Jump to content
Sign in to follow this  
azlanike

ne yaptiysam DFU Moddan cikamadim yardim lutfen

Rate this topic

Recommended Posts

arkadaşlar benim sorunum iphone 3gs ( 4.3.3 05.16.02) jailbreak yapmak istememle basladi. pwnage tool ile fw 4.3.3 hazirladim

dfu moda aldim

sonuc itunes bazi hata kodlari verdi 1600-2001 gibi neyse bir sekilde hallettikten sonra hatalari

tinyumbrella ile tss calistirdim

itunes yuklemeyi yapiyor hersey ok islem bittiginde maalesef telefonu restart edip dfu moddan cikarmasi lazimken cikarmiyor

tekrar restore islemine dönuyor olay.

herseyi denedim dfu moddan cikarmak icin ama tamamen siyah ekran

tinyumbrella ile fix recovery yaptim telefonun ekranina greenpoison ile ilgili birseyler geliyor bazi hata yazilari ekranda öylece kaliyor neyse sonra kendi kendine tekrar Dfu moda geciyor.

ayrica baska snowbreeze denedim baska yöntemlerle denedim jailbreak olayini ama ayni sonuc dfu modda kaliyor. en son redsn0w ile just both tethred yaptım dfu modtan çıktı. ama bunu yaparken 3 saniye power tuşu, 10 saniye iki tuşa birlikte bas gibi komutları yerine getiremedim çünkü bir saniyede geçiştiriyor. telefon kapandığında ancak just both tethred ile dfu modtan çıkıyor. basebandını yükseltemiyorum çünkü redsn0w daki işlemleri yapamadan direk geçiştiriyor ve hata veriyor. yardımcı olursanız sevinirim.

Edited by azlanike

En son sürüme restore yapman lazım, SHSH kayıtsız yapiyosundur onun için DFU moddan çıkman zor, son sürüme yükseltirsen sorun düzelir.

Sent from my iPhone using Tapatalk

tethered jb yapmışsınız sanırım tekrar jb yapın untethered e çevirin

arkadaşlar shsh kaydım var. hem 3.1.3 ün hem de 4.3.3 ün. tss çalıştırdıktan sonra restore yaptım. bir sorun çıkmadı. restore işlemi bittikten sonra dfu modta kalmıştı. tekrardan jailbreak yapamiyorum çünkü power ve 10 saniye iki tuşa birlikte bas komutunu çok hızlı geçiyor. basamadan reboot ediyor. daha halletmedim

Edited by azlanike

JB yaparken DFU mod,undayken zaten tekrar 2 tusa basman gerek kalmaz direk işleme gecer redsn0w Rc 16 ile yap untetheret JB yaparsın DFU dan çıkması lazım bu yolla

Sent from my iPhone using Tapatalk

tiny umbrealla ile fix recovery yaptım, ekran açıldı ama bembeyaz. yardımınızı bekliyorum arkdaşlar. restore yapmak istediğimde itunes 2001 hatası veriyor.

arkadaslar ben 2 tane telefondan bir tanesini hallettim sorun aslinda ne bilinmiyor yanliz 4.3.3 lu bir snowbreze fw hazirladim yanliz hazirlarken bir sey cok önemli oda oldbootrom mu newbootrom mu bendeki telefonlardan bir tanesini eski bir tanesi yeni idi yani iki tane hazirladim fw snowbrezee ile eski ok ama maalesef yenisi olmadi.

ben anladim ki bu iphone larla ugrasirken sabirli olcaksin tum usb kablolarini cikarcaksin her seferinde hata verirse itunes acip kapatacaksin her 5-6 sefer hatadan sonra bilgisayari acip kapatacaksin bunlar ögrendiklerim simdilik bir ikincisi

ben dfu moda alip cikma olayinda sesleri kullanmaya basladim ayni anda home ve ac kapa tusuna basili tutunca bilgisayar ciyakliyo o zman birakiyorum ac kapa tusunu home basili hala 10 saniye sonra birakiyorum home tusunu o zaman kadar 2-3 ciyaklama geliyor zaten ondan sonra itunes la restore etmeye calistigimda 1600 hatasi veriyo yani ireb le al dfu moda manuel alma gibi bir sey demeye calisiyor ozaman irebi calistiryorum. falan filan yani daha cook ugrasicaz bu iphone ile resmen zaman calma makinesi yapmislar adamlar. bu gece newbootrom lu olani deniycem bana kolay gelsin daha sirada iphone 4 u ios5 den downgrade etmeye calisam 4.3.3 e bakalaim neler olacak.

okuyan herkesten özur yazim hatalarindan dolayi.

ya ireb ile de dfu moda aldim iphone yine dfu modtan cikmiyor. ama iphone restore icin hazirlaniyor yazisi baya kaliyor. direk hata vermiyor. 5 dk falan geciyor iphone yanit vermiyor. sonra hata cikiyor.

07/28/2011 15:32:38.236 Received request for [iPhone3GS 4.3.3 (8J2)] 07/28/2011 15:32:38.377 Validating saved SHSH... 07/28/2011 15:32:38.521 RESPONSE: ?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> @ServerVersion 0.6.30-b2 07/28/2011 15:32:38.672 Wrote TSS response 07/28/2011 15:32:42.853 DFU Device disconnected

bu ne anlama geliyor biri aciklayabilir mi. her sey tamam da iphone restore hazirlanirken itunesla baglantisi kesiliyor.