Jump to content
Sign in to follow this  
omura

iFaith 1.2.1 SHSH Kaydı Aracı Yayınlandı

Rate this topic

Recommended Posts

Geçtiğimiz günlerde ilk olarak yayınlandığında iFaith 1.0 olarak yayınlanan iH8sn0w'un yeni geliştirdiği SHSH kayıt aracı olan iFaith v.1.1 ardından çeşitli hataların giderildiği 1.2.1 sürümü olarak güncellendi. Aslında tek başına bir SHSH aracı olmaktan çok bir bakıma küçük bir araç kutusu olarak tanımlayabileceğimiz iFaith iPhone, iPod Touch, iPad ve AppleTV gibi cihaz sahiplerinin çok işine yarayacak bir uygulama. Kendine ait bir SHSH sunucusu olan ve kayıtları bu sunucularda tutan iFaith aynı zamanda ilgili kayıtları bilgisayarınıza da indirerek yerelde saklamanıza da olanak tanıyor. Yine iFaith içinde DFU aracı olan iReb de yer alıyor. iFaith'in tam olarak ne işe yaradığını daha rahat anlamanız için yazımızın devamına bir kaç ekran görüntüsü ekledik bu aracın detaylı kullanımı hakkındaki video / resimli dersi de blogumuzda bu sayfada bulacaksınız.

TinyUmbrella ile beraber iDevice kullanıcıları için SHSH kayıt işlemine farklı bir boyut getiren iFaith her iphone, iPad, iPod Touch ve Apple TV kullanıcısının bilgisayarında bulunması gereken bir uygulama. Uygulamanın ilk sürümü gibi bu sürümü için de henüz mac kullanıcılarına özel bir sürüm bulunmuyor, sadece iFaith 1.2.1 windows kullanıcıları için kullanım imkanı sunduğunu da ayrıca belirtmeliyiz.

iFaith Hangi Cihazları Destekliyor?

iPhone 3GS

iPhone 4

iPod touch 3G

iPod touch 4G

Birinci nesil iPad

Apple TV 2G

iFaith henüz iPad 2 cihazlarını desteklememektedir.

iFaith'in TinyUmbrella Arasındaki Fark Nedir?

TinyUmbrella SHSH kaydı alma uygulaması bugüne kadar başvurduğumuz en önemli kaynaktı. Ancak Apple yeni bir sürüm yayınladığında bir önceki sürümün imzalamasını da durdurur böylece TinyUmbrella ile imzalaması durdurulan bir önceki sürümün shsh kaydını alamazdık. Örneğin cihazınız iOS 4.2.1 yüklü bir cihaz ve iOS 4.3.3 son sürümünün yayınlandığı şu dönemde eğer daha önce iOS 4.2.1 shsh kaydını almamışsanız TinyUmbrella ile artık ilgili sürümün shsh kaydını almanız mümkün değil. İşte bu noktada iFaith farkını bize sunuyor ki şu anda cihazınızın sürümü iOS 4.1 bile olsa shsh kaydını alabiliyor ve siz dilediğiniz gibi sürümleri yükselterek şu anki son sürüm olan iOS 4.3.3'e kadar tüm sürümlerin shsh kaydını alabiliyorsunuz. Yani cihazınızda yüklü olan ama Apple tarafından imzası durdurulan tüm eski sürümlerdeki cihazlarınızın shsh kaydını alabilir.

Eğer cihazınızın sürümü iOS 4.3.3 ise şu anda iFaith'de sadece bu sürümün shsh kaydını alabildiğini belirtelim.

Görsel anlatım

>http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OkxbLU_fyuw#at=13

iFaith v.1.2.1 Windows Sürümü İndir

Hotfile.com: One click file hosting: iFaith-v1.2.1.zip

alıntıdır.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teşekkürler.Mükemmel anlatım olmuş

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.