Jump to content
omura

iPhone 3GS 720p HD Video Kayıt Resimli Anlatım

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Eğer bir iPhone 3GS sahibiyseniz ve cihazınızda iOS 4 sürümü yüklüyse o halde mevcut donanımınızda herhangi bir şey değişmeksizin 720p Video kaydı yapabilirsiniz

iPhone yazılım geliştiricisi Mike tarafından 3GS cihazların da 720p video kaydı yapabilmesi için konulan işlemci sınırlaması by-pass ederek 3GS‘lerin 720p Video çekebilmesine olanak tanıyan işlemi gerçekleştirdi. Tabi bu haber yayınlanır yayınlanmaz bizler de size bunun nasıl yapılacağını haber verelim dedik.

iphone720pcamera.jpgÖncelikle cihazınızın jailbreak yapılmış olması gerektiğini ve cihazınızın sistemine bağlanmak için WinSCP yahut i-Funbox gibi bir program kullanmanız gerektiğini hatırlatalım. Eğer henüz jailbreak yapmamışsanız Jailbreak sayfamızdan cihazınıza uygun jailbreak aracını kullanarak jailbreak yapmanız gerekecek.

Bundan sonrasında ise yapılacak olan son derece basit;

Bu işlem sadece iphone 3gs üzerinde uygulanabilir

Öncelikle cydia dan OPENSSH programını yükleyin

openssh.jpg

Telefonu pc ye bağlayın ve itunes kapalı olsun

Mac için CYBERDUCK windows için WİNSPC indirin (googleden aratın çıkar)

Cyberduck

Sunucu: / iPod touch iPad IP adresi iPhone /. Ayarlar -> WiFi -> <Your Network Adı>

Kullanıcı adı: root

Şifre: alpine

Protokol: SFTP (SSH File Transfer Protocol)

WinSCP

Hostname: senin iPhone adres IP / iPad / iPod touch. Ayarı -> WiFi -> <Your Network Adı>

Kullanıcı adı: root

Şifre: alpine

Protokol: SCP

16333921.png

HDVideo3GS.zip dosyasını yükleyin

yüklediğiniz bu dosyayı Şuraya / System / Library / CoreServices / SpringBoard.app / dizinine kopyalayın N88AP.plist aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi bir yerde bu dosyayı.

screenshot20101031at917.png

Şimdi gidin / System/Library/PrivateFrameworks/Celestial.framework/N88 / dizinine kopyalayın AVCapture.plist, CameraRollValidator.plist ve MediaValidator.plist aşağıdaki resimde gösterildiği gibi bir yerde bu dosyaları.

screenshot20101031at919.png

son olarakta telefonunuzu açıp kapatın ve güle güle kullanın

alıntıdır.

iPhone 3GS ile HD video kaydetme.txt

tarihinde omura tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler fakat şu kısmı:

"HDVideo3GS.zip dosyasını yükleyin

yüklediğiniz bu dosyayı Şuraya / System / Library / CoreServices / SpringBoard.app / dizinine kopyalayın N88AP.plist aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi bir yerde bu dosyayı."

anlayamadım. Ne yapıyoruz o dosyaya? Keşke google translate'den mi çevirdin artık nerden çevirdiysen bir kere okusaydın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Teşekkürler fakat şu kısmı:

anlayamadım. Ne yapıyoruz o dosyaya? Keşke google translate'den mi çevirdin artık nerden çevirdiysen bir kere okusaydın.

Anlayamaman benim hatam değil malesef o senin eksikliğin google translate'den çevrilmiş bi metin olsaydı sadece bu kısmını anlayamazdın orada açık açık yazılmış görüntülerlede desteklenmiş hangi dosyanın hangi dizine kopyalanacağı açıkça belirtilmiş .

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Anlayamaman benim hatam değil malesef o senin eksikliğin google translate'den çevrilmiş bi metin olsaydı sadece bu kısmını anlayamazdın orada açık açık yazılmış görüntülerlede desteklenmiş hangi dosyanın hangi dizine kopyalanacağı açıkça belirtilmiş .

Hata var demiyorum. Bir dosyadan bahsediyor dosyayı ne yapacaz diyorum. Hangi dosyayı kopyalamam gerektiğini soruyorum. Bilmiyorsan problem yok ama madem konu açıyorsun bir deneseydin ayrıca dosyanın linkini kopyalayamamışsın ki zaten kopyaladığın yerde de kırık link var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hata var demiyorum. Bir dosyadan bahsediyor dosyayı ne yapacaz diyorum. Hangi dosyayı kopyalamam gerektiğini soruyorum. Bilmiyorsan problem yok ama madem konu açıyorsun bir deneseydin ayrıca dosyanın linkini kopyalayamamışsın ki zaten kopyaladığın yerde de kırık link var.

Arkadaşım senin alıntı yaptığın kısımda o dosyayla ne yapman gerektiği ve hangi dosyayı nereye kopyalaman gerektiği saten yazıyor konuyu iyice oku istersen.

yüklediğiniz bu dosyayı Şuraya / System / Library / CoreServices / SpringBoard.app / dizinine kopyalayın

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Arkadaşım senin alıntı yaptığın kısımda o dosyayla ne yapman gerektiği ve hangi dosyayı nereye kopyalaman gerektiği saten yazıyor konuyu iyice oku istersen.

yüklediğiniz bu dosyayı Şuraya / System / Library / CoreServices / SpringBoard.app / dizinine kopyalayın

Heh işte onu sordum bende. Zip dosyasını mı atacağız direk o plist lerin arasına ve o N88AP dosyasına ne yapacağız? Sonraki resimde olan yere kopyalamamış çünkü.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Arkadaşım senin anlaya bileceğin başka bir alternatif var pm bak.

Gönderdiğin linkteki açıklamaları kullanırsan daha güzel olur konu kanımca. Anlaşılır bir türkçe kullanmış adam.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

iphone 4 çıktıktan bir müddet sonra bunu kullanmaya başlamıştık aslında konu bizde mevcuttu ama şuan bulamadım, kurulum tamamlandıktan sonra /Ayarlar/Fotoğraflar/menüsünde altta verdiğim SS de işaretli alandaki HDR (Yüksek Dinamik Aralık) yazısı ve icon'u görünür.

img0004jh.pngimg0080.png

Uygulama resimde kendini gösteriyor.

screenshotsgm.jpg

Buda deb dosyası.

FileDude - Super Simple File Hosting

Edit:Paylaşım için teşekkürler.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
bunun kameraya bi zararı olur mu bnce zararlı bişey ısınmaya yol açabilir

Ben kullanırken bir zararını görmemiştim

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

iyi forumlar.

4.3.3 sürümlü telefonda söylediklerinizi aynen yaptım. fakat hiçbir şekilde sonuç alamadım. cydia dan kısa bir yolu varmış onuda denedim bu seferde telefon mesaj ve kamera iconu kayboldu. dolayısıyla test bile edemedim.

başka bir çözüm yolu varmıdır bu işin. birde;

HDVideo3GS-Rev4.zip isimli dosyayı indirdim ve zipin içinde iki ayrı dosya onların içindede ayrı ayrı dosyalar var. HDVideo3GS-Rev4 ve __MACOSX dosyaları. biryerde yanlışmı yaptım diyede düşünmedim değil. yardım lütfen

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş