Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
cavemin

Push & facetime sorunu çözümü sam ile kesin ( denenmiştir !)

Rate this topic

Recommended Posts

Her yerde bi kamyon arama yapmama rağmen hiç bir sonuca ulaşamamıştım, şimdi toplama olarak sonucu sunuyorum:)

öncelikle bilgiler alıntı değil toplamadır:)

1 Cydiadan repo.bingner.com reposunu ekleyin ve SAM ı aratarak kurun, SAMPrefs otomatik yüklenecektir. eğer yoksa OpenSSH yide kurun

2 Cihazda ipusher yüklü ise kaldırın, Kurulum bittikten sonra cihazı kapatıp açın

3 Putty ile cihaza bağlanın

- iphone ip adresini bağlandığınız wifinin yanındaki oka tıklayarak görebilirsiniz

- bilmeyenler için varsayılan kullanıcı adı root şifresi alpine dir

- Putty Download

4 Putty ile bağlandıktan sonra stockify yazıp entera basın, işlemler bittikten sonra cihazı kapatın açın

- Cihazınızın wifi bağlantısı işlem sonuna kadar bağlı olsun

5 Sam ı açın Sam status Loaded Ok yazıyorsa bi sorun yok demektir şimdilik

6 Sam utilities e girin De-Activate Iphone tıklayın, ok diyin

7 Revert Lockdown to Stock tıklayın, Success aldıysak ok diyin.

8 sam giriş sayfasına dönün muhtemelen method automatic olucak ve otomatik bulamayacak

burayı By Country-By Carirer yapın, sonra an sayfaya dönün telefonunz hangi ülkeye hangi şebekeye kilitliyse onu menülerden seçin mesela

benimki finlandiya sonera kilitliydi sırasıyla Finland-Sonera- Sım ID (222) seçtim, eğer cihazın hangi ülke üretimi

öğrenmek istiyorsanız konuları mevcut forumda

http://www.iphoneyardim.net/onemli_basliklar/2481-iphone_un_hangi_ulke_hangi_operatorden_alindigini_ogrenmenin_yolu.html

Örnek Resim

photo.png

9 Devam edelim :) itunese bağlayın, itunes cihazı aktif edicek face time dahil :)

Sam ı açıp more information a girdiğinizde ActivationState: WildcardActivated yazıyorsa herşey yolundadır

Bu iş bitti gelelim push ları düzeltmeye

10- Cihazı kapatın açın

11- SAM ı açın Utilities e girin Backup Activation a tıklayın daha sonra tekrar Restore Activation a tıklayın, Reboot edin

12- Hiç bi işlem yapmadan itunesle sync yapın

13- itunesde free olan iPusheri kurun ( çalıştırmayın )

14- Cihazı yeniden başlatın, tekrar sync yapın.

15 Sonuc iPusher i açın ve görelim neymiş ne değilmiş:)

Devam Gevey Facetime ve MMS çalıştırma

16- Cihazı Uçak moduna alın, ifunbox ile cihaza bağlanın

/System/Library/Carrier Bundles/iPhone/ e girin

şebeke sağlayıcınızı seçin mesela ben vodafone kullanıyorum Vodafone_tr.bundle ye girin

Türkcell kullanıyorsanız Turkcell_tr.bundle ye gireceksiniz

Şebeke sağlayıcı klasöre girdikten sonra carrier.plist dosyasını bilgisayarda masa üstüne atın.

Daha sonra masa üstünüzdeki dosyayı /System/Library/Carrier Bundles/iPhone/Unknown.bundle/ içindeki carrier.plist dosyasıyla değiştirin. ucak modundan cıkın. Ayarler/ Telefon/ Facetime, kapatın tekrar etkinleştirin.

All is done :)

her forumdan ayrı bilgileri toplayarak ben bu şekilde sonuca ulaştım. adımları harfiyen yaparsanız sıkıntı yok

Facetime denedim çalışıyor Pushlar çalışıyor cihazım iphone4 4.3.5

Adımlarda farklı olan redsnowla deaktif edin diye ısrar yok çünkü iphone 4 lerde o seçenek çıkmyıor, ve sonrasında bir iki itunes olayı daha var onlara dikkat.

15 adımlık bi işlem için 3-5 dolar vermeye gerek yok diye düşünüyorum:)

saygılar

Edited by cavemin
Push,Facetime,GPS, Sarj sorunu çözümü

aynen, open ssh yoksa kurun demişiz zaten:) harfiyen uygula adımları

1. ci adımı uyguladım, sam vs kuruldu sımdı open i kurucam . temınal kurulu sıfremı degıstırmıstım , sıra opende uyguluyorum :)

o zaman otomatikte kalsın yani 8nci adımı geç direk aktive etsin itunes. JB esnasında redsnow hacktivating yapıyor olabilir.. sim kilitsizleri bilmiyorum :) denemen lazım

Arkadaşım Ellerine sağlık güzel anlatım olmuş, Push ve FaceTime sorunu yaşayanların denemesini tavsiye ederim, bir arkadaşım vardı Push ve facetime çalışmıyor diyordu şehir dışında 2-3 güne gelir denicem onun cihazında, formda'da yapanlar çıkar konuyu görürlerse.

sim kilitsiz iphone 4 e denilenleri harfiyen yaptım sonuç başarılı tavsiye ederim.

Gevey için Facetime % MMS eklendi :) modlar konuyu pinlerse sevinirim.

Push Fix İOS 5 işe yaramadığı için bu yöntemi denedim fakat Custom İOS 5 kurulu 3GS de tüm adımları yapmama rağmen push problemını gidermedi. :(

Edit: Şuan tekrardan denediğimde push problemi çözüldüğü gördüm. İşlemleri yapar yapmaz birçok denedim hiçbiride çalışmadı fakat 10 dk sonra bağlantıları yenileyip tekrardan denediğimde push çalışmaya başladı. İlgili arkadaşa teşekkürler.

2. Edit: 8. Madde de Country-By Carirer seçdikten sonra Ben USA-AT&T simlock cihaz için United States>AT&T (Cingular Wireless)>310150 seçtim. Ben tüm Sim ID denedim sadece bu ID aktive oldu sizde cihazın ID sırayla denemelesiniz. (Belki deneyen arkadaşlara kolaylık olur)

Edited by soulpuppet

Push Fix İOS 5 işe yaramadığı için bu yöntemi denedim fakat Custom İOS 5 kurulu 3GS de tüm adımları yapmama rağmen push problemını gidermedi. :(

Ben sua ios5te pushfix kullaniyorum ve cokda stabil calisiyo

Tapatalklasakdamı Saklasak....

Tapatalklamasakdamı Saklasak..

yazılanları 7. maddeye kadar yaptım fakat telefon aktif hale gelmiyor. Sim codu bulamıyorum ülke kodu MC608LL ? itunes a bağladığımda sim card desteklenmiyor uyarısını veriyor...

push sorunu nedir acaba açabilirmisiniz biraz??

push sorunu nedir acaba açabilirmisiniz biraz??

Push = bildirim demek oluyo yani mesela ebuddyden birisi size bisey yazdi sizde baska bi uygulamadasnz eger push calisiyosa ebuddyden size bildirim gelir ama pushunuz calismassa bildirimler gelmez :)

Tapatalklasakdamı Saklasak....

Tapatalklamasakdamı Saklasak..

ozaman benımde bildirimlerim çalışmıyor evet =)) ne facebooktan ne tiwitirdan bildirim gelmiyor..

birde benim cihaz ios 5ten sonra full çekmesine ragmen devamlı tek çizgi görünüyor bunun sebebi ne olabilir gevey kullanıyorum ayrıca..

yazılanları 7. maddeye kadar yaptım fakat telefon aktif hale gelmiyor. Sim codu bulamıyorum ülke kodu MC608LL ? itunes a bağladığımda sim card desteklenmiyor uyarısını veriyor...

Yardım edebilecek biri yokmu cidden arkadaşlar iTunes cihazımı görmüyor ?????

Her yerde bi kamyon arama yapmama rağmen hiç bir sonuca ulaşamamıştım, şimdi toplama olarak sonucu sunuyorum:)

öncelikle bilgiler alıntı değil toplamadır:)

1 Cydiadan repo.bingner.com reposunu ekleyin ve SAM ı aratarak kurun, SAMPrefs otomatik yüklenecektir. eğer yoksa OpenSSH yide kurun

2 Cihazda ipusher yüklü ise kaldırın, Kurulum bittikten sonra cihazı kapatıp açın

3 Putty ile cihaza bağlanın

- iphone ip adresini bağlandığınız wifinin yanındaki oka tıklayarak görebilirsiniz

- bilmeyenler için varsayılan kullanıcı adı root şifresi alpine dir

- Putty Download

4 Putty ile bağlandıktan sonra stockify yazıp entera basın, işlemler bittikten sonra cihazı kapatın açın

- Cihazınızın wifi bağlantısı işlem sonuna kadar bağlı olsun

5 Sam ı açın Sam status Loaded Ok yazıyorsa bi sorun yok demektir şimdilik

6 Sam utilities e girin De-Activate Iphone tıklayın, ok diyin

7 Revert Lockdown to Stock tıklayın, Success aldıysak ok diyin.

8 sam giriş sayfasına dönün muhtemelen method automatic olucak ve otomatik bulamayacak

burayı By Country-By Carirer yapın, sonra an sayfaya dönün telefonunz hangi ülkeye hangi şebekeye kilitliyse onu menülerden seçin mesela

benimki finlandiya sonera kilitliydi sırasıyla Finland-Sonera- Sım ID (222) seçtim, eğer cihazın hangi ülke üretimi

öğrenmek istiyorsanız konuları mevcut forumda

Örnek Resim

photo.png

9 Devam edelim :) itunese bağlayın, itunes cihazı aktif edicek face time dahil :)

Sam ı açıp more information a girdiğinizde ActivationState: WildcardActivated yazıyorsa herşey yolundadır

Bu iş bitti gelelim push ları düzeltmeye

10- Cihazı kapatın açın

11- SAM ı açın Utilities e girin Backup Activation a tıklayın daha sonra tekrar Restore Activation a tıklayın, Reboot edin

12- Hiç bi işlem yapmadan itunesle sync yapın

13- itunesde free olan iPusheri kurun ( çalıştırmayın )

14- Cihazı yeniden başlatın, tekrar sync yapın.

15 Sonuc iPusher i açın ve görelim neymiş ne değilmiş:)

Devam Gevey Facetime ve MMS çalıştırma

16- Cihazı Uçak moduna alın, ifunbox ile cihaza bağlanın

/System/Library/Carrier Bundles/iPhone/ e girin

şebeke sağlayıcınızı seçin mesela ben vodafone kullanıyorum Vodafone_tr.bundle ye girin

Türkcell kullanıyorsanız Turkcell_tr.bundle ye gireceksiniz

Şebeke sağlayıcı klasöre girdikten sonra carrier.plist dosyasını bilgisayarda masa üstüne atın.

Daha sonra masa üstünüzdeki dosyayı /System/Library/Carrier Bundles/iPhone/Unknown.bundle/ içindeki carrier.plist dosyasıyla değiştirin. ucak modundan cıkın. Ayarler/ Telefon/ Facetime, kapatın tekrar etkinleştirin.

All is done :)

her forumdan ayrı bilgileri toplayarak ben bu şekilde sonuca ulaştım. adımları harfiyen yaparsanız sıkıntı yok

Facetime denedim çalışıyor Pushlar çalışıyor cihazım iphone4 4.3.5

Adımlarda farklı olan redsnowla deaktif edin diye ısrar yok çünkü iphone 4 lerde o seçenek çıkmyıor, ve sonrasında bir iki itunes olayı daha var onlara dikkat.

15 adımlık bi işlem için 3-5 dolar vermeye gerek yok diye düşünüyorum:)

saygılar

Konuyu açıp yardım etmemenizi anlayamıyorum ?????

Evet sonunda basardim hersey güzel calisiyor bu arada cihazım iPhone 4 iOS 5 geveyli

Evet sonunda basardim hersey güzel calisiyor bu arada cihazım iPhone 4 iOS 5 geveyli

Nasıl yaptın açıklarsan sevinirim ... :)

Arkadasın dediğini harfiyen yaptım oldu sadece etkinleştirmede sorun yasadım o kadar

Arkadasın dediğini harfiyen yaptım oldu sadece etkinleştirmede sorun yasadım o kadar

Etkinleştirmedeki sorunu nasıl çözdün ?

Anlatırmısın ? sorunu nasıl geçtin ??????!!!

ben herşeyi harfiyen yaptım fakat bir turlu itunes active etmedi acaba phone number kısmına ne yazmalıyım

''iphone activations are not avaible at this time.''

ya activation method u mnuel yapıcaksınız telefon hangi ülke şebekeye kilitliyse onu seçiceksiniz. en sonunda birde sim id cıkar onuda seçmeyi unutmayın