Jump to content
tassio

elmada takılı kaldım...???? NE yapayım? LUTFEN YARDIM!!!

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

iphone yardım reposundan appsync 3.1x uygulamasını indirirken telefon elmada takılı kaldı.. Biraz tecrübesizim ne yapmam gerektiğini bilmiyorum...

DENEDİKLERİM:

home power tuşu ile çıkmayı denedim olmadı.

tiny umbrelladan exit recovery aktif değil.. çıkamadım.

CİHAZIN ÖZELLİKLERİ:

sim kilitli

bb: 1.59.00

snowbreeze jailbreak

ultrasnow unlock

versiyon 4.3.3

tiny umbrella ve cydia'da 4.1.... 4.3.3 tüm yedekleri var.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
iphone yardım reposundan appsync 3.1x uygulamasını indirirken telefon elmada takılı kaldı.. Biraz tecrübesizim ne yapmam gerektiğini bilmiyorum...

DENEDİKLERİM:

home power tuşu ile çıkmayı denedim olmadı.

tiny umbrelladan exit recovery aktif değil.. çıkamadım.

CİHAZIN ÖZELLİKLERİ:

sim kilitli

bb: 1.59.00

snowbreeze jailbreak

ultrasnow unlock

versiyon 4.3.3

tiny umbrella ve cydia'da 4.1.... 4.3.3 tüm yedekleri var.

versiyon 4.3.3 ise appsync 3.1 le ne işiniz var ya 4.0+ yada direk installousu indirseydiniz kendisi otomatik appsyn cyi kurardı zaten :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
hard reset yapmaktan başka çare yok gibi...

öyle bir şekilde yazmışsınız :D arkadaşın kafası şimdi karışacak :D hard+reset home +power tuşuna aynı anda basman ve cihazın kapanıp elma simgesi gelinceye kadar ardından parmaklarını çekmen dir :) ama sanki power+home tuşu ile denemişim demiş gibi :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hiç sorma acemilik işte, yaptık bir yanlış.. Şimdi ne yapacağım bilmiyorum 4 saattir aynı durumdayım. hard resetten kastınız home+power tuşuna basma ise denedim olmadı. Lütfen yardım ediniz..??

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest Silinmiş Üye

İfunbox yada iphone pc suite tarzı bir program ile yüklediğiniz appsyncyi silin ve tekrar hard reset atın yine aynı sorun olursa temiz restore edin kurtulun boşuna uğraşmayın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

telefon jailbreakli, itunes'a bağlayıp restrore dersem sorun olur mu? Tüm jailbreak işlemini baştan mı yapmalıyım?

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest Silinmiş Üye
telefon jailbreakli, itunes'a bağlayıp restrore dersem sorun olur mu? Tüm jailbreak işlemini baştan mı yapmalıyım?

Cihazınız lock muş direk itunes ile yüklerseniz basebandınız yükselir yazılımsal unlock olan ultrasn0w'u kullanamaz ve donanımsal unlock gevey'e mecbur kalırsınız yapmanız gereken sn0wbreeze 2.7 ile custom fw hazırlayıp yüklemek custom fw ile hem besabandı korumuş olur aktive etmiş olur ve jb yapmış olursunuz.

Ama öncesinde ilk mesajımdaki yöntemi deneyin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Cihazınız lock muş direk itunes ile yüklerseniz basebandınız yükselir yazılımsal unlock olan ultrasn0w'u kullanamaz ve donanımsal unlock gevey'e mecbur kalırsınız yapmanız gereken sn0wbreeze 2.7 ile custom fw hazırlayıp yüklemek custom fw ile hem besabandı korumuş olur aktive etmiş olur ve jb yapmış olursunuz.

Ama öncesinde ilk mesajımdaki yöntemi deneyin.

çok sağolun açıklamanız için.. ben şunu anlamak istiyorum.. Şimdi ben daha önce snowbreeze 2.7 ile custom fw yapmıştım custom firmware dosyamda duruyor. cihazı base bandımda değişmedi. şimdi cihaz recovery moddaki konumunda iken;

tüm bu jailbreak işlemini baştan yapıp custom fw dosyasınıda yeniden mi oluşturmalıyım..

yoksa itunes ten shift yapıp custom fw yi seçerek yükleme yapmam yeterli mi?

birde beni hiç bir şeyden anlamayan birisiymiş gibi düşünüp aşamaları tek tek sıralarsanız çok memnun olurum.. ilginizi bekliyorum..

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest Silinmiş Üye

Hazır custom dosyanız varsa cihazı dfu yada recovery moda alın itunes'i açın shift+restore ile customu gösterip yükleyim yükleme bittiğinde cydiayı açıp ultrasn0w reposundan ultrasn0w'u kurup unlock edin.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

işte dostum öğrenmek istediğim bu idi..çok sağolasın. Hemen deniyorum.

Lütfen usta arkadaşlar biraz acemilerin yerine koysunlar kendilerini.. o zaman ancak anlayabilirsiniz halimizi.. bizler sizin basit gördüğünüz şeyleri bile bilemeyebiliyoruz lütfen ona göre açıklama yaparsanız bize çok memnun oluruz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

cfw ile yapabilirsin dün ayni sorunu yaşadim appsync yükledim elmada kaldi cfw ile ayni versionda ireb ile dfu moda alip itunesden cfw gösterip yapabildim umarm yaparsin

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

restore işlemini yeniden yapmaya çalıştım. custom dosyasını shift restore diyerek yeniden yüklemeyi denedim itunes hata verdi. yeniden snowbreeze ile yeniden custom dosyası oluşturdum denedim yine hata verdi.

hata şöyle:

the iphone "iphone" could not be restored. An unknown error occured.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Hazır custom dosyanız varsa cihazı dfu yada recovery moda alın itunes'i açın shift+restore ile customu gösterip yükleyim yükleme bittiğinde cydiayı açıp ultrasn0w reposundan ultrasn0w'u kurup unlock edin.

cfw ile yapabilirsin dün ayni sorunu yaşadim appsync yükledim elmada kaldi cfw ile ayni versionda ireb ile dfu moda alip itunesden cfw gösterip yapabildim umarm yaparsin

dostum aynı sorun seninde başına gelmiş sen itunes'dan restore ederken şöyle bir hata aldın mı?

the iphone "iphone" could not be restored. An unknown error occured.

birde sen elma ekranından nasıl çıkarak dfu moda aldın. ben ireb ile dfu moda aldım ama yinede olmadı.

tecrübelerini paylaşırmısın lütfen çok zor durumdayım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

itunesden cok hata aldim ben orjinal fw ile bile restore yapamadım sonra ayni veriosnda mesela telefon 4.3.3 ise o versionu indir ojinalini sonra snowbreeze de profresonel modu secip oluşturdum bb korumayi sectim olmadi 2.side olmadi enson 3.sü ile yaptim cok uraştim tüm gün senin cihaz unlocklu imiş aktif edebiliomusun? edemiyosan ozman hazirlarken hacktive seçmen lazim aktif etin 2.si ireb ile dfu moda alman lazim baska olmuyo ireb ile kesin aldigina eminsen bide ayni versionda cfw hazirlarsan büyük ihtmal olacaktir bir kaç sefer dene. itunes fln gncellemene gerek yok

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
işte dostum öğrenmek istediğim bu idi..çok sağolasın. Hemen deniyorum.

Lütfen usta arkadaşlar biraz acemilerin yerine koysunlar kendilerini.. o zaman ancak anlayabilirsiniz halimizi.. bizler sizin basit gördüğünüz şeyleri bile bilemeyebiliyoruz lütfen ona göre açıklama yaparsanız bize çok memnun oluruz.

dostum zaten işimiz burdaki üyelere yardımcı olmaktır illaki birisi yardımcı olacaktır .. bizler kimseyi basite almayız dostum lütfen yazdğınız cümlelere dikat ediniz... ve burdaki üyeler karşılıksız diğer üyelerimize ellerinden geldiğince yardımcı oluyorar.. bilmem anlata bildimi..

anlayışınız için teşekür ederiz :)

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!