Jump to content
iba69

Ne Yaptımsa Düşüremedim

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

arkadaşlar telefonum iphone 4 versiyon 4.3.5 düşürmek istediğim versiyon 4.3.3 shsh kaydım mevcut host dosyası olması gerektiği gibi TinyUmbrella açık veya kapalı hiçbir şekilde düşürme işlemini gerçekleştiremedim itunes ve kablo işaretinde takılı kalıyor yardımlarınızı bekliyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest Silinmiş Üye

Tinyumbrella şuan için işe yaramıyor custom fw ile düşürebilirsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest Silinmiş Üye
ayrıntılı bilgi verebilirmisin ? mümkünse Adım adım

Sn0wbreeze 2.7 ile custom firmware hazırlayıp cihazı dfu moda alacaksınız itunesten shift+restore ile hazırladığınız custom dosyayı gösterip yükleyeceksiniz yükleme esnasında hata almamak için hosts dosyanızda değişiklikler yapmanız gerekebilir hosts dosyası ile ilgili anlatımlar forumda mevcut ama siz önce yüklemeyi deneyin hata alırsanız gerekli düzenlemeyi yaparsınız.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dostum, Cydia da SHSH kaydınız varsa Tiny Umbrellaya gerek yoktur, hiç açmayın... Eğer SHSH kaydınız Tiny de ise açmalısınız. Yapmanız gerekenler...

hosts dosyasında 74.208.10.249 gs.apple.com olmalı...

Cydia da 4.3.3 kaydı olmalı...

Orjinal 4.3.3 fw dosyası olmalı...

Hepsi bu kadar... hosts dosyasını düzenledikten sonra iTunes u kapatıp, açmayı unutmayın... Daha sonra shift restore ile 4.3.3 ü gösterebilirsiniz. Recover mod da kalırsa ya da 1015 hatası alırsanız Tiny Umbrella daki Exit Recovery ile çıkabilirsiniz.

Eğer Cydia da SHSH kaydı yoksa ve yüklemeye çalıştığınız SHSH kaydınız Tiny Umbrella almışsa, Tiny Umbrella kullanmalısınız... Bu açıdan en rahatı Cydia dan alınan SHSH lardır.

Saygılar...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Dostum, Cydia da SHSH kaydınız varsa Tiny Umbrellaya gerek yoktur, hiç açmayın... Eğer SHSH kaydınız Tiny de ise açmalısınız. Yapmanız gerekenler...

Hepsi bu kadar... hosts dosyasını düzenledikten sonra iTunes u kapatıp, açmayı unutmayın... Daha sonra shift restore ile 4.3.3 ü gösterebilirsiniz. Recover mod da kalırsa ya da 1015 hatası alırsanız Tiny Umbrella daki Exit Recovery ile çıkabilirsiniz.

Eğer Cydia da SHSH kaydı yoksa ve yüklemeye çalıştığınız SHSH kaydınız Tiny Umbrella almışsa, Tiny Umbrella kullanmalısınız... Bu açıdan en rahatı Cydia dan alınan SHSH lardır.

Saygılar...

bu şekilde yapıyorum 1013 hatası alıyorum ve itunes kablo işaretinde takılı kalıyo

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Saygılar...

Turgay hocam, dediğiniz şekilde olmuyor artık. 1013 hatası alınıyor. Custom fw ile sorunsuz yükleniyor.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest Silinmiş Üye

Tinyumbrella apple'ın engellemesi nedeni ile şimdilik işe yaramıyor düşürmenizin tek yolu customdur önceki mesajımda yazdığım gibi siz önce custom hazırlayıp yükleyin hata alırsanız hosts dosyanızı aşağıdaki şekilde düzenleyin pc ye restart atın ve tekrar deneyin.

# Copyright © 1993-2009 Microsoft Corp.

#

# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.

#

# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each

# entry should be kept on an individual line. The IP address should

# be placed in the first column followed by the corresponding host name.

# The IP address and the host name should be separated by at least one

# space.

#

# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual

# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.

#

# For example:

#

# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server

# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.

# 127.0.0.1 localhost

# ::1 localhost

74.208.10.249

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

arkadaşlar banada yardım ne olur bende 4.3.5 yukseltım ama 4.3.3 ındıremıyorum sımdı snowbreeze ıle denıyecegım ne olur banada yardım kafayı yemek uzereyım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest Silinmiş Üye
arkadaşlar banada yardım ne olur bende 4.3.5 yukseltım ama 4.3.3 ındıremıyorum sımdı snowbreeze ıle denıyecegım ne olur banada yardım kafayı yemek uzereyım

4.3.3 için shsh kaydınız varsa konuda anlatılan işlemleri uygulayın eğer shsh kaydınız yoksa boşuna uğraşmayın düşüremezsiniz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

var ama ne yaptıysam olmadı benım shsh kaydım yedeğini almıştım 1.51 mb boyutunda ben bunu tam olarak nereye kopyalamalıyım yanlıs bır ıslemmı yapıyorum acaba

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest Silinmiş Üye
kapatıp açtım yine sim kart görmüyor

Cihazınız simfree dimi.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest Silinmiş Üye
su an snowbreeze ıle yukluyor ve ınanın basınızı agırtmakta ıstemıyorum ama ne yapalım bılmıyoruz o yuzde kusurumuza bakmayın tesekkurler

Yüklüyorsa bekleyin yüklesin hata alırsanız o zaman yazarsınız.

evet simfree

Custom hazırlarken hacktivation penceresine evetmi seçtiniz hayırmı evet seçtiyseniz bundan olabilir diye düşünüyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş