Jump to content
Sign in to follow this  
JaY

iPhone'a winSCP ile bağlanma ...

Rate this topic

Recommended Posts

Aşağıda anlatılanları yapabilmeniz için telefonunuz jailbreakli olmalıdır ve wifi lazımdır !!!

Program iPhonenun gizli olan sistem klasörlerine ulaşmanızı ve dilerseniz değişiklikler yapmanızı sağlar.

1-)Öncelikle telefonunuzun pc ile bağlantı kurabilmesi için cydiadan openssh ı yükleyin.

img0129.png

2-)Ardından ssh ı açabilmek için yine cydiadan sbsettings i yükleyin.(İcon Gelmicektir parmağınızı statusbarda sürttüğünüzde yukardan iner)

img0130.png

resimtv.png

3-)Pc niz ve telefonunuz aynı modeme bağlı olmak zorundadır. Settings/Wi-Fi/Modem isminin yanındaki mavi oka tıklayın ve yazan ip adresini not edin birazdan lazım olucak.

resim002k.png

resim001.png

4-)Burdan winSCP yi pc'mize indirip yükleyelim.

5-)

Host Name : Not aldığınız ip adresinizi yazın.

User Name : Root

Password : alpine

File Protocol : SCP

Ayarları bu şekilde düzenleyin.

adszmkv.jpg

5-)Login e tıklayın :)

6-)Sağ tarafta telefon sol tarafta pc niz gözükücektir.Herhangi bir dosyayı pc den telefona veya telefondan pc ye göndermek için sürükleyip öbür tarafa bırakmanız yeterli.

adszft.jpg

NOT : Eğer bi süre kullandıktan sonra hata almaya başlarsanız, openssh'ı tekrar yükleyin ve respring veya reboot yapmayın ! Eğerki yaparsanız openssh'ı tekrar reinstall yapmanız gerekir.

Kolay Gelsin (=

Edited by JaY

Igor 1 sorum olacak..

Winscp denen meret pc de kurulu fakat herzaman baglantı olmuyor nedendir acaba??

Sbsetting den bakıyorum SSH açık durumda.

Canı istediği zaman bağlanıyo kafasına göre :)Sorun neden kaynaklanıyordur?

Igor 1 sorum olacak..

Winscp denen meret pc de kurulu fakat herzaman baglantı olmuyor nedendir acaba??

Serverlarında veri tabanlarında yoğunluk sıkıntı veya herhangi bir sorun oldugunda normaldir .

Igor 1 sorum olacak..

winscp'de sorunlar var şuan pek stabil çalışmıyo ne yazıkki yapabiliceğimiz bişey yok.

Serverlarında veri tabanlarında yoğunluk sıkıntı veya herhangi bir sorun oldugunda normaldir .

dostum amma sallamışsın ne alakası var serverla

adamın interneti olmasa bile winscp ile evindeki modemle telefon arasında bağlantı kurabilir server filan bile gerek yok

hani bilmiyorsak , sırf cevap verecez diye yanlış cevap verip yanıltmayalım ..

burda ipa dosyaları nereye atıcaz? sadece sürükleyin denmiş..sürekleyince göremiyorum.. ??

dostum ipa dosyalarını bununla atamazsın,tamam bu cihazın sistemine ulaşmak için ama ipa atılamıyor. ipaya çift tıkla,iTunes applicationsa ipayı atar,sonra sync yap o kadar.

sağolasın..itunes ben de çalışmıyor..ondan bunla atmak istedim ama olmuyorsa napalım bir şekilde itunesi çalıştırcam..

sağolasın..itunes ben de çalışmıyor..ondan bunla atmak istedim ama olmuyorsa napalım bir şekilde itunesi çalıştırcam..

Aslında AppCake ile kurabilirsiniz ancak iTunes un sorununu çözmeniz daha iyi olacaktır. iTunes olmazsa iPhone olmaz ;)

Saygılar...

çalışan versiyon eklenmiştir..

Winscp olayi ilginc bir olay ilk basta calisiyor bir sure sonra baglanti hatasi veriyor.Ben Ifunbox kullaniyorum artik biktim bu winscp hatasindan.

Winscp olayi ilginc bir olay ilk basta calisiyor bir sure sonra baglanti hatasi veriyor.Ben Ifunbox kullaniyorum artik biktim bu winscp hatasindan.

valla bende hata aliyodum dun bu versiyonu denedim calisti.

ipa lari kurmanin bi yoluda belki bilmeyen varsa hani installous u kurup calistirsin bir uygulama install etsin uygulama yukleme bitince o install ettiginiz uygulamayi tl indirdigi anda otomatikmen bir dowlands klasoru aciyor yani winzp le baglanin Var/Mobile/library/dowlands kilasorune at istedigin ipa yi sonra installousu ac dowlands menusu tikla iattigin ipa yi gorursun ve onu sec ve install i tikla yukler kesinlikle ben bu yolla cok sey yukluyorum bi kere yapinca cok basit iTunesi calistiramazsaniz eger yani umarim anlatabilmisimdir

ipa lari kurmanin bi yoluda belki bilmeyen varsa hani installous u kurup calistirsin bir uygulama install etsin uygulama yukleme bitince o install ettiginiz uygulamayi tl indirdigi anda otomatikmen bir dowlands klasoru aciyor yani winzp le baglanin Var/Mobile/library/dowlands kilasorune at istedigin ipa yi sonra installousu ac dowlands menusu tikla iattigin ipa yi gorursun ve onu sec ve install i tikla yukler kesinlikle ben bu yolla cok sey yukluyorum bi kere yapinca cok basit iTunesi calistiramazsaniz eger yani umarim anlatabilmisimdir

evet itunesta sorun olursa bu yolu bende kullanıyorum en güzel yani itunes syncı açınca installous ile yüklenen uygulamaları itunesa kopyalaması. Gayet güzel anlatmışın dostum eline sağlık :)

arkadaslar ben winzip 4.2.5 kullaniyorum hic hata almiyorum win 7 kurulu fw 3.1.2 3G restore ettim yaklasik 3 ay once ilk is sistem programlarini kurmak oldu ve ssh i denedim hemen winzip ile calisti hic hata almiyorum ilk is herzaman ssh ile winzipi denemek olsun bnce calismiyorsa tl gicik kaparim yoksa benim icin winzip vazgecilmez dir en mukemmel program bence iphone icin

arkadaslar ben winzip 4.2.5 kullaniyorum hic hata almiyorum win 7 kurulu fw 3.1.2 3G restore ettim yaklasik 3 ay once ilk is sistem programlarini kurmak oldu ve ssh i denedim hemen winzip ile calisti hic hata almiyorum ilk is herzaman ssh ile winzipi denemek olsun bnce calismiyorsa tl gicik kaparim yoksa benim icin winzip vazgecilmez dir en mukemmel program bence iphone icin

winscpde sorun yok zaten openssh'ta bişey var kafasına estikçe kayboluyo =)

şanslı azınlıktan birisin bu konuda :)

ha restore ederken macbook pro 2.8ghz ile atiyorum manyak restore ediyor:D:D

bu arada iiki macbook almisim allah apple basimizdan eksik etmesin ama bide kiyaklarini off nokia off zamaninda ne soydun bu iphone cileri yada diger markalarrrr

bu arada iiki macbook almisim allah apple basimizdan eksik etmesin ama bide kiyaklarini off nokia off zamaninda ne soydun bu iphone cileri yada diger markalarrrr

sorma bende iphone'dan önce sırf nokia kullanırdım, ama allahı var maşallah hiç bozulmadılar patır patır çalıştılar okadarda yüklendim aletlere :D

iphone'dada bişey yok gerçe ama nokiaları acaip hor kullanırdım :D

JAV fw 3.1.3 gecsemmi acaba varmi bi anormal bi durum 4.0 bekliyorum daha cok ama kircam onu kircam kafasini gozunu :D

JAV fw 3.1.3 gecsemmi acaba varmi bi anormal bi durum 4.0 bekliyorum daha cok ama kircam onu kircam kafasini gozunu :D

Telefon model

Baseband

Jaibreak durumu

Yurtiçi-yurtdışı

bilgilerini verirseniz daha iyi olur dostum.

Saygılar...

3.1.2'de rahatsan hiç elleşme derim ben nerdeyse hiçbi fark yok :D

Telefon model

Baseband

Jaibreak durumu

Yurtiçi-yurtdışı

bilgilerini verirseniz daha iyi olur dostum.

Saygılar...

İphone 3G turkcell jb li fw 3.1.2 baseband 05.11.07 tesekkurler ilginize... arkadaslar

hiç gerek yok dostum,zaten bir farkıda yok kal oyle ;)

Ewet bencede suan cok memnunum gereksiz ugrasi gibi geliyo zaten en iisi hayallerimizi susleyen 4.0 ı beklemek ...

winscp'nin en güncel sürümü 4.2.7 linki, ilk mesajdaki link ile değiştirilmiştir.