Jump to content
Sign in to follow this  
DemonCy

ios 4.3.3 Şarj Problemi, İnternete Geç Bağlanma ve Diğer Problemler..

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba..

Bir çok kişinin şikayeti gibi benim de 4.3.3 e geçtikten sonra şarj problemim var. daha önceki versiyonum 4.0 idi ve çok memnundum. Nedendir bilmiyorum ama 4.3.3 e geçmek istedim ve geçtim. Ama büyük pişamnlık içindeyim. Şarjım abartısız bir şekilde yarı yarıya düştü.. 4.0 da iken tüm gün 3g ve data açık, 6 farklı exchange mail anında ilet, sosyal uygulamaların push notifikasyonları aktif. Cydia da ekli 10 dan fazla source ve bunlardan alınmış 10larca uygulama, gün için internet kullanımı ve oyunlar vs. aktif iken gece yatana kadar şarjım %20 ye bile düşmezken, şimdi yukarıda saydıklarımın tamamı kapalı, artı olarak kısıtlamalardan ping ve itunes kapalı, sbssetting ten mobile substrate addons altından o an kullanmadıklarım kapalı olmasına rağmen aynı günlük kullanım ve telefon görüşmeleri ile 4.0 dan neredeyse yarı yarıya şarjım az gidiyor ve geceyi zor ediyorum. Buna araştırdığım kadarı ile bir çözüm yok. shsh kaydı en düşük 4.1 e kadar var ve 4.0 a dönemiyorum. Sizce 4.1 problemi çözer mi?

Hepsini geçtim. Türksel hattım ile datayı açtığımda 4.0 da iken birkaç saniyede bağlanırken 4.3.3 te bağlanması yarım saate kadar sürebiliyor, hatta hiç bağlanmayabiliyor. ilk 4.3.3 yüklemeden sonra hücresel veri ayarları, kişisel erişim noktası ve facetime yoktu. Biraz araştırma ile hakkında menüsünde iken sim kartı çıkarıp takarak hücresel veri ayarları ve kişisel erisim noktasın bölümnü aktif hale getirildiğini gördüm ve uygulayarak aktif hale fakat facetime simgesi halen yok. Telefon ayarları kısmında anahtar açık konumda ve altında etkinleştirme bekleniyor yazıyor. data problemi ise apn ayarlarında bir sıkıntı yok görünüyor. apn ve mms ayarları olması gerektiği gibi olduğu halde belki işe yarar diye unlockit.co.nz den apn eklentisi ile de denedim ama sonuç yine aynı. ya internete çok geç bağlanıyor (yarım saati bulan) yada hiç bağlanmıyor..

Cihaz SL olduğu için mecburen snowbreze ile JB yapıyorum. hani temiz bir restore belki işe yara diyerek snowbreze ile sadece baseband koruma ile CFW hazırlayıp denemek istedim fakat bu sefer aktifleştirme kısmına takıldım..

Ne yapsam bilemedim..

Bu tarz problemler yaşayan, çözümünü bulan arkadaşların yardımını bekliyorum..

Cihaz SL iphone 4 4.3.3 snowbreze ile JB..

i4 için 4.3.3 iyidir forumumuzdan aktivasyon yapan 4.3.3 custom fw ile restore edin