Jump to content
Sign in to follow this  
reinamartini

Versiyon geçişleri için temel konu.

Rate this topic

Recommended Posts

u615h.png

İlk yöntem olarak aşagıdaki konuyla deneyiniz.

http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/30877-recovery_ekraninda_kalma_kesin_cozumu_fixrecovery.html#post399016

Arkadaşlar bilindiği üzere yakın bir geçmişe kadar kullandığımız tinyumbrella uygulaması ile almış oldugumuz shsh kaydıyla versiyonlar arası geçiş yapabiliyorduk.

Fakat yine Apple yaptı yapacağını ve bir şekilde bu açığı kapattı. Cihazlar 1015,3194,20 gibi hatalar almakta ve versiyon yükleyememekte ve hata almaktadır.

Aslında versiyon yüklenmekte ama cihazlar recovery de (itunes-kablo) kalmakta ve ne umbrella ne de ireb ile bu ekran geçilememekte. Önceden bu şekilde kaldıgında ise redsn0w ile jb yapılarak bu ekran geçilebilmekte ve sorunsuz kullanılmaktaydı,fakat artık bu şekilde yapıldıgında cihazınız FU bile olsa hat gelmemekte. Sadece en üst sürüme yükseltilerek kullanma mecburiyetinde kalıyoruz ki bunlardan biri de benim.

Yapılması gereken versiyon yükseltme,düşürme ve hatta aynı versiyonu atmak için bile sadece custom dosyalardır.

Gelelim yöntemimize

adsztso.png

*Öncelikle CFW atabilmek için cihazımızın jailbreakli olması gerekmektedir.hali hazırda tethered de olsa tüm versiyonlar için jb vardır,detaylar için Jailbreak & Unlock kısmına bakabilirsiniz.

*Başlat/Çalıştır kısmına C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts yazıyoruz açılan pencereden not defterini seçiyoruz ve HOSTS dosyamızı not defteri ile açıyoruz. açılan pencerenin en alt satırına 74.208.10.249 gs.apple.com yazıp kaydedip bilgisayarımızı tekrar başlatıyoruz.

*şu anda hali hazırda sorunsuz olan (untetheterd) versiyon 4.3.3 olduğu için,bu versiyon üzerinden anlatacağım,ama sizlerde diğer versiyonlar için Jailbreak & Unlock kısmına bakabilirsiniz.

*Bunun için alttaki ilk linkten sn0wbreeze 2.7.3 indirip ikinci linkteki konudaki anlatımıyla kendimize 4.3.3 bir Cfw oluşturuyoruz. Bunun için pcde hazırda 4.3.3 fw olması gerekir.

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/23605-sn0wbreeze_2_7_3_cikti_4_3_3_untethered_jb_windows.html

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/19806-4_3_4_3_1_tethered_jailbreak_windows_sn0wbreeze.html

*Cihazımızı iReb ile DFU moda alıyoruz.

iH8sn0w.com

*Tinyumbrella açıp advanced sekmesine gelip sadece üçüncü seçenekte işareti kaldırın ve start tss server basın.

The Firmware Umbrella - TinyUmbrella

*iTunes açın ve klavyeden shifte basılı tutarken itunestan restoreyi tıklayarak yükleme yapın.

Baseband FU cihazlar için önemli değildir, yanlız simlock cihazlarda da yükselen baseband düşmez.

cihaz FU ise olmaz dostum,baseband sim kilitli makinalarda önemlidirki zaten uzun bir süredir yazılımsal unlock yok.

değerli adminim yani shsh kaydı bulunmadığı halde hali hazırda kullandığım 4.2.1 sürümden 4.3.3 sürümüne bu yöntemle geçiş yapabileceğim öyle mi? cihazım yurtiçi 3GS..

mademki tinnyumbrella muhabbeti bitti alternatif bi yol çıkana kadar sabitte kalırsa kullanıcılar hataya düşmez

herkeze slm

İOS 5 beta 4 yuklu cihazımı 4.3.3 e cevirmeye calışıyorum herseyi yazıldığu gibi yapıyorum cihaz 4.3.3 e dönüyor fakat hat gelmiyor hata nerde yapıyorum acaba yardımcı olursanız sevinirim

Sevgili reinmartini benim sorunum cihaz dfu moda geçmiyor. Hangi yolu denediysem bir türlü dfu moda geçmiyor. Cihaz cd+USB kablosu ekranında kaldı. Dfu moda almak istiyorum ama tekrar recovery moda geçiyor. Bunu aşıp nasıl dfu moda alabilirim. Lütfen yardımcı ol lütfen.

Cihaz = iPhone 3GS

Baseband = 06.15

---

- iPhone'den yollayrum.

herkeze slm

İOS 5 beta 4 yuklu cihazımı 4.3.3 e cevirmeye calışıyorum herseyi yazıldığu gibi yapıyorum cihaz 4.3.3 e dönüyor fakat hat gelmiyor hata nerde yapıyorum acaba yardımcı olursanız sevinirim

ultrasnow yuklüyormusun?

git gide telefonu kullanmak zorlaşıyor apple müşteri kaybedecek gibi gelende çok olur ama onlarda durmaz

4.3.3 cihazimda ireb ile dfu ya alip snowbreeze ile olusturdugum customu kurdum fakat start tss demeyi unuttugum icin 4.3.3 yuklendi fakat sebeke gelmedi.. simdi mecburen 4.3.5 e cikip ayni islemi tekrar denicem olmadi bu sekilde kullanmaya mecbur kalicam...

saygılar

git gide telefonu kullanmak zorlaşıyor apple müşteri kaybedecek gibi gelende çok olur ama onlarda durmaz

zor olduğu için sevdik iphon u biz unlocksuz gecelerde unlockun çıkabilme ihtimalini sevdik.yada parasız günlerde jailbreak ile ücretsiz ipa kurulma ihtimalini..

eğer apple sıradan kolay bir telefon yapsaydı uyuşturucu madde etkisi yapmazdı.insan oğlu için her zaman zor cazip olmuştur

Şimdi başka bir forumda okudum, Burada da başka bir arkadaşımız benzer yöntemi paylaşmıştı; itunes, itunes helper ve fixrecovery43 ile tiny açık ancak, start tss server çalıştırmadan orj. 4.3.3 yüklediğini yazmış. Birde 3194 hatası almamak için advanced'de ikinci seçeneğin tik'ini kaldırın vs. deniliyor. Deneyen olursa paylaşsınlar.

Arkadaslar bende geçen gün iOS 5 beta5 yükledim rahat batıyormuş gibi :-) 4.3.3 dönmek için uğraştım çok.

Orjinal firmware yüklemeye çalıştım tinyumrella ile shsh kaydım vardı ama sonunda 1013 hatasını çok aldım fixrecovery falan kâr etmedi.Dfu modundan çıkaramadım bir türlü.

Daha sonra pwnage tool ile costum hazırladım sorunsuz 4.3.3 geçtim ama ortalama 15 dk kadar bekledim hat gelmedi(simfree).

Daha sonra mac te host dosyasında degişiklikler yaparak normal bir sekilde 4.3.3 geçtim ve dfu modunada kalmadan açıldı iPhone.

Etc klasoründeki host dosyasında en altta olan apple ip adresini sildim aynı etc klasorü içinde tinyumrella nın oluşturduğu başka bir host dosyası vardı onuda sildim ve bilgisayarı yeniden başlattım ve daha sonra tnyumrella actım advanced seçeneğinden 3.sıradaki set hosts seçnegini kaldırdım sonra iTunes ile 4.3.3 sorunsuz bir şekilde geçtim.

Benim yaptıklarım sadece bunlardı.

Kolaygelsin.

bu sekilde 4.3.3 e sebekeniz geldi ise kablo bulup tekrar denerim bitesms olmamasi cok kotu benim icin :(

saygılar

Arkadaşlar shsh kaydım yok dediginiz yolla 4.3.5 dönme imkanım varmı ?

Sürümünüz kaç ki ? 4.3.5 son sürümdür, itunes'ta update tıklayın hepsi bu. Cihaz sl ve bb. 01.59.00 ise farklı tabii.

u615h.png

İlk yöntem olarak aşagıdaki konuyla deneyiniz.

http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/30877-recovery_ekraninda_kalma_kesin_cozumu_fixrecovery.html#post399016

Arkadaşlar bilindiği üzere yakın bir geçmişe kadar kullandığımız tinyumbrella uygulaması ile almış oldugumuz shsh kaydıyla versiyonlar arası geçiş yapabiliyorduk.

Fakat yine Apple yaptı yapacağını ve bir şekilde bu açığı kapattı. Cihazlar 1015,3194,20 gibi hatalar almakta ve versiyon yükleyememekte ve hata almaktadır.

Aslında versiyon yüklenmekte ama cihazlar recovery de (itunes-kablo) kalmakta ve ne umbrella ne de ireb ile bu ekran geçilememekte. Önceden bu şekilde kaldıgında ise redsn0w ile jb yapılarak bu ekran geçilebilmekte ve sorunsuz kullanılmaktaydı,fakat artık bu şekilde yapıldıgında cihazınız FU bile olsa hat gelmemekte. Sadece en üst sürüme yükseltilerek kullanma mecburiyetinde kalıyoruz ki bunlardan biri de benim.

Yapılması gereken versiyon yükseltme,düşürme ve hatta aynı versiyonu atmak için bile sadece custom dosyalardır.

Gelelim yöntemimize

adsztso.png

*Öncelikle CFW atabilmek için cihazımızın jailbreakli olması gerekmektedir.hali hazırda tethered de olsa tüm versiyonlar için jb vardır,detaylar için Jailbreak & Unlock kısmına bakabilirsiniz.

*Başlat/Çalıştır kısmına C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts yazıyoruz açılan pencereden not defterini seçiyoruz ve HOSTS dosyamızı not defteri ile açıyoruz. açılan pencerenin en alt satırına 74.208.10.249 gs.apple.com yazıp kaydedip bilgisayarımızı tekrar başlatıyoruz.

*şu anda hali hazırda sorunsuz olan (untetheterd) versiyon 4.3.3 olduğu için,bu versiyon üzerinden anlatacağım,ama sizlerde diğer versiyonlar için Jailbreak & Unlock kısmına bakabilirsiniz.

*Bunun için alttaki ilk linkten sn0wbreeze 2.7.3 indirip ikinci linkteki konudaki anlatımıyla kendimize 4.3.3 bir Cfw oluşturuyoruz. Bunun için pcde hazırda 4.3.3 fw olması gerekir.

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/23605-sn0wbreeze_2_7_3_cikti_4_3_3_untethered_jb_windows.html

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/19806-4_3_4_3_1_tethered_jailbreak_windows_sn0wbreeze.html

*Cihazımızı iReb ile DFU moda alıyoruz.

iH8sn0w.com

*Tinyumbrella açıp advanced sekmesine gelip sadece üçüncü seçenekte işareti kaldırın ve start tss server basın.

The Firmware Umbrella - TinyUmbrella

*iTunes açın ve klavyeden shifte basılı tutarken itunestan restoreyi tıklayarak yükleme yapın.

Saayın admin dediklerinizin hepsini yaptım cihaz 4.3.3 oldu fakat hat yok yrdm edebilirmisiniz.

iyi çalışmalar

dediklerinizin hepsini yaptım İos 5 beta 4 den 4.3.3 e cihaz dönüyo fakat hat gelmiyor yardımcı olurmusunuz lfn

sn0wbreeze ile oluşturdugunuz cfw de aktivasyon olarak ne yaptıysanız tam tersini yapıp bir cfw oluşturup atın.

ayrıca cihazını FU mu yoksa sim kilitli mi?

Sürümünüz kaç ki ? 4.3.5 son sürümdür, itunes'ta update tıklayın hepsi bu. Cihaz sl ve bb. 01.59.00 ise farklı tabii.

Versiyonum ios5b5

Macte host dosyasini nasil düzenliyoruz?

sn0wbreeze ile oluşturdugunuz cfw de aktivasyon olarak ne yaptıysanız tam tersini yapıp bir cfw oluşturup atın.

ayrıca cihazını FU mu yoksa sim kilitli mi?

cihaz sim kilitsiz normal sn0wb.. den cfw oluşturdum sona dfu moda aldım teli ireb ile tinyunbrellayı calıştırdım 3.tıkı kaldırdım ve telefona 4.3.3 ü attın bu kadar.tam tersi derken ne demek istediniz onu anlamadım

cihaz sim kilitsiz normal sn0wb.. den cfw oluşturdum sona dfu moda aldım teli ireb ile tinyunbrellayı calıştırdım 3.tıkı kaldırdım ve telefona 4.3.3 ü attın bu kadar.tam tersi derken ne demek istediniz onu anlamadım

snowbreeze size aktivasyon sordugunda ne seçtiyseniz tersini seçin demek istemiştim.