Jump to content
feza08

4.3.5 ten 4.3.3 e dönemiyorum.

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Arkadaşlar iphone4 4.3.3 kullanıyordum jb li. 4.3.5 kurdum merak edip. 4.3.3 SHSH kaydım mevcut tinyumbrella da ama 4.3.3 e dönemiyorum. iTunes a gösteriyorum 4.3.3 ü restore ediyor ve sonlara doğru restroring iphone firmware derken birden an unknown error occured (1) hatasıyla karşılaşıyorum. Günlerdir deniyorum dönmeyi, fakat dönemiyorum. Nasıl çözeceğim ben bu işi. Bileniniz var mı acaba nasıl geri döneceğimi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadasim öncelikle gecmis olsun diyorum...bu sorun son zamanlarda Tinyumbrellanin artik shsh kayitlarinin orjinal fw yüklemede bir ise yaramadiginin tipik örnegi sana net söyleyecegim sudur; ya 4.3.5 de kal tethered jailbreak ile kullan vey snowbeeze indir cfw hazirla tiny umbrella ac daha sonra itunes da normal yüklemeni yap yalniz 4.3.3 ün snowbreez ile hazirladigini göster hicbir sorun olmadan yüklenecektir... Saygilar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

teşekkürler, saatlerce uğraştım ama en sonunda 4.3.5 te kalıp tethered jb tercih ettim. bekliycez artık untethered ı ne yapalım :D

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

en iyisini yapmissiniz cünkü cfw hicbir zaman stabil olmuyor ve pil verimin düserdi 4.3.5 en gec 10 gün icinde untethered cikacak diye düsünüyorum

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Saurik in cydia da yazdığına göre 4.3.4 ve üst sürümlerinde bundan sonra jb çıkmayabilir giibi bir yazı yazıyor

aynı dertle 2 gündür uğraşıyordum sonunda 4.3.5 ten 4.3.3 e düşürdüm tavsiyem 4.3.3 ten yukarı fw lerden şu an için kesinlikle uzak durmanız

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Saurik in cydia da yazdığına göre 4.3.4 ve üst sürümlerinde bundan sonra jb çıkmayabilir giibi bir yazı yazıyor

aynı dertle 2 gündür uğraşıyordum sonunda 4.3.5 ten 4.3.3 e düşürdüm tavsiyem 4.3.3 ten yukarı fw lerden şu an için kesinlikle uzak durmanız

Otjinallemi yoksa customla mi dustunuz?

Bu mesaj Forum Runner ile iPhonedan gönderilmiştir.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
İşlemi anlatabilirmisiniz. 4.3.5 ten 4.3.3 e adım adım nasıl dönebiliriz yazarsanız sevinirim...

Forumda 4.3.4 ten 4.3.3 e donus diye konu var,sartlar uygunsa ayni sekilde donebilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

nasıl dustun?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

reinamartini -- iki şekilde de düşürdüm hem customfrimware ile hemde normal shsh kaydım ile

cfw ile düşerseniz (bende oldu herkezde olacak mı bilmem) şebeke sorunum oldu hangi hattı takarsam takayım görmedi.

Shsh kaydım ile yaptıklarımı ise adım adım yazayım.

1. bu host dosyamdaki ip ler

74.208.105.171 gs.apple.com

74.208.10.249 gs.apple.com

(genelde 249 lu olan çalışıyor)

2.Tinnyumbrella nın son versiyonu (ben işlemi yaparken tinyumbrella-5.00.07 di) indiriniz.

3. tinny yi açıp advanced sekmesinden Kırmızı yazıyla yazan UPDATE IPHONE 4 BAseband ı mutlaka işaretleyin yoksa her seferinde 1013 hatası alırsınız ve restore mod. kalır cihazınız..

*** Önemli not Cihazınız FU değilse bu işlemden uzak durun custom fw ile deneyin ama base band önemli değil derseniz sorun yok...

4. advanced de Set host to cydia hariç diğerleri işaretli olsun

5.Start TSS Server yapın

6. Itunes İle Shift restore yapın arkanıza yaslanın

Hepsi bukadar

Saygılarımla

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Önce custom ile düştünüz değilmi?. Bu işlemden sonra baseband kaç oldu peki? Ben custom kullanıyorum iki gündür ve şarjım çok iyi durumda.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar özellikle yeni iphone kullanıcları sizlere nacizane tavsiyem tam bilgi sahibi olmadan bu jb işine girmeyin. Sağlıklı bir şekilde cihazınızın sürümünü bilgisayara bağlayıp itunes vasıtası ile yükseltiniz. Unutmayınız ki en iyi yazılım en son ve açıkları kapatan yazılımdır.

Saygılar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Önce custom ile düştünüz değilmi?. Bu işlemden sonra baseband kaç oldu peki? Ben custom kullanıyorum iki gündür ve şarjım çok iyi durumda.

Tam olarak doğru değil custom ile düştükten sonra hat vs görünmedi bende daha sonra cihazı 4.3.5 e tekrar almak zorunda kaldım ve 4.3.3 e tekrar geri dönemedim uzun bir süre taki tinny deki iphone baseband düzenlemesini yapana kadar ve 4.3.3 e customsuz döndüm,,

Cihaz Fu a

olduğu için baseband ile hiç ilgilenmedim , bence fu cihazlarda baseband sürekli güncellenmeli çünkü yanlış bilmiyor isem baseband şebeke ile bire bir ilgili doğal olarak şarz vs süresi ile de ilgili

Saygılarımla

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tam olarak doğru değil custom ile düştükten sonra hat vs görünmedi bende daha sonra cihazı 4.3.5 e tekrar almak zorunda kaldım ve 4.3.3 e tekrar geri dönemedim uzun bir süre taki tinny deki iphone baseband düzenlemesini yapana kadar ve 4.3.3 e customsuz döndüm,,

Cihaz Fu a

olduğu için baseband ile hiç ilgilenmedim , bence fu cihazlarda baseband sürekli güncellenmeli çünkü yanlış bilmiyor isem baseband şebeke ile bire bir ilgili doğal olarak şarz vs süresi ile de ilgili

Saygılarımla

Siz customu yaparken aktivasyon sectinizmi?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

4.3.4 , 4.3.5 , 4.3.3 hepsi aynı sadece 4.3.4 ve 4.3.5 de JB açıklarını kapattılar dev team 4.3.5 de açık buldu ama untethered çıkarırsa şu an apple açığını görür ve düzeltir o yüzden nası olsa artık ios4e apple bişey eklemiyo ios 5 için dev team elinde koz tutuyor, ios5de untethered jb çıkar ;):)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!