Jump to content
Apple iOS 12.4 Sürümünü İmzalamayı Durdurdu !
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
Tokyophone

iCloud ve Kullanımı...

Rate this topic

Recommended Posts

iboZVAzQTSD5Hf.png

ioNIeeXxKO66Z.png

Dosya Adı : iCloud Control Panel for Windows GM seed.rar

Dosya Boyutu : 39.91MB

MediaFire | HotFile | MultiUpload

Not : iCloud Mac lerde 10.7.2 GM içinde gömülü olarak bulunmaktadır.

Apple'ın yeni servisi iCloud'ı nasıl kullanacaksınız ?

Telefonunuzun tüm yedeğini online tutmanızı sağlayacak olan iCloud pek çok açıdan kullanım açısından iTunes'dan bile kolay ve kullanıcı dostu.

Telefonunuzu yeniden kurduğunuzda başka bir bilgisayarda bile yapsanız datalarınıza anında ulaşmanızı sağlayacak olan sistem 5gb'a kadar bedava olarak kullanılabilecek cihaz sahipleri tarafından.

Mac sahiplerinin fotoğraflarını iPhoto üzerinden, windows'cuların da denetim masasına eklenecek iCloud eklentisi ile belirleyeceklleri bir klasör üzerinden görebilecekleri bu hizmet öyle görünüyor ki çok popüler olacak.

ibv2QCWJAmjJht.png

Telefonda iCloud Ayarları

1.adım : "Settings" den "iCloud" kısmına giriyoruz.

img1047.png

2.adım : Bu kısımda iCloud ile eşlemek istediğiniz seçenekleri seçiniz.

img1048.png

3.adım : Yedek Almak için "Storage&Backup" kısmına giriyoruz.

img1049.png

4.adım : "Backup Now" seçeneğini kullandığımızda cihazınıza ait backup iCloud a yedeklenecektir. Wi-Fi bağlı olmak şarttır.

img1050u.png

5.adım : Yedekleme sürecini resimde gösterilen kısımdan takip edebilirsiniz.

img1051.png

Bilgisayarda iCloud

Not : Aşağıda bilgisayara veri aktarımına ilişkin kısımda ilk resimlerden bazıları windows kullanıcıları için geçerlidir.

1.adım : iCloud a ait Setup dosyamızı çalıştırıyoruz ve kurulumu gerçekleştiriyoruz.

iuF9ZIonvatmN.png

iD8230G0366Br.jpg

iGhfUZhf2CCVD.jpg

iiMeUnuBVKvog.jpg

ib5l3PXIBgISn.jpg

2.adım : iCloud uygulamasını çalıştırıp ID ve şifremizi giriyoruz..

iqLoiG48tNXAL.jpg

3.adım : ID ve şifremizi girdikten sonra "Oturum Aç" butonu ile otorum açıyoruz.

ibfjmSJq4JONqp.jpg

4.adım : Eşlemek istediğimiz seçenekleri seçiyoruz.

iY8C0UPBOGTAk.jpg

5.adım : Ve uygula diyoruz.

iOPOtrDGuowDs.jpg

i4lxigWZZlWTt.jpg

Mac'lerde iCloud:

1.Önce System Preferences'ı açıyoruz…

screenshot20111008at124.jpg

2.iCloud Sekmesini tıklıyoruz...

3.Apple hesabımızı giriyoruz...

4.Kişileri,web sayfalarını ve takvim ile tıpkı iphone'umuzu bulmaya sağlayan find my iphone'un mac için olanı find my mac'i tıklıyoruz.

5.bunun için gerekli izni veriyoruz...

6.Eşleştirmek istediğimiz seçenekleri tıklıyoruz.

7.Photo stream'i iPHoto'dan açıyoruz...

8.Bu sayede tüm çektiğimiz fotoğraflar ve videolar anında bilgisayarımıza düşecek…

Edited by Anchen

ios 5 gerekli buna değil mi belirtmekte yarar var bilmeyenler için :) düşük sürümlerdekiler aramasınlar cihazlarında icloud :)

Teşekkürler, faydalı bir anlatım. Cloud konusunda bir şeyler sormak istiyorum, Cloud yedeklemesindeki data ya, cihazdaki, resimler, videolar, mp3 ler, kitaplar da giriyor mu? Yani tam olarak hangi veriler yedekleniyor, yüklediğimiz programlar dahil değil sanırım, yine onları tek tek yüklememiz gerekecek...

Yani asıl sormak istediğim, başka bir şehre gittik, bilgisayarımız yanımızda yok, iphone da bir sıkıntı oldu bir internet cafe de yeniden yazılım yükledik, icloud dan tüm müziklerimizi ve videolarımızı, kitaplarımızı geri yükleyebilecekmiyiz.

Aslında satın aldığımız programları tek tek değilde, itunes dan eşitler gibi hepsini birden yükleyebileceğimiz bir sistemde olsa güzel olurdu...

hayır müzikler için match hizmeti ayrıca verilecek. zaten nelerin yedeklendiğini resimlerden de görebiliriz. ama adres rehberi,resimler,tüm ayarlarınız ve kullandığınız uygulamaların son hali yedekleniyor ve yükleniyor.

Yedeklerken kullandığı internet datası ne kadar olur acaba :)

Arkadaşlar icloud kullanamıyorum aşağıdaki gibi bir hata alıyorum çözüm bilen yada başına gelen varmı ?

fotoraf.png

aşagıda icould yedekleme denen kısımdaki uyarıyı aç,o şekilde yapar;)

o hatayı zaten onu açınca veriyor dostum :)

Teşekkürler ama MAC için resimli anlatım eksik. Forumda bir çok MAC kullanıcısı olduğunu düşünürsek anlatımlar MAC'te olursa daha güzel olur bence...

Yedeklerken kullandığı internet datası ne kadar olur acaba :)

wireless ile çalışıyor sadece.

Arkadaşlar icloud kullanamıyorum aşağıdaki gibi bir hata alıyorum çözüm bilen yada başına gelen varmı ?

fotoraf.png

evet bu oluyor bazen. denemek lazım bi kaç kez.

wireless ile çalışıyor sadece.

evet bu oluyor bazen. denemek lazım bi kaç kez.

bazen değil bu ekranı hiç aşamadımki bitek sanırım ilk kurulumda icloud bağlanıp kişilerimi yer imlerini yedekledi sonrası yok ne denediysem olmadı, acaba cihaz jb'li ondan kaynaklı olurmu...

Çözüldü 10.10.2011 ---> Sanırım sorun "redsn0w_win_0.9.9b3a" ile yaptığım JB ile alakalı bugün "redsn0w_win_0.9.9b4" ile JB yaptım icloud anında yedeklemeye geçti, şuan sorunsuz yedekliyor...

Edited by chAsEEr

hocam ben lion kullanıyorum sistem tercihlerinde iCloud cıkmıyor neden

hocam ben lion kullanıyorum sistem tercihlerinde iCloud cıkmıyor neden

şimdi bende baktım bendede aynı durum söz konusu..

MobileMe den iCloud a gectim :) Bedavadan 25 Gb yer :) Rahat rahat kullan :D

bende aynen öyle. ama gaza geldim yükseltim :D bakalım ne işimize yaracak 55gb..

Uff bayagi pahalıymıs.. Ben ucret odemedim :)

Ben gecen sene 100 dolara mobileme hesabi satin almistim. beta 6 ya kadar hesap icloud a eslenmedi hatasi verdi. sonra mail geldi 1 yil daha uzatildi aboneliginiz ve icloud ile birlestirildi diye. gecen gun ios 5 gm yukledim icloud hesabima bakarken daha fazla saklama alani dedi bende bastim 2 katina cikti ama 100 dolar daha kesti benden. Ama benim icin hayati onem tasiyor takvim ve telefon rehberim yedeklemeri var. Onlar iphone dan daha degerli. :)

Tapataklak..

Ben gecen sene 100 dolara mobileme hesabi satin almistim. beta 6 ya kadar hesap icloud a eslenmedi hatasi verdi. sonra mail geldi 1 yil daha uzatildi aboneliginiz ve icloud ile birlestirildi diye. gecen gun ios 5 gm yukledim icloud hesabima bakarken daha fazla saklama alani dedi bende bastim 2 katina cikti ama 100 dolar daha kesti benden. Ama benim icin hayati onem tasiyor takvim ve telefon rehberim yedeklemeri var. Onlar iphone dan daha degerli. :)

Tapataklak..

Banada MobileMe den geldi :) yanlız takviminiz bayagi kalabalık sanırım :) 100 GB alana ihtiyac olduguna gore :D Eger Mac iniz varsa Time machine i kullanın :) hersey ucsada Time Machine kalıyor :D

Banada MobileMe den geldi :) yanlız takviminiz bayagi kalabalık sanırım :) 100 GB alana ihtiyac olduguna gore :D Eger Mac iniz varsa Time machine i kullanın :) hersey ucsada Time Machine kalıyor :D

Mac var ama time machine bana guven vermedi mac imi ekran sorunundan dolayi servise vermek icin sifirladim tabi once time machine yedek aldim sonra tekrar yukledigimde dosyalarim yoktu sadece uygulamalar duruyordu allahtan baska bir hdd ye clone yapmistim

Tapataklak..