Jump to content
Sign in to follow this  
delipenguen

iphone'u yanlışlıkla 4.3.5 e yükselttim yardım!

Rate this topic

Recommended Posts

Dün iphone 3gs yi verip yerine iphone 4 aldım. cihaz yurt dışı kaynaklı oldugu için sim kilitliymiş. Alır almazda yedek falan almadan 4.3.5 e yükselttim. Şimdi geçerli sim takın diyor. 10 saattir bilgisayar başındayım. Bir türlü çözemedim. 4.3.3 e geri almaya çalıştım. Bu seferde Recovery moddan çıkmaz oldu. Tekrar bilgisayara format atıp yeniden 4.3.5 e yükseltince recovery moddan çıktı. Ama sim kilit başıma bela oldu. Artık kafamdan dumanlar çıkıyor şimdi ne yapmalıyım.

Guest Silinmiş Üye

Ah keşke yükseltmeseydiniz yükselttiğiniz için modem firmware yani basebandınızda yükselmiştir 4.3.5 basebandı için yazılımsal unlock yok donanımsal unlock aracı olan geveysim var gevey 4.3.3 ve 4.3.4 te çalışmakta fakat 4.3.5 te çalışıyormu bilemiyorum şuan yapacağınız tek şey gevey'in 4.3.5 te çalışıp çalışmadığını öğrenmek ve çalışıyorsa gevey alıp geveyle kullanmak.

Versiyon düşürseniz dahi baesebandınız yükseldiği için basebandı düşüremezsiniz özetle veriyon düşürseniz dahi sorununuzu çözse çözse yine gevey çözer.

Yinede emin olmak için basebandınızı yazın.

İlginiz için teşekkür ederim. Ben bu cihazın sim kilitli oldugunu bilmiyordum. Daha önceki cihazım KVK lı oldugu için bu durumlara yabancı kaldım. Baseban ım 04.10.01 olmuş.

Guest Silinmiş Üye
İlginiz için teşekkür ederim. Ben bu cihazın sim kilitli oldugunu bilmiyordum. Daha önceki cihazım KVK lı oldugu için bu durumlara yabancı kaldım. Baseban ım 04.10.01 olmuş.

Maalesef bu baseband için geveyden başka çareniz yok 04.10.01 basebandda 4.3.3 ve 4.3.4 gevey çalışmakta 4.3.5 tede çalışacağını düşünüyorum ama yinede siz gevey'in 4.3.5 çalıştığına emin olun öyle gevey alın forumdada gevey'in 4.3.5 te çalıştığını bilen varsa yazacaktır zaten.

Guest Silinmiş Üye

Yabancı bir sitede okuduğuma göre gevey 4.3.5 te çalışıyormuş ama siz yinede almadan önce iyice araştırın.

bence paraya kıyıp bir gevey supreme pro almanızı şiddetle tavsiye ederim 45 tl zaten

iphone hiç kullanmamaktan daha iyidir

forumumuzda dostane nickli üyeden aldım iphone4 4.3.4 kurulu versiyonda sorunsuz kullanıyorum

bence paraya kıyıp bir gevey supreme pro almanızı şiddetle tavsiye ederim 45 tl zaten

iphone hiç kullanmamaktan daha iyidir

forumumuzda dostane nickli üyeden aldım iphone4 4.3.4 kurulu versiyonda sorunsuz kullanıyorum

Siparişi verdim 3-4 güne kadar elimde olacağını düşünüyorum. 4.3.5 yüklü cihazda çalışıp çalışmadığını buraya yazarım. Yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.

kusura bakma ama recovery moddan nasil cikardin tlefonu bilgisayara mi format attin yada itunes i mi yeniden yukledin. bende 3gs var hala dfu modda takili da bir turlu cikaramadim.

Dün iphone 3gs yi verip yerine iphone 4 aldım. cihaz yurt dışı kaynaklı oldugu için sim kilitliymiş. Alır almazda yedek falan almadan 4.3.5 e yükselttim. Şimdi geçerli sim takın diyor. 10 saattir bilgisayar başındayım. Bir türlü çözemedim. 4.3.3 e geri almaya çalıştım. Bu seferde Recovery moddan çıkmaz oldu. Tekrar bilgisayara format atıp yeniden 4.3.5 e yükseltince recovery moddan çıktı. Ama sim kilit başıma bela oldu. Artık kafamdan dumanlar çıkıyor şimdi ne yapmalıyım.

kusura bakma ama recovery moddan nasil cikardin tlefonu bilgisayara mi format attin yada itunes i mi yeniden yukledin. bende 3gs var hala dfu modda takili da bir turlu cikaramadim.

Tinyumbrella programi ile Exit recovery deyip cikabilirsiniz.

benim iphone de 4.3.5 yüklü therted ile jb yaptım ondan sonra teli ne zaman kapatsam yada cydia dan bişey yüklesem tel kapanıp açılırken elma çıktığında takılı kalıyor o moddan kurtarmak için tekrar jb yapmam gerekiyor herseferinde bundan kurtulmamın başka bi yolu varmı bilen varsa yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler?

benim iphone de 4.3.5 yüklü therted ile jb yaptım ondan sonra teli ne zaman kapatsam yada cydia dan bişey yüklesem tel kapanıp açılırken elma çıktığında takılı kalıyor o moddan kurtarmak için tekrar jb yapmam gerekiyor herseferinde bundan kurtulmamın başka bi yolu varmı bilen varsa yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler?

hocam jb aracı tethered olduğu için mecburen cihaz kapandığında bilgisayar yardımıyla açacaksınız. untethered jb aracı çıktığında bu sorununuz ortadan kalkacak. ancak ne zaman çıkacağı belli değil. diğer bir seçenek te shsh kaydınız varsa custom 4.3.3 ile restore edip untethered jb yapabilirsiniz.

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/29684-4_3_5_tethered_jailbreak_cikti.html

acil arama ekranından çıkmak için hiçbir seçenek işaretlemeden jb yapınız.Install cydia dahil işaretli olmasın.

cihaz recovery modda kalırsa;

http://cache.firmwareumbrella.com/downloads/tinyumbrella-5.00.09.exe

tiny umbrella programı tabiki cihazı görmesi gerek program ayrıca pc de java yüklü olması gerek.

telefonu gördüğünde fix recovery diyiniz olmadı exit recovery seçeneğini tıklayınız.

bence dostane arkadaşımın dediği gibi yapılır ise ana ekrana ulaşılır.

ana ekrana gelmeden geveyi aktif edemezsiniz.

Ben bilgisayara format atıp itunes ile cihazı tekrar 4.3.5 e update ederek recovery moddan çıkardım. Ama bu seferde usb soketi forografında sadece acil arama yapacak şekilde(adı her neyse) takılı kaldı. Bu gün dostane nickli arkadaşın tavsiyesi ile redsn0w çalıştrıp önce hiç bir seçenegi seçmeden jailbreak yaptım. daha sonrada just boot tethered right now u seçerek jailbreak yaptım. Cihaz açıldı menüler geldi.