Jump to content
sokak007

4.3.4 ten 4.3.3 e versiyon düşürmek

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

versiyon düşürmek mümkün

arkadaşlar 4.3.3 yurtdışından girişli iphone 4 me bi hevesle 4.3.4 yükledim shsh kaydım yoktu.

forumları ve yabancı kaynakları alt üst ettim . Herkesin dilinde shsh kaydı olmadan versiyon düşürmek mümkün değil gibi bir ifade yer alıyor.

Jailbreaksiz iphone balkonsuz eve benzer diyerekten.

Sn0wbreez ile custom 4.3.3 ü indirin ve rahatlıkla kurun ve jailbreak yapın sıkıntısız bir şekilde versiyon düşüyor baseband ler iphone 4 ler için 4.3.4 te değişmediğinden dolayı hata almaksızın kurulum tamamlanıyor.

Kurulum bittikten sonra jailbreak edilmiş cydia sorunsuz çalışmakta pil ve ısınma problemi yok eskisinden daha iyi diyebilirim şimdiden kolay gelsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

biraz daha açıklarmısın ? hosts dosyasına birşeyler eklicekmiyiz dfu mode danmı düşücez nasıl yapıcaz ?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

tabi normal sn0wbreez le jailbreak yapmak için gerekli bir döküman bul googlede çok fazla var videolardanda yararlanabilirsin buraya link koyabilirim yasak değilse

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

sn0wbreez i internetten bul download et . daha sonra düşürmek istediğin versiyonu bul onuda download et.

yada Sn0wbreeze 2.7.3 iOS 4.3.3 Untethered Jailbreak bu sitedeki aşamaları uygula sıkıntısız yükleniyor. AMAAA telefon defterini yedeklemeyi unutma ben contact backup die bir uygulamayla yedekledim restore sonrası tekrar aynı uygulamayı kurup mail üzerinden backup aldım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

aynı sorunu benim kuzen yaptı simkilitli şimdi gevey alıcaz artık başka çözümü yokmuş

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

aynen iphone4 yurtdışı cihazlar için yapmayınız

cihazınız kilitlenir her yazılanı yapsaydık ne arkadaşlar kaybederdik

4.3.4 yükleyenler bekleyin sim kilitli olanlar untethered çıkar elbet

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
aynen iphone4 yurtdışı cihazlar için yapmayınız

cihazınız kilitlenir her yazılanı yapsaydık ne arkadaşlar kaybederdik

4.3.4 yükleyenler bekleyin sim kilitli olanlar untethered çıkar elbet

untetehered çıkarsa açılcak ama bunun için bi zaman yok sanırım gevey almaktan başka çaremiz yok

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

benımkı zaten kılıtlı ben yuklsesem problem olurmu zaten geveyle kullanıyorum

bir de custom fw yapmama ragmen 3194 hatası verdı yıne

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
benımkı zaten kılıtlı ben yuklsesem problem olurmu zaten geveyle kullanıyorum

bir de custom fw yapmama ragmen 3194 hatası verdı yıne

bende de aynı sorun var 3194 hatası

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
bende de aynı sorun var 3194 hatası
shsh kaydınız varmı hosts dosyanız editlimi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
shsh kaydınız varmı hosts dosyanız editlimi?

shsh kaydım var tüm versiyonlar icin ayrıca hosts dosyasına ip yazarak da denedim sorun aynı tinyumbrella kullanarak da 20 hatası veriyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
shsh kaydım var tüm versiyonlar icin ayrıca hosts dosyasına ip yazarak da denedim sorun aynı tinyumbrella kullanarak da 20 hatası veriyor.
recovery mode da deniyorsunuz değilmi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

3194 hatası bende de çıktı host dosyasına appleın ipsini falan ekleyınce duzelıyor

ondan sonra custom fw yı gosterınce yukledı ama su an geveyi aktiflestiremiyorum bi o kaldı

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
recovery mode da deniyorsunuz değilmi?

tabiki ama maalesef

itunes 10.3.4 var su an 10.4 yukledim sacma sapan calısıyo backuplarım gitmis gorunuyor itunes store baglanmıyor. falan filan

silip tekrar 10.3 yükledim normale dondu

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
3194 hatası bende de çıktı host dosyasına appleın ipsini falan ekleyınce duzelıyor

ondan sonra custom fw yı gosterınce yukledı ama su an geveyi aktiflestiremiyorum bi o kaldı

ben ekledim ama nafile yine de olmadı

ip numarası ne yazıyosun gs.apple.com?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
evet o tarz bişey yazıp res at pc ye bi de yonetıcı olarak calıstırarar yap

o tarz bisi derken yazar mısın ipyi yazdıgın satırı txt olarak ek olarak yolla da bakalım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

74.208.10.249 gs.apple.com

not defterini başlattan yonetıcı olarak calıstır ondan sonra dosyayı gostererk bul oyle yapıstır yoksa dogru duzgun kaydetmiyor

bunun yaptıktan sonra res at pc ye olur dıye tahmın edıyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar nasıl yaptım bilemiyorum ama daha önceden shsh kaydı almadığımı sanıyordum tinyumbrella ile dün akşam telefonu tarattım ve meğer shsh kaydı için istek göndermişim direk 4.3.3 shsh kaydını aldı :)

fakat 4.3.4 ten ne yaptım ne ettim dün gece versiyonu düşürmeyi başaramadım. sürekli ya 3149 o olmazsa 4/3 update ten sonra 1031 hatası aldım. tinyumbrella ile 20,21,1600 hataları ile karşılaştım her denememde farklı birkaç hata kodu geldi.

neyse dedim sabah olsun uğraşırım dedim, sabah dün gecekileri tekrarladım gene aynı problemler. tinyumbrella nın sitesinden download yaparken "fixrecovery43.exe" yi indirdim ve açtığımda dll hatası verdi hata veren dll yi google ile arattım ve yükledim sonrasında çalıştı telefonu DFU mod a aldım zaten gerekli yüklemeleri kendisi yaptı ve kendiliğinden program kapandı. telefon sim kilidi şifresi istedi girdim itunes a bağlanmamı istedi bağlandım backup aldıktan sonra telefonu çıkartıp tekrar takmamı söyledi onu da yaptım, telefon respring yaptıktan sonra pin kodu sordu girdim, itunes tan direk tanıdı zaten continue dediğimde telefon açıldı, indirmiş olduklarımı göremedim fakat rehber yerindeydi (çokta önemli değil yeterki 4.3.3 olsun) ayarlardan genel ve hakkındaya geldiğimde birde ne göreyim telefon versiyonu 4.3.3 nasıl sevindim bilemezsiniz :)

hata kodu alan arkadaşlar yaptığım yöntem bu şekilde

Host dosyası içeriği aşağıdaki gibi

#127.0.0.1 gs.apple.com

umarım faydalı olur.

sürçi lisan ettiysek ve daha önce yazılmış birşey ise affola tamamen deneme yanılma yöntemi ile yaptım

saygılar,

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar nasıl yaptım bilemiyorum ama daha önceden shsh kaydı almadığımı sanıyordum tinyumbrella ile dün akşam telefonu tarattım ve meğer shsh kaydı için istek göndermişim direk 4.3.3 shsh kaydını aldı :)

fakat 4.3.4 ten ne yaptım ne ettim dün gece versiyonu düşürmeyi başaramadım. sürekli ya 3149 o olmazsa 4/3 update ten sonra 1031 hatası aldım. tinyumbrella ile 20,21,1600 hataları ile karşılaştım her denememde farklı birkaç hata kodu geldi.

neyse dedim sabah olsun uğraşırım dedim, sabah dün gecekileri tekrarladım gene aynı problemler. tinyumbrella nın sitesinden download yaparken "fixrecovery43.exe" yi indirdim ve açtığımda dll hatası verdi hata veren dll yi google ile arattım ve yükledim sonrasında çalıştı telefonu DFU mod a aldım zaten gerekli yüklemeleri kendisi yaptı ve kendiliğinden program kapandı. telefon sim kilidi şifresi istedi girdim itunes a bağlanmamı istedi bağlandım backup aldıktan sonra telefonu çıkartıp tekrar takmamı söyledi onu da yaptım, telefon respring yaptıktan sonra pin kodu sordu girdim, itunes tan direk tanıdı zaten continue dediğimde telefon açıldı, indirmiş olduklarımı göremedim fakat rehber yerindeydi (çokta önemli değil yeterki 4.3.3 olsun) ayarlardan genel ve hakkındaya geldiğimde birde ne göreyim telefon versiyonu 4.3.3 nasıl sevindim bilemezsiniz :)

hata kodu alan arkadaşlar yaptığım yöntem bu şekilde

Host dosyası içeriği aşağıdaki gibi

#127.0.0.1 gs.apple.com

umarım faydalı olur.

sürçi lisan ettiysek ve daha önce yazılmış birşey ise affola tamamen deneme yanılma yöntemi ile yaptım

saygılar,

yazdıklarını uyguladım fakat sonuc 3194 ya da 20 :(

itunes acıkken fixrecover43 calıstırdıgında itunes kapanıyor. waiting for dfu mode yazıyor. dfu moda aldıgımda hala bekliyor.

nedir sorun anlayamadım. hosts dosyası belirttigin gibi ama nafile 4.3.4 de cakılı kaldım :(((

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
yazdıklarını uyguladım fakat sonuc 3194 ya da 20 :(

itunes acıkken fixrecover43 calıstırdıgında itunes kapanıyor. waiting for dfu mode yazıyor. dfu moda aldıgımda hala bekliyor.

nedir sorun anlayamadım. hosts dosyası belirttigin gibi ama nafile 4.3.4 de cakılı kaldım :(((

Hımm...

ozaman dün akşamdan beri yaptıklarımı tektek yazıyım

önce tinyumbrella ile shsh kaydım olup olmadığını kontrol ettim

daha sonra kaydı aldım ve TSS server açıkken 4.3.3 ü itunes tan shift e basarak restore etim

bu işlemi yaparken 3194 hatası alıyordum bunun için hosts dosyasındaki apple ile ilgili olan herşeyi sildim ve sadece şunu yazdım

böylelikle 3194 hatası gelmiyor ve restore işlemi 3/4 te 1031 hatası ile kalıyor ve telefon restore mod da kalıyor.

(eğer 20 yada 21 gibi bir hata veriyor ise tinyumbrella yı kapatıp tekrar deneyin)

restore ekranı geldiğinde "fixrecover43" ü çalıştırarak manuel olarak DFU mod a alın zaten DFU mod a geçer geçmez yüklemeye başlıyor sonrasında sonuç üstteki gibi.

dün akşam denediğim bir başka yöndetem ise SnowBreeze ile baseband koruyarak yeni ipa oluşturdum ve masaüstüne atmış olduğu ipsw dosyası ile restore etmeyi denedim tekrar 1031 hatası verdi ve telefon restore ekranında kaldı.

daha sonra birkez daha "fixrecover43" u deneyin

bu yöntemlerden birisi fakat hangisi tam olarak bilemiyorum.

eski versiyonum 4.3.4 tü şimdi 4.3.3

umarım sonuca ulaşırsınız...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok teşekkür ederim arkadaşım gerçekten işe yarıyor 4.3.4 ten 4.3.3 indi versiyon çok teşekkür ederim..

host ayarlarını değiştirdikten sonra yeniden başlatmayınca hata veriyor ama önce yeniden başlatıp sonra restore yapınca 1013 hatası veriyor ve fixrecovery çalıştırıp işlemi yapınca kapanıp açıldıktan sonra 4.3.3 dönüyor... tekrar teşekkürler..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@samsun

internet üzerinden orjinal 4.3.3 FW indirin, (forum üzerinde linkler mevcut)

recoveryfix43 ü indirin

telefonu usb ile bilgisayara bağlayın, itunes u açın, restore kısmına shift e basarak indirmiş olduğunuz 4.3.3 fw (ipsw) dosyasını seçin ve bu şekilde restore etmeyi deneyin, bu esnada başlangıçta eğer 3194 hatası veriyor ise

C:\windows\system32\drivers\etc\ kalasörü içerisindeki "hosts" dosyasını "note pad"(not defteri) ile açın (Windows Vista veya 7 kullanıyorsanız yönetici konumunda açmanızda fayda var)

açtığınız hosts dosyasında en alt satıra gelin ve apple ile ilgili herşeyi silin en alta şunu yazın

dosyayı kaydedin

bilgisayara reset atın, işlemi tekrar deneyin.

eğer 3194 hatası almadan ilerliyor ise problem çözülmüştür. bitime az kala 1013 hatası ile karşılaşmanız mümkün.

ve telefonunuz restore modda (ekranda itunes a bağlayın resmi çıkacaktır)

bu esnada recoveryfix43.exe yi çalıştırın (benim başıma geldi belki başkası da karşılaşır dll eksik hatası verebilir. google a dll nin ismi.dll diye aratıp kolaylıkla yükleyip çalıştırabilirsiniz)

gelen cmd ekranında DFU mod için beklendiğini söylüyor, program açıkken telefonunuzun kapatma düğmesine 5 sn basılı tutun telefon kapansın ardından hemen açmak için 3sn power tuşuna basın (hemen basmamızın sebebi telefon bilgisayar a bağlı olduğu için kendiliğinden açılacaktır bizde bunu istemiyoruz DFU mod için)

ekranda apple logosu gözükünce power tuşundan elinizi çekmeden home tuşuna 10sn basılı tutun (bu esnada ekrana aynı itunes bağlantı resmi gelecektir önemsemeyin)

10 sn geçtikten sonra home tuşundan elinizi çekmeden power tuşunu bırakın bir süre basılı tutun bilgisayardan usb takıldığına dair ses gelecektir zaten bu esna da da recoveryfix işleme başlayacaktır artık telefonu bir kenara bırakarak işlemin bitmesini bekleyebilirsiniz, sonrasında telefon eğer varsa pin kodu isteyecektir ve telefonu usb den çıkartarak tekrar takmanızı isteyecektir istenilenleri yapın itunes üzerinden aktive edin artık versiyonunuz 4.3.3 :)

eğer 1031 hatası aldığınız halde bu işlem ile olmuyor ise SnowBreeze ile indirmiş olduğunuz orjinal 4.3.3 FW ipsw dosyası ile base band koruyarak yeni bir ipa oluşturun, oluşturulan dosya otomatik olarak masaüstüne açılacaktır, ismi SnowBreeze ile başlayacaktır. bu dosya ile üstte anlattığım gibi restore işlemini gerçekleştirin.

benim uygulayıp sonuca ulaştığım yöntem bu şekilde umarım sizde de çalışır.

Önemli: Telefonum Factory Unlock yani sim kilidi yok Türkiye'den aldım, simlock olan cihazlar ile oluşabilecek bir hatadan sorumlu değilim, simlock olan bir cihaz hakkında bilgi sahibi değilim.

Saygılarımla,

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Çok teşekkür ederim arkadaşım gerçekten işe yarıyor 4.3.4 ten 4.3.3 indi versiyon çok teşekkür ederim..

host ayarlarını değiştirdikten sonra yeniden başlatmayınca hata veriyor ama önce yeniden başlatıp sonra restore yapınca 1013 hatası veriyor ve fixrecovery çalıştırıp işlemi yapınca kapanıp açıldıktan sonra 4.3.3 dönüyor... tekrar teşekkürler..

Çalışmasına sevindim güle güle kullanın :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bişi sorcam orj 4.3.3 ile costum 4.3.3 arasında ne fark var kotam sınırlı oldugu için orji indirmiştim ama holigan arkadaşımız costum fw yi indir demişti aradaki fark ney?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

tam olarak bilemiyorum ama sanırım snowbreeze ile hazırlanıyor base band ı koruyarak versiyon düşürme amaçlı. orjinali var ise snowbreeze indirerek kolaylıkla yapabilirsiniz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş