Jump to content
cyborg_213

Mac OS X Lion'da ntfs bolum okuma ve yazma?

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Arkadaslar ben kion kullaniyorum. 2 tane 1 tb lik hdd var elimde. Bu hddler de okuma ozelligini kullanabiliyorm, ama kesme silme icine birsey atma gibi ozellikleri kullanamiyorum 'write' permission olmadigi icin. Ntfs bolumler icin yazma ozelligini nasil acabilirm? Hangi programi onerirsiniz? Ve o programk nasil kullanacagimi da anlatabilirmisniz?

Tesekkurler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim kullandığım ParagonNtfs kurduktan sonra direk yazma işlemine devam ediyosunuz okadar basit ama bende linki yok valla candas abi görürse verir linki

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Buyrun, sorunsuz;

http://hotfile.com/dl/125084770/e714dce/ntfsmc.zip.html

tesekkurler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu tür uygulamaları kullanan arkadaşların disklerin bir süre sonra büyük boyutta veri kayıpları yaşandı. Bende bir süre kullanadım ancak size tavsiyem disklerinizi HFS+ formatına çevirmek... Çok daha iyi, hızlı ve sağlam çalışmakta... Eğer aynı diskleri hem Mac OS hem de Windows ta kullanacaksanız exFat ı tavsiye ederim... Böylece her iki sistemde tanıyacak ve 4 GB sınırınız da olmayacaktır. Windows Vista ve Windows 7 de exFat desteği vardır. Windows XP için küçük bir yama yüklemeniz gerek, nette mevcut... Mac OS için ise en az 10.6.6 gerekmekte...

Saygılar...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Bu tür uygulamaları kullanan arkadaşların disklerin bir süre sonra büyük boyutta veri kayıpları yaşandı. Bende bir süre kullanadım ancak size tavsiyem disklerinizi HFS+ formatına çevirmek... Çok daha iyi, hızlı ve sağlam çalışmakta... Eğer aynı diskleri hem Mac OS hem de Windows ta kullanacaksanız exFat ı tavsiye ederim... Böylece her iki sistemde tanıyacak ve 4 GB sınırınız da olmayacaktır. Windows Vista ve Windows 7 de exFat desteği vardır. Windows XP için küçük bir yama yüklemeniz gerek, nette mevcut... Mac OS için ise en az 10.6.6 gerekmekte...

Saygılar...

Mac ımı aldığımda turgay abinin söyledi ilk şey buydu ve bende direk uyguladım ve o günden beri mac os x, win 7 ve win xp de sorunsuz kullanmaktayım ;) teşekkürler abicim :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
peki harddiski exFat formatına çevirirken harddisk içindekiler siliniyor mu?

ewt gidiyor ne yazık ki

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Saygılar...

Hocam vallaha gitti ya Leptopa takiyorum hdd yi gostermiyor icerigine ulasamiyorum macbooka takiyorum hdd i gostermior en son macbooka burdaki programi indirdim ve macbook yedeklemeyi yaptim hdd e.. Butun bilgilerim herseyim kisisel, is, programlar filan herseyim hdd nin icindeydi hocam lutfen yardim ediniz nasl geri getirebilirim?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Mac ımı aldığımda turgay abinin söyledi ilk şey buydu ve bende direk uyguladım ve o günden beri mac os x, win 7 ve win xp de sorunsuz kullanmaktayım ;) teşekkürler abicim :)

Rica ederim, abicim...

Hocam vallaha gitti ya Leptopa takiyorum hdd yi gostermiyor icerigine ulasamiyorum macbooka takiyorum hdd i gostermior en son macbooka burdaki programi indirdim ve macbook yedeklemeyi yaptim hdd e.. Butun bilgilerim herseyim kisisel, is, programlar filan herseyim hdd nin icindeydi hocam lutfen yardim ediniz nasl geri getirebilirim?

Dostum, atke arkadaşımız da yazmış, bilgilerinizin silineceğini... Format işlemi, diskteki bilgileri siler, bu her yerde geçerlidir. Kurtarmak için Data Rescue programını kullanın.

Saygılar...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Rica ederim, abicim...

Dostum, atke arkadaşımız da yazmış, bilgilerinizin silineceğini... Format işlemi, diskteki bilgileri siler, bu her yerde geçerlidir. Kurtarmak için Data Rescue programını kullanın.

Saygılar...

Hocam hdd i taktigimda taniyor ama icini gostermiyor ve acmiyor bu sorunu nasl duzelticem acaba

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hocam hdd i taktigimda taniyor ama icini gostermiyor ve acmiyor bu sorunu nasl duzelticem acaba

Hangi sistemde format atmıştınız ? Kendi kullandığım diski, Mac OS ta exFat a çevirdim ve tüm Windows versiyonları ve Mac OS ta sorunsuz kullanıyorum ancak içindeki bilgileri önceden yedeklemiştim ve format işleminden sonra tekrar exFat formatladığım diske attım.

Saygılar...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hangi sistemde format atmıştınız ? Kendi kullandığım diski, Mac OS ta exFat a çevirdim ve tüm Windows versiyonları ve Mac OS ta sorunsuz kullanıyorum ancak içindeki bilgileri önceden yedeklemiştim ve format işleminden sonra tekrar exFat formatladığım diske attım.

Saygılar...

Hocam format atmadimki eger yedekleme yaparken kendi format attiysa macbookta.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hocam format atmadimki eger yedekleme yaparken kendi format attiysa macbookta.

Disk dosya sistemini exFat a çevirdiyseniz format atılmış demektir...

Saygılar...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hocam wındowsa taktıgımda hdd mı kullanamıyorum bunu nasıl uzantısını gerı cevırebılırım hem macbook da hem wındowsda kullanmak ıstıyorum exfat dedıgınıze gore ona nasıl cevırebılırım

edıt: hocam hdd yı goruyor ama flash yanı harıcı olarak gormuyor kendı sıstemınde kendı dıskı olarak goruyor bunu nasıl duzeltıcem lıonu hdd den yuklemek ıcın befega arkadasımız hdd yı bıseye cevırmıstı heralde ondan kaynaklıor olabılır bunu nasıl duzeltebılırım bı duzeltsem sılınen dosyalarıda gerı getırebılırım recuva ıle

edit: hocam lion kurulum icin 11gb filan yer ayirmisti o yer gozukuyor macbooka taktigimda diger 1tb lik hdd nin kalani yok ortada

tarihinde cnv_58 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yanlış değilsem Mac OS kurmanız için formatı HFS+ yapmalısınız. Yani exFat a Mac OS kuramazsınız.

Saygılar...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş