Jump to content
Sign in to follow this  
MrTShN

iReb İle Recovery Moddan Çıkmak Çok Kolay

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar son günlerde sıkça rastlanan 4.0 dan daha önceki sürümlere dönerken recovery modda kalan iPhone'umuzu recovery moddan çıkartmak için en kolay yöntemlerden birinin tanıtımını yapacağım. Programın adı iReb iH8sn0w tarafından yapılmıştır. çok işlevli bir programcık aslında. Çoğumuz bu programı Custom FW yüklerken hata almamak için kullanıyorduk ama ben sadece recovery moddan çıkartma özelliğinden bahsedeceğim.

Öncelikle programı açtığımızda karşımıza şu şekilde bir ekran geliyor ve sağ alttaki kırmızı ile işaretlenmiş yere tıklıyoruz

[ATTACH]2223[/ATTACH]

şu şekilde bir pencere çıkıyor ve sistemimizde LibUSB nin yüklü olup olmadığını soruyor yüklü ise Yes yazan yere basıyoruz son resimdeki ekrana geçiyor. Eğer yüklü değilse No yazan yere tıklıyoruz ve bir pencere açılıyor buradan işletim sistemimizi seçiyoruz

[ATTACH]2222[/ATTACH]

şu ekrandan Download yazan yere basıyoruz ve sistemimize inen dosyayı kuruyoruz. Kurulum bittikten sonra aynı pencerede OK yazan yere basıyoruz

[ATTACH]2220[/ATTACH]

karşımıza şu ekran çıkacak:

[ATTACH]2221[/ATTACH]

Bu ekrandan iPhone'umuzun modeline tıkladığımızda iPhone recovery moddan çıkacaktır.

Link

Bilgi için abime teşekkürler...

Arkadaşlar Recoveri moda girmek ve Recovery moddan kurtulmak için yeni bir araç çıktı. Hem windows ta hem de Mac te çalışan bu uygulama çok iyiye benziyor ve 1015 hatasına da çözüm olduğunu iddia ediyor. Ben denemek için çalışan telefonumu Mac te bağlayıp Uygulamayı çalıştırdım. "Enter Recovery Mod" butonuna bastığımda telefon kapanıp Recovery moda girdi. Aynı şekilde "Exit Recovery Mode" butonuna bastığımda sorunsuz recovery moddan çıktı.

Windowsta deneyemedim, deneyen arkadaşlar tecrübelerini söylesin lütfen. Windowsta çalışabilmesi için XP de framework yüklü olması gerekiyormuş. Win7 için geçerli değil bu sanırım.

Mac için: Download RecBoot_Mac-Version-1.0.1.zip from Sendspace.com - send big files the easy way

Windows için: Download RecBootWindows.zip from Sendspace.com - send big files the easy way

ekranresmi2010062901140.png

Bilgilendirme için arkadaşlarımıza teşekkürler

İşletim sistemi XP olmayanların dikkatine, LibUSB kurulum dosyasına sağ tıklayıp "Uyumluluk" sekmesinden "Windows XP Service Pack 2"yi seçmeleri gerek yoksa bilgisayar hiçbir USB aygıtı görmeyecektir.

Hata kodu: 1011, 1013, 1015 (Restore İşlemi Sonlanırken Çıkar);

Bu hata mesajı, iPhone’un modem firmware’i yenilenemeyince çıkar. Örneğin iPhone’unuzu 3.0'dan 2.2.1'e düşürdüğünüzde bu normaldir. Bu durumda iPhone’unuz Recovery Mode’da kalacaktır. Recovery Mode’dan çıkmak için MAC kullanıcıları independence, PC kullanıcıları Jailbreak 2.5 ' i kullanabilir.

George Hotz’un ( iPhone'u ilk kıran eleman Bkz: George Hotz) iPhone vikipedi’sinde iPhone’unuzun açma kapatma düğmesine 60 saniye basılı tutarsanız da Recovery Mode’dan çıktığı belirtiliyor.

Eğer telefonunuz Recovery Mode’dan çıktıktan sonra “Repair Needed” hatası veriyorsa, yeniden Restore etmeyi deneyin. Hala “Repair Needed” hatası alıyorsanız, telefonunuzu DFU Mode’a alıp yeniden Restore edin. Düzelmiyorsa iPhone’unuzda kalıcı hasar oluşmuş olabilir. Geçmiş olsun =Dasdlas

Geyiq arkadaşımızdan alıntı

http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/152-itunes_hata_kodlari_ve_cozumleri_1011_1013_1015_1600_1602_1603_1604_ve_1_-_99_arasi.html

Saygı ve Sevgilerimle....

post-3138-1378638804271_thumb.jpg

post-3138-13786388043016_thumb.jpg

post-3138-13786388043341_thumb.jpg

post-3138-13786388043655_thumb.jpg

Edited by MrTShN

güzel bir anlatım olmuş çoğu kişinin işine yarayacaktır ;)

Her Versiyonda İşe Yarıyormu Acaba =)

Teşekkürler

güzel bir anlatım olmuş çoğu kişinin işine yarayacaktır ;)

İnşallah birilerinin işine yarar dostum sağolasın...

teşekkürler

Rica ederim dostum. Saygılar

Her Versiyonda İşe Yarıyormu Acaba =)

Teşekkürler

rica ederim dostum. ben 3Gs ve 3G de denedim çalışıyor ama diğerlerini bilmiyorum. sen bi 2G de dene vaktin varsa hem arkadaşlara çalışıp çalışmadığı konusunda bilgi vermiş oluruz ne derisn?

teşekkürler, elimizde bulunsun.

Çok teşekkürler işime çok yarıyacak bu

rica ederim dostlarım umarım işinize yarar benim çok derdime derman oldu :D

Bi kere olmuştu da kendim halletmiştim deneye deneye

bi dahaki sefere uğraşmazsın :D

Bilgi ve paylaşım için teşekkürler. 4.0 betadan 3.1.3'e dönmek için 2 gün boyunca çakma mac kurmak için uğraşmıştım. Bu program ile daha kolaymış.. :)

Bilgi ve paylaşım için teşekkürler. 4.0 betadan 3.1.3'e dönmek için 2 gün boyunca çakma mac kurmak için uğraşmıştım. Bu program ile daha kolaymış.. :)

keşke bilseydim daha önce paylaşırdım abi... neyse nasip bir dahaki sefere uğraşmazsın :)

İşletim sistemi XP olmayanların dikkatine, LibUSB kurulum dosyasına sağ tıklayıp "Uyumluluk" sekmesinden "Windows XP Service Pack 2"yi seçmeleri gerek yoksa bilgisayar hiçbir USB aygıtı görmeyecektir.

İLK MESAJA EKLERSENİZ DAHA FAYDALI OLUR....

İLK MESAJA EKLERSENİZ DAHA FAYDALI OLUR....

tamamdır dostum ekliyorum hemen bilgilendirmen için teşekkür ederim

rica ederim dostum. ben 3Gs ve 3G de denedim çalışıyor ama diğerlerini bilmiyorum. sen bi 2G de dene vaktin varsa hem arkadaşlara çalışıp çalışmadığı konusunda bilgi vermiş oluruz ne derisn?

Kobaymıyım ben tema bitmeden bişi yapmam kapanır açılmaz boşa gider herşey dahada uğraşmam =)

ahhh dostum ahhh keşke an başında söyleseydin. daha 1 hafta bile olmamıştı alalı telefonu daha kullanamadım bile. şimdi servisteymiş yeni geçmiş ellerine allah bilir ne zaman gönderirler geri :)

Eline saglık Murat abi

Rica ederim kardeşim ben teşekkür ederim.

Kobaymıyım ben tema bitmeden bişi yapmam kapanır açılmaz boşa gider herşey dahada uğraşmam =)

tamam aga sen tema bitmeden bilgisayara bile bağlama telefonu Allah muhafaza başına bişey gelmesin :D

ahhh dostum ahhh keşke an başında söyleseydin. daha 1 hafta bile olmamıştı alalı telefonu daha kullanamadım bile. şimdi servisteymiş yeni geçmiş ellerine allah bilir ne zaman gönderirler geri :)

üzgünüm dostum bu programı yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ancak böyle bir sıkıntının olduğunu yeni fark ettim ve paylaştım. bilseydim daha önce paylaşırdım. Saygılarımla...

vay be tüh şu programı göremedim burda .. telefonum 3.1.2 recovery modunda kaldı blackrain vs. neyaptıysam açılmadı bende mecbur 3.1.3 e yükselttim

şimdide çekmecede yatıyor.. keşke bunu deneseydim

Arkadaslar yardİm edİcek kİmse yokmu!!

Slm. Arkdasim bilme sana yardimci olurmu. yinde söyliyeyim belki isine yarar.

IKI gün önce bende recovery modunda kaldı ne yaptiysam olmadi.

En sonunda iTunes baglanarak restore yle costüm fw 3.1.2. yüklemek istedim bir süre sonra hata verdi. hatadan sonra tekrar blackra1n Jb yapmayi denedim oldu sorunum cözüldü.

Insallah isine yarar

Edited by 04yilmaz