Jump to content
Sign in to follow this  
efsane2000

Ve Sonunda iPhone 3G'de Çalışan Multitasking:))

Rate this topic

Recommended Posts

Başlıktan da anlaşılacağı gibi bizzat kendi yapımım olan bir dosya ile iPhone 3G de çalışmayan ve linklere tıklayınca Safe Mode'a alan multitask artık sorunsuz ve cihaz hiç görmediğim kadar hızlı:D

Fazla söze gerek yok.

Dediğim dosya System>Library>CoreServices>SpringBoard.app klasörünün içerisindeki N82AP.Plist dosyası.

Linkini verdiğim i-FunBox programı ile bu dosyayı bilgisayarınıza yedek alın. Daha sonra rardan çıkan dosyalardan herhangi birisini o konuma atın. Bu dosyalar ile ilgili bilgiyi Rar'ın içerisinde Mutlaka Okuyun belgesinde açıkladım.

Mutlaka Yedek Alın

4.2.1 GAMECENTER AKTİF EDİLMİŞ iPhone 3G de denenmiştir

Deneyen arkadaşlar Sonucu Yazarlar ise Diğer arkadaşlar için de yol gösterici olacaktır.

Ouşacak herhangi bir sorunda tam anlamıyla sorunun ne olduğunu açıklarsanız tekrar düzenleyip dosya linkini veririm ama gene de olmazsa YEDEĞE ALDIĞINIZ dosyayı tekrar aynı konuma atarak düzeltebilirsiniz.

Dosyayı atmanıza yarayacak i-FunBox programı: http://dl.i-funbox.com/ifunbox_en.zip

İnşallah bir sorun çıkarmaz. Sorun çıkar ise de çözmeye çalışırız;)

Yukarıda da yazdığım gibi cihaz çok hızlandı. Ama bende iPhoneVM de yüklü. Bunun etkisi olduğunu sanmıyorum.

Kolay gelsin:)

Edit: Dosyayı yeni ekledim daha öncekileri indirenler lütfen bu dosyayı indirip yerine atsınlar. Bütün hatalar giderildi ve sorunsuz çalışmakta.

3G Multitask By Efsane2000.rar

Edited by efsane2000
TÜM hataları düzeltildi

Başlıktan da anlaşılacağı gibi bizzat kendi yapımım olan bir dosya ile iPhone 3G de çalışmayan ve linklere yıklayınca Safe Mode'a alan multitask artık sorunsuz ve cihaz hiç görmediğim kadar hızlı:D

Fazla söze gerek yok.

Dediğim dosya System>Library>CoreServices>SpringBoard.app klasörünün içerisindeki N82AP.Plist dosyası.

Linkini verdiğim i-FunBox programı ile bu dosyayı bilgisayarınıza yedek alın. Daha sonra rardan çıkan dosyalardan herhangi birisini o konuma atın. Bu dosyalar ile ilgili bilgiyi Rar'ın içerisinde Mutlaka Okuyun belgesinde açıkladım.

Mutlaka Yedek Alın

4.2.1 GAMECENTER AKTİF EDİLMİŞ iPhone 3G de denenmiştir

Deneyen arkadaşlar Sonucu Yazarlar ise Diğer arkadaşlar için de yol gösterici olacaktır.

Ouşacak herhangi bir sorunda tam anlamıyla sorunun ne olduğunu açıklarsanız tekrar düzenleyip dosya linkini veririm ama gene de olmazsa YEDEĞE ALDIĞINIZ dosyayı tekrar aynı konuma atarak düzeltebilirsiniz.

linker:

Multitasking dosyası:

FileDude | FileApe | MediaFire | Hotfile | FileServe | FileSonic

Dosyayı atmanıza yarayacak i-FunBox programı: http://dl.i-funbox.com/ifunbox_en.zip

İnşallah bir sorun çıkarmaz. Sorun çıkar ise de çözmeye çalışırız;)

Yukarıda da yazdığım gibi cihaz çok hızlandı. Ama bende iPhoneVM de yüklü. Bunun etkisi olduğunu sanmıyorum.

Kolay gelsin:)

Cydia'da bir program vardı onunla arka plan filanda oluyordu hem daha kolay..

Edited by appleqwerty01

Background var ama onunla birlikte uygulama içerisinden geçiş yapabilmek için de Multifl0w gerekiyor ve cihazı kasıyor. Bu orijinal Multitask olduğu için daha az ram kaplıyor.

zToggle kendim iPhone 4 kulladigim icin deneyemedim ama kullananlar var... :)

Saygilar.

Edited by appleqwerty01

Herkesin fikrine kalmış.

Dostum, öncelikle paylaşımınız için teşekkürler ancak 3G lerde Multitasking zaten sorunsuz bir şekilde çalışıyordu, redsn0w ile... Farklı bir durum mu var, çözemedim de...

Saygılar...

Abi ben ve birçok arkadaşımda Redsn0w da dahil hiçbirisi çalışmıyordu. Yani arkaplana atıyor ve menüden açınca açıyor ama uygulama içinden geçişlerde ve yönlendirmelerde Safe moda atıyordu. Forumda da bikaç arkadaş görmüştüm. Onun için paylaşmıştım.

paylaşım için teşekkürler ellerinize sağlık ama bence 3G lerde multitasking gereksiz, telefonu çok yavaşlatıyor.

teşekkürler ellerine sağlık

Abi ben ve birçok arkadaşımda Redsn0w da dahil hiçbirisi çalışmıyordu. Yani arkaplana atıyor ve menüden açınca açıyor ama uygulama içinden geçişlerde ve yönlendirmelerde Safe moda atıyordu. Forumda da bikaç arkadaş görmüştüm. Onun için paylaşmıştım.

Anladım, dostum... 3G multitasking tecrübelerimde böyle bir sorun yaşamamıştım ancak yaşanmış ve bu çözüm sunuyorsa, teşekkürler...:)

Saygılar...

iphone'u bilgisayara bağlayıp bilgisayarı internete bağlıyorum.

bu işlem sırasında otomatik ekran kilidi devreye girince internet bağlantısı kesiliyordu. bağlantı kesilme sorununa çözüm olur mu bu yöntem?

ekran kilidinin süresini asla yaparak geçici olarak aşmaya çalışıyorum ama bu sefer de pil çok çabuk bitiyordu

iphone'u bilgisayara bağlayıp bilgisayarı internete bağlıyorum.

bu işlem sırasında otomatik ekran kilidi devreye girince internet bağlantısı kesiliyordu. bağlantı kesilme sorununa çözüm olur mu bu yöntem?

ekran kilidinin süresini asla yaparak geçici olarak aşmaya çalışıyorum ama bu sefer de pil çok çabuk bitiyordu

cydiadan insomnia denedinizmi kesilmemesi için ? Şarj illaki erken bitecektir

Efsane arkadaşımıza teşekkür ederim,ama ben 3G 4.1 kullanırken en güzel yöntem olarak ztoggle kullanıyordum,sorunsuzdu,sonra redsn0wda bu işi yapıyordu.

ama eminimki bu konuda birilerinin işine yarayacaktır. Tekrar emeklerine sağlık,eminimki çok uğraşmışsındır.

cydiadan insomnia denedinizmi kesilmemesi için ? Şarj illaki erken bitecektir

insomnia'yı deneyeceğim.

Cihaz şarja takılı iken pilin azalması bana garip geldi. Yoksa normal bir durum mu?

Öneri için teşekkürler

bu olay iOS4 çıktığında yani yaklaşık bir sene önce biliniyor ve yapılıyordu (bizzat kendim yapmıştım)

kardeş multitaskin açılıyor fakat sayfa değiştirmeye çalıştığında makine birkaç saniye donuyor sonra atıyor yani programdan programa geçiş yapamıyorum cydiadan başka bir ayar yapmama gerek var mı...?

Yeni dosya ekledim daha öncekileri indirenler bunu indirip aynı konuma atsınlar. Bütün hatalar giderildi.

Yakında inşallah orijinal video kamera da yapacam:D Kameradan direkt geçiş:D

Edited by efsane2000

Birşey sormak istiyorum:

Redsn0w un hangi sürümü ile yapılıyor? 4.2.1 kullanıyorum.

Multitasking'in çalışması için Opengles 2 gerekiyor. Bu da 3Gs ve 4 lerde var. Benim editlediğim dosya da opengles 2 varmış gibi gösterdim.

Kardeşim çok teşekkr ederm aylardır yaşadığm sorunu çözdün. Safe mode a atıo du artk atmıo :D sağol..

Kardeşim çok teşekkr ederm aylardır yaşadığm sorunu çözdün. Safe mode a atıo du artk atmıo :D sağol..

Rica ederim:)

Denedim ve başarılı bir sonuç aldım.

Teşekkürler dostum

ben pek farklı bişey göremedim ama normalde hata verdiği doğru şu zamana kadar sorun yaşamadım gibi denemenizi tavsiye ederim

ben bunu zaten yabanci bir siteden bulup kendim yapmistim ama bunun bir dez avantaji var. basta smseki gonder butonu olmak uzere bir cok butonda ve diger bazi grafiklerde bozulmalar ve cizgiler ortaya cikiyor. buna bir care bulabilirsen cok sevinirim.

ben bunu zaten yabanci bir siteden bulup kendim yapmistim ama bunun bir dez avantaji var. basta smseki gonder butonu olmak uzere bir cok butonda ve diger bazi grafiklerde bozulmalar ve cizgiler ortaya cikiyor. buna bir care bulabilirsen cok sevinirim.

Resimlerde ara geçişlerde ve kamera kalitesinde sorunlar vardı. Hepsini giderdim. Sadece gönder ve video lardaki bitti butonunda çok ince bir çizgi var. Ben başka hata göremedim.

benim bahsettigim de onlar. cok sinir bozucu bir caresi yok mu facebook da faland cikiyor o cizgiler

ipod 2g 4.2.1 çalışmıyor

System>Library>CoreServices>SpringBoard.app klasörü içerisinde ismi N..AP.plist olan 2 dosyayı yüklersen yapabilirim. (.. olan yerde rakamlar var.)