftakine tıklarsanız haritada fotoğraf çektiğiniz yerleri görebilirsiniz :)

İyide arkadaş artıları eksileri yazmiş sizin yazdiginizin konuyla ne alakasi var anlamadim ?

Kebuter arkadaşımız için bir uyarı yazmış...

Hem bu

Kebuter arkadaşımız için bir uyarı yazmış...

Hemde genel arkadaşım...Konu ile alakası var merak etme sen :)

ben de ipod touch 4G'ye kurulum yaptım. Artık wifi güncelleme aktif, önceki betalardaki sürekli uygulama çökmeleri yok, fakat safari çıldırtıyor beni. 2-3 sayfa açıkken fazla yüklenme olursa çöküyor. Düzeltirlerse sorunsuz olacaktır..

sony ericsson mw600 bende kullanıyordum (bozuldu açılmıyor :(:( ) 4.3.3,4.2.1 ve 4.1 de kullandım kim çalışmaz dediyse yanlış bilgi vermiş

sony ericsson mw600 bende kullanıyordum (bozuldu açılmıyor :(:( ) 4.3.3,4.2.1 ve 4.1 de kullandım kim çalışmaz dediyse yanlış bilgi vermiş

yok cihaz çalışıyordu fakat bir türlü verim alamıyordum bağlantı kopmaları yeniden kapat aç müzik dinliyorum telefon gelince kulaklıktan cevap verememem, telefola görüşüyorum kulaklıktan bu seferde müzik dinlemekte sıkıntı yaşıyordum bir türlü verim alamadım. bu sorunlar iphone 4 ile oluyordu, iphone 3 serisinde sorun hiç olmuyordu.

Final sürümü bekleyiniz,

cydia tethered ile hat çalışır

system version plist dosyasındaki en alttan 2+3 satırı sil yeniden başlat hat gelcektir.

bunu tabiki ifile programı ile yapıyorsunuz

UDID kaydım yok ve şu an systemversion.plist dosyasındaki ufak bir modifiye sonucu sorunsuz kullanıyorum.

finale dayanamam GM çıkınca yüklerim :D

kurcaladıkca daha da zevkli görünmeye başladı bu IOS 5.0 beta4 gözüme :) umarım şimdiki gibi olur final sürümü de.

UDID kaydım yok ve şu an systemversion.plist dosyasındaki ufak bir modifiye sonucu sorunsuz kullanıyorum.

Çok güzel başarılar size....Sonuçta cümlede hata yok ; )

bir olay daha öğrendim arkadaşlar Kişisel Erişim noktası 3g aktif iken çalışıyor ama wirelles veya bluetooth açık 3g kapalı iken çalışmıyor. Itunes a neden bağlanmıyor ve Gazate Bayisi dedikleri uygulamaya ne yaptıysam pdf ekleyemedim acaba o nasıl çalışıyor bileniniz varmı.

bir olay daha öğrendim arkadaşlar Kişisel Erişim noktası 3g aktif iken çalışıyor ama wirelles veya bluetooth açık 3g kapalı iken çalışmıyor. Itunes a neden bağlanmıyor ve Gazate Bayisi dedikleri uygulamaya ne yaptıysam pdf ekleyemedim acaba o nasıl çalışıyor bileniniz varmı.

Zayen erisim noktasi 3g ve edge acikken aktif oluyor,bunu hep soyledik,eski sorulara baksaydiniz zaten gorurdunuz.

Gazete bayisi henuz aktif degil.

Bu mesaj Forum Runner ile iPhonedan gönderilmiştir.

EKSILERI

1- Menüleri aşağı yukarı kaydırırken çok ufak bir takılma oluyor ama can sıkıcı değil.

2- Telefonun hiç bir yerinde ısınma yok fakat sadece bazen ( sürekli değil ) cihazın sağ üst köşesinde açma kapama düğmesinin olduğu bölgede hafif bir ısınma hissediyorum.

3- Çoğu zaman GPS in açık olduğunu çalıştığını erkanda görüyorum kameradan kaynaklanan bir sorun gibi görünüyor keşfettiğim kadarı ile (nereyi keşfedeceklerse :) )

4- Müziklerim IOS 4 versiyonunda Album adına göre sıralı ve derli toplu idi fakat şimdi Müzik playerı açtığımda bütün müziklerim parça parça rotasını şaşırtmış. Sanırım listeleme bölümünü yapan daha bu kısımda çalışmalar yapmamış. (yada ben beceremedim yapmayı.)

5- Kişisel erişim noktası ve Wiifi üzerinde eşleşme pasif konumda hiçbir işlem yapamadım.

Şimdilik görebildiklerim bunlar ama IOS 5.0 beta4 hoşuma gitti tavsiye edermiyim diye soranlar olursa şahi görüşüm EVET geçin derim. Şahsi fikrim olumlu oldu geçip geçmemek size kalmış ama bu IOS 5.0 versiyonunu sevdim bir kullanıcı olarak.

Ios 4.3.3, 5b2, 5b3, 5b4 ü kullandım. 1 numarada bahsettiğiniz kinetik kaydırmada meydana gelen takılma sadece menüde değil telefonun her noktasında yapılan kaydırmada olan bir sorun ve benim gözümü çok rahatsız etti. Sadece bu yüzden 5 b4 ü telefonumdan kaldırdım. Tabiki beta olduğu için böyle sorunların olması gayet normal. Ben beta 3 te kalıp beta 5 in beklenmesi taraftarıyım.

Şair gibi yazdın be kardeşim ios 5 geçmemek mümkün degil :)Eline sağlık .....

surekli GPS ikonunu gorunmesinin nedeni Location Services/system services icinde setting time zone sekmesi ile alakali olabiliyor genelde, kapali konumda olmasi gerek.

Kesin mw600 ile uyumlu calisiyormu ios5?

Evet Kesinlikle Çalışıyor hatta bilgisayarınızla bile eşleştirebiliyorsunuz Bluetooth versiyonu ile zaten anlamadığım İphone 2, 3 ile gayet güzel çalışıyor Sony Ericsson MW600 ama IOS 4.0 ile bu işte sıkıntı çıktı. IOS 5.0 beta4 de düzelmiş inşallah tekrar bozulmaz.

Evet Kesinlikle Çalışıyor hatta bilgisayarınızla bile eşleştirebiliyorsunuz Bluetooth versiyonu ile zaten anlamadığım İphone 2, 3 ile gayet güzel çalışıyor Sony Ericsson MW600 ama IOS 4.0 ile bu işte sıkıntı çıktı. IOS 5.0 beta4 de düzelmiş inşallah tekrar bozulmaz.

Tesekkurler bilgi verdigin icin