Jump to content
bayix

4.3.3 update sorunu

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

iphone 4 unlock telefonumun üzerinde 4.2.1 var jailbreakli ve 4.3.3 e update etmek istiyorum ama RESTORE HATASI (3194) veriyor. 4.3.5 varken ara sürüm yüklenmez diyenler var, işin aslı nedir uzmanlara soruyorumm...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
iphone 4 unlock telefonumun üzerinde 4.2.1 var jailbreakli ve 4.3.3 e update etmek istiyorum ama RESTORE HATASI (3194) veriyor. 4.3.5 varken ara sürüm yüklenmez diyenler var, işin aslı nedir uzmanlara soruyorumm...

4.3.3 için SHSH kaydınız varsa hosts dosyasına ekleyeceğiniz 74.208.10.249 gs.apple.com satırı ile shift+restore yaparak 4.3.3 ü kurabilirsiniz.

Saygılar...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ne demek istediğiniz anladım ama daha detaylı bi anlatım varmı sitede bulamadım bi yardımcı olursanız sevinirim. 4.2.1 jailbreak yaparken shsh kaydı almıştım ondan bahsediyosunuz herhalde şimdi 4.3.3 yapmak istiyorum. yanlışlık olmasın . teşekkürler...

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest Silinmiş Üye
ne demek istediğiniz anladım ama daha detaylı bi anlatım varmı sitede bulamadım bi yardımcı olursanız sevinirim. 4.2.1 jailbreak yaparken shsh kaydı almıştım ondan bahsediyosunuz herhalde şimdi 4.3.3 yapmak istiyorum. yanlışlık olmasın . teşekkürler...

Cydiayı açın anasayfada en üstte küçük yeşil yazı ile alınan shsh leriniz görünür 4.3.3 varsa yükleyebilirsiniz başka bir yöntemlede tinyumbrellayı açın sol menüden en üstteki cihazınızın ismine tıklayıp save shsh butonuna basın 4.3.3 için kayıt almışsanız görürsünüz.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Guest Silinmiş Üye
dediğiniz gibi cydia da yukarıda 4.3.3- 4.3.4- 4.3.5 yazıyor ama bundan sonra ne yapcağımı bilimiyorum

Yazıların rengi yeşil ise yazılan sürümlere ait shsh kaydınız var demektir yükleyebilirsiniz.

Öncelikle hosts dosyanızı aşağıda verdiğim yoldan bulup aşağıda verdiğim metindeki gibi notepad ile yönetici olarak açıp editleyiniz ve pc nizi kapatıp açınız.

C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts

# Copyright © 1993-2009 Microsoft Corp.

#

# This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.

#

# This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each

# entry should be kept on an individual line. The IP address should

# be placed in the first column followed by the corresponding host name.

# The IP address and the host name should be separated by at least one

# space.

#

# Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual

# lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.

#

# For example:

#

# 102.54.94.97 rhino.acme.com # source server

# 38.25.63.10 x.acme.com # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.

# 127.0.0.1 localhost

# ::1 localhost

74.208.10.249

Pc açıldıktan sonra orjinal 4.3.3 ipsw firmware dosyasını bilgisayarınıza indiriniz.

http://www.iphoneyardim.net/onemli_basliklar/14204-ios_arsivi.html

Ve yina aşağıdaki linkten ireb isimli programı indiriniz.

iH8sn0w.com | Jailbreak your iPod touches and iPhones

Cihazınızı pc ye bağlayınız (itunes kapalı olacak) ireb'i çalıştırınız(yönetici olarak)açılan sayfadan cihazınızı seçerek programın sizi yönlendirmesi ile cihazı dfu moda alınız dfu moda geçtikten sonra ireb'i kapatıp itunes'i açınız shift'e basılı tutatrak restoreye basınız açılan menüye indirmiş olduğunuz 4.3.3 ipsw dosyasını gösteriniz.

Bu yazdıklarım cihazınız sim kilitsiz ise geçerlidir sim kilitli cihazda bunu denemeyiniz ve hosts dosyanızı editlemeden önce yedeğini almayı unutmayınız.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş