Jump to content
atke

Mac OS X Lion'da wifi ve ses sorunu ve format...

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

Mac OS X Lion yüklediğimden beri ses ve wifi sorunuyla uğraşmaktayım, wifi cihazı sleep moduna aldığımda, kapağını kapatıp ya da ya da klavye kısa yolundan, geri açtığım anda bir türlü bağlanmıyor, cihazı reset leyim yine bağlanmıyor, anca bilgisayarı acıp kapattıktan sonra wifi yerine geliyor. bu sorun snow leopard da da mevcuttu ama o kadar can sıkıcı değildi, ama lion a geçtikten sonra bu durum can sıkmaya başladı, karşılaşan war mı bilmiyorum ama çözümünü bilen warsa yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu ses sorunu ise daha çok can sıkıcı hale geldi, bilgisayarı açıp herhangi bir video ya da film izlediğimde sorun yok ama uzun süreli bilgisayar açık kaldığında ya da sleep moduna geçtiğinde sonra bilgisayardan bir video ya da film izlemek istediğimde ses alamıyorum, fakat ilginç olan çöp boşaltmadı ki ve F11 ve F12 ile ses açma kapama yaptığımda o mac e özel uyarı sesleri çıkıyor illa yeniden başlatmak zorunda kalıyorum cihazı. bu sorun bana mı özel yoksa birilerinin daha başına geldi, war mı bi çözümü ?

Son sorum ise bu iki sorunun en güsel ama pek yapmak istemediğim format çözümü ile ilgili. cihaza sıfırdan format atıp back-up yüklemeden temiz bir hale getirmeyi de düşünmüyor değilim, ama cihazı alt tuşu ile başlattığım zaman recovery hd diye bir bölüm geldi lion la birlikte, sanırım formattı bu bölümden yapıcam ya da orjinal dvd üzerinden format atıp sonra tekrardan lion mu yükleyecem, bilgilendirirseniz sevinirim, teşekkürler.

tarihinde atke tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ewt biraz araştırıp temiz bir formattan snr ortada ne wifi ne de ses sorunu kaldı, windows ta sıfırdan format kolaydı ama mac biraz zorladı. yabancı sitelerde araştırmalarımdan anladığım kadarıyla snow leopard dan lion a geçen bazı kullanıcılar ses sorununu yaşamış, donanımsal bir sorunmuş format kesin çözümmüş, wifi sorununa gelince ben modemin ismini 3-4 kez değiştirdim ama şifresi hep aynı idi, sanırsam çakışma yaptı ya da o tarz bi şey oldu, back-up atmadığım için 4 gündür bir kere kopmadı eski sistem olsaydı şimdi... forumda ki herkese teşekkürler, baya faydalandım burda ki bilgilerden :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ewt biraz araştırıp temiz bir formattan snr ortada ne wifi ne de ses sorunu kaldı, windows ta sıfırdan format kolaydı ama mac biraz zorladı. yabancı sitelerde araştırmalarımdan anladığım kadarıyla snow leopard dan lion a geçen bazı kullanıcılar ses sorununu yaşamış, donanımsal bir sorunmuş format kesin çözümmüş, wifi sorununa gelince ben modemin ismini 3-4 kez değiştirdim ama şifresi hep aynı idi, sanırsam çakışma yaptı ya da o tarz bi şey oldu, back-up atmadığım için 4 gündür bir kere kopmadı eski sistem olsaydı şimdi... forumda ki herkese teşekkürler, baya faydalandım burda ki bilgilerden :)

bendede snowda problem yoktu Lion'a geçince her Mac sleep modu veya yeniden başlatınca wifi şifrelerini yeniden istiyor varmı buna bir çare acaba...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
bendede snowda problem yoktu Lion'a geçince her Mac sleep modu veya yeniden başlatınca wifi şifrelerini yeniden istiyor varmı buna bir çare acaba...

Bu sorunu okumustum yabanci bi forumda sanirsam elle ip verin diyordu ama en temizi lion u back up siz bastan kurmak, ne kdr yabanci forum gezdiysem o kdr ugras yerine herkes temiz format diyor ve soyle de bi soylenti war lion update manyagi olacak :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

mac x 10.8 lion a gecince wlan bagtisini yok(wlan uyumlu usb adapter aldim sürücüsünü yükledim.wlan i airport u kurayim dedim wlanin adini soruyor acaba wpa2-personal yada-fritzbox wlan, wlan box 7112 ne bileyim ne varsa yaziyorum sifreyi yaziyorum olmuyor sifre hatasi diyor) ve bir türlü kuramiyorum sesde yok ses ayari yukari hic hareket etmiyor ayarlara girdim ne yaptiysam nafile yok oglu yok, ne yapacagim acil yardim !!!! dananimim mac os x icin yeterli; grafik kartim nvidia geforce 550,8gb ram, 2tb hdd, cpu i 7 2600 mac e yeni gectim tam bir acemiyim suanda yazdigim leptap imda win 8 pro yüklü 1 yildir bu leptapta kullaniyorum, pc de win 7 ultimate 4 yil, xp yi 2003-2008 arasi kullandim simdide apple gecelim dedim niresh veya iatkos veya yüklerken gördüm sol altta sizin sitenin adi yazan dvd ilede yükledim,sizin sitenizide busayede ögrendim ve üye oldum iste böyle pc me hepsini defalarca yükledim kurulumda sorun yok ama wlan baglantim ve ses problemim hala devam ediyor 6-7 gündür mac kullanicisiyim acaba mac e uyumlu grafikkarti sürücüsü ile yüklenir mi onu dahi bilmiyorum belki ses gelir diye veya mac uyumlu realtek filan mi yüklemeliyim bir program olsa bunlari düzeltecek hemen satin alirim, canima tak etti birde hirs yaptim sormayin .........son sözüm acillllll yardim

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ben aus anakartı bir bilgisayara ML lion kurdum sonradan deneme amaçlı hdd yi söküp gigabyte anakartlı bilgisayara taktım sorunsuz çalıştı ama ses wifi falan zaten eski bilgisayarda da çalışmıyordu merak ettiğim tamamen sorunsuz kurabilen bir arkadaştan ghost veya benzeri bi programlar kurabilirmiyiz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş