Jump to content
Sign in to follow this  
reinamartini

Recovery ekranında kalma kesin çözümü (Fixrecovery)

Rate this topic

Recommended Posts

u615h.png

Arkadaşlar restore işlemleri sırasında aldıgımız 1015,1013 ve hatta benim şu anda aldığım 1 hatasının çözümü aşagıdaki gibidir.

Ekteki dosyayı indiriyoruz. rardan klasör 2 yi çıkarıyoruz.

cihaza yükleme itunes ile yükleme yapıyoruz, ve tabiki Hata alıyoruz,hatayı aldıktan sonra cihazı DFU moda alıyoruz.(5 sn power, 10 sn power+home, 15 sn home tuşlarına basarak )

Fixrecoveryi çalıştırıyoruz (4.3.3 yüklemeye çalışıyorsak 43, 4.2.1 yüklemeye çalışıyorsak 421 çalıştırıyoruz)

Aşagıdaki ekranla karşılaşacaksınız, bir süre yükleme yapacak,hem telefonda hemde bu ekranda.

adszdit.png

Uyarı gelecek dosyalar değiştirilsin mi diye,evet diyoruz. Telefonda yazılar akıp gidecek.

Daha sonra telefon kapanıp açılacak,az bir yükleme daha yapıp açılacak.

Konu şu anda bir taraftan win 7 de uygulanarak yapılmıştır.

Bende xp için adım adım anlatim belki işine yarar birisinin.

1.)Etc içindeki hosts.umbrella silinecek ve Host editlenecek(74.208.10.249 gs.apple.com)

2.)Tinyumbrellanın sitesinden fixrecovery indirilecek internetteden dll dosyası indirilcek ve dll dosyası system32nin içine atılcak.

3.)Telefonu dfu moda alınıp shsh olan versiyon restore edilcek.

4.)Restore sonrasında 1013 hatası vericek ve fixrecovery açılıp telefonu dfu moda alıncak.

5.)Telefonu itunese takıp aktivasyon yapılcak.

>http://www.youtube.com/watch?v=Fo5N8ZfofLI

Fixrecovery.iphoneyardim.net.zip

Gözümü kararttım fazla vaktimde yoktu yapayım dedim,ne zamandır aklımdaydı,ben şimdi gidiyorum efsane konu sana emanet ;)

çok saol abi ellerine sağlık

De bende çalışmadı Xp olduğu için olabilir mi?

Kendi sitesinden orijinal indiriyorum ama içerisinde .dll dosyası çıkmıyor:D

Tiny den devam yani çözülene kadar :D

Yalnız Recovery'e almak işe yarıyor cihaz hızlandı:D

Bendede çalışmadı xpde dll hatası verdi internetten indirip system32nin içine attım dll dosyasını çalıştı 1013 hatası verdikten sonra programı açıp dfuya aldığımda cihaz sorunsuz aktivasyon ekranına geçiyo. :)

evet bu fixi mutlaka kullanın,2 günlük çaba ile bu sabaha doğru 4,3,3 yükşlemeyi başardim,tinumbrella kulanacak arkadaşlar start server butonuna sakın "BASMAYIN" umbrellayı açın yeter...

arkadaşlar bende win 7 de dll ile ilgili bir sorun oluşmadı, sıkıntısız aynen yaptıklarımı tek tek yazdım,şimdi bir kere daha garantilemek adına restore yapacagım.

1.)Etc içindeki hosts.umbrella silinecek ve Host editlenecek(74.208.10.249 gs.apple.com)

2.)Tinyumbrellanın sitesinden fixrecovery indirilecek internetteden dll dosyası indirilcek ve dll dosyası system32nin içine atılcak.

4.)Restore sonrasında 1013 hatası vericek ve fixrecovery açılıp telefonu dfu moda alıncak.

Yani System32 içine atmak gerek:)

Bilgi için teşekkürler:)

Rica ederim işinize yaradıysa :)

ben umbrella.hostu silmedim, ve normal hosts dosyamda bu şekilde.

127.0.0.1 localhost

74.208.10.249 gs.apple.com

#127.0.0.1 gs.apple.com

video hazırlıyorum beyler 1 saate konuda olacaktır.

emegi gecen herkese bolca tesekkurler sayenızde yaptım 2 haftadır jaılbreksız zorgunler gecırdım kucak dolusu tesekkurler

emegi gecen herkese bolca tesekkurler sayenızde yaptım 2 haftadır jaılbreksız zorgunler gecırdım kucak dolusu tesekkurler
rica ederiz. eklemek istediğiniz bir şey varmı yoksa konu yeterli geldi mi?

bunu yaklaşık 1 hafta önce denedim aynı işlemleri yaptım fixrecovery43.exe kanpandı fakat telefon da bar vs. gelmedi tekrar recovery moduna geçti son sürüm olan 4.3.5 yüklemedi bende telefoncuya götürdüm boot uçmuş dedi 110 TL ona gitti :(

u615h.png

arkadaşlar restore işlemleri sırasında aldıgımız 1015,1013 ve hatta benim şu anda aldığım 1 hatasının çözümü aşagıdaki gibidir.

Ekteki dosyayı indiriyoruz. Rardan klasör 2 yi çıkarıyoruz.

Cihaza yükleme itunes ile yükleme yapıyoruz, ve tabiki hata alıyoruz,hatayı aldıktan sonra cihazı dfu moda alıyoruz.(5 sn power, 10 sn power+home, 15 sn home tuşlarına basarak )

fixrecoveryi çalıştırıyoruz (4.3.3 yüklemeye çalışıyorsak 43, 4.2.1 yüklemeye çalışıyorsak 421 çalıştırıyoruz)

aşagıdaki ekranla karşılaşacaksınız, bir süre yükleme yapacak,hem telefonda hemde bu ekranda.

adszdit.png

uyarı gelecek dosyalar değiştirilsin mi diye,evet diyoruz. Telefonda yazılar akıp gidecek.

Daha sonra telefon kapanıp açılacak,az bir yükleme daha yapıp açılacak.

konu şu anda bir taraftan win 7 de uygulanarak yapılmıştır.

>http://www.youtube.com/watch?v=fo5n8zfofli

bu forumda yoktu çok aramiştim başka yerden bulmuştum ve foruma ekledim paylaştim fakat altina alinti falan yazilmasi gerekmiyormu? Ne biliyim

bu forumda yoktu çok aramiştim başka yerden bulmuştum ve foruma ekledim paylaştim fakat altina alinti falan yazilmasi gerekmiyormu? Ne biliyim

anlamadım ne alıntısı? video sence alıntı gibi mi duruyor? yada konu?

anlamadım ne alıntısı? video sence alıntı gibi mi duruyor? yada konu?

bu forumda yoktu diyorum ilk ben ppaylaşmıştım bunu forumda anlatamıyorm değişiklik yapmış olabilirsin ben sadece url vermiştim bu programın anlatabildim umarım?

süper yöntem anlatım için teşekkürler :)

dostum bu anlattıgını ıphone 3g ıcın denedm ama olmadı programı acar acmaz kapanıyor wındows xp de hıc baslamıyor wın 7 dede hemen acılır acılmaz program kapanıyor çözemedm bır turlu

telefonum ıphone 3g 4.1 yuklu surumu 4.2.1 yapmak ıstıyorum yardımcı olurmusun

dostum bu anlattıgını ıphone 3g ıcın denedm ama olmadı programı acar acmaz kapanıyor wındows xp de hıc baslamıyor wın 7 dede hemen acılır acılmaz program kapanıyor çözemedm bır turlu

telefonum ıphone 3g 4.1 yuklu surumu 4.2.1 yapmak ıstıyorum yardımcı olurmusun

7 de yonetici olarak calistirmayi deneyin. Ayrica sizin bu yontemle isiniz yok,yani 3G ler icin en ust surum 4.2.1 zaten,soyle yapalim beni msne ekleyin,teamwiever ile beraber yapalimda sizi kurtaralim ok? Ekleyin beni msne.

Bu mesaj Forum Runner ile iPhonedan gönderilmiştir.

Hayat kurtardı valla, çok teşekkür ederim paylaşım için. Bir çok yerde var ama bu şekilde açıklayıcı olan pek yok. Emeğiniz için çok teşekkür ederim. Teşekkürler teşekkürler teşekkürler :))

Uyarı gelecek dosyalar değiştirilsin mi diye,evet diyoruz. Telefonda yazılar akıp gidecek.

iphone4 4.3.5 ten 4.3.3 geri dönerken bu yöntemi denedim bir arkadaşın telinde bu uyarı gelmeden yazılar akıyor ancak ne yaptıysam tel açılmadı hiç

Lütfen bir cevap verin :(

dostum ben yaparken kullanmadım,ama eger o arada dfu moda almakta zorluk çekerseniz umbrella çalıştırın ama hiç bir şey yapmayın,sadece açın.