Jump to content
Sign in to follow this  
pascal55

BASEBAND

Rate this topic

Recommended Posts

Herkese selamlar öncelikle benim türkcell den aldığım iphone 3g telefonum var...Az çok jb ve restore etme ile ilgili bilgiye sahibim.Fakat çözemediğim bir olay söz konusu telefonu itunes ile restore ettiğimde itunse bağla sembolu çıkıyor ve ben bu sorunu redsnow yardımı ile custom firmware 4.2.1 yükleyerek aşıyorum.Ama basebandıma baktığımda 06.15.00 olduğunu gördüm normalde itunes ile restore rahatlıkla restore edebilmem için basebandımın 05.14.04 olması gerekiyor.Ben telefonumu jb siz orjinal bir şekilde kullanmak istiyorum ve bunun için de basebandımı 05.14.04 yapmam gerekiyor yaptığım araştırmalardan anladığım kadarıyla...06.15.00 olan Basebandımı nasıl 05.14.04 yapabilirim...Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...

not: fuzzyband ı denedim olmadı...

eğer baseband 06.15.00 ipad basebandı yapmışsınız maalesef bunun geri dönüşümü yok böle kullanmaya dewam ediceksiniz saygılar

Herkese selamlar öncelikle benim türkcell den aldığım iphone 3g telefonum var...Az çok jb ve restore etme ile ilgili bilgiye sahibim.Fakat çözemediğim bir olay söz konusu telefonu itunes ile restore ettiğimde itunse bağla sembolu çıkıyor ve ben bu sorunu redsnow yardımı ile custom firmware 4.2.1 yükleyerek aşıyorum.Ama basebandıma baktığımda 06.15.00 olduğunu gördüm normalde itunes ile restore rahatlıkla restore edebilmem için basebandımın 05.14.04 olması gerekiyor.Ben telefonumu jb siz orjinal bir şekilde kullanmak istiyorum ve bunun için de basebandımı 05.14.04 yapmam gerekiyor yaptığım araştırmalardan anladığım kadarıyla...06.15.00 olan Basebandımı nasıl 05.14.04 yapabilirim...Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...

not: fuzzyband ı denedim olmadı...

Çözümü yazılımsal olarak yok çıkacağınıda düşünmüyorum çözümü donanımsal olarak mevcut ama nerde yapılıyor dersenız bılmıyorum..

donanımsal olarak doğubankta yapılıyormuş bugün öğrendim adamlar ekranlar geveyler ne ararsan war :D

walla tam olarak fiyat bilmiyorum bi gidip görüş istersen bugün gevey ile usb kablosu aldım

başka fikri olan yok mu arkadaşlar...

başka bir çözümü yok sadece fuzzyband haleder oda 3g ve botloaderleri 05.08 olan cihazları düşürür diğer 3gs i4 lerde hiç deneme yin olmaz zaten ayrıca tr den alınan bir cihazın basebandı neden 06.15 olsonki :))