Jump to content
Sign in to follow this  
Tokyophone

Wifi-Sync / Kablosuz Senkronizasyon nasıl yapılır?

Rate this topic

Recommended Posts

iOS 5'in yeni getirilerinden, herkesin uzun zamandır beklediği Wifi-Sync / Kablosuz Senkronizasyon nasıl yapılır?

1.Wifi sync için önce hem bilgisayarımız hem de cihazımızla bulunduğumuz yerdeki aynı kablosuz ağa bağlanıyoruz ve settings'i tıklıyoruz…

photo11.png

2.Settings'den general sekmesini tıklıyoruz...

photo2xz.png

3.General sekmesinden wifi sync sekmesini tıklıyoruz...

photo3sm.png

4.Cihazınız bilgisayarınızı görecek ve itunes ile daha evvel kablo yardımıyla yaptığınız senkronizasyonu bu sefer kablosuz olarak yapacak...</strong><br>

photo4u.png

*Eğer cihazınız iTunes'u tespit etmezse wireless network'unuzu yeniden başlatın…

*iki cihaz da aynı kablosuz ağda bulunmalı...

*ve cihazınızın mutlaka şarja takılı olması gerekiyor yarıda kesilme riskine karşı...

Bir hatırlatma cihazınız şarja takılı olması gerekiyor ve bir ümit; bu şarja takmadan wi-fi sync konusunda tweak bekliyorum.

zaten şarja taktıktan sonra da wi-fi syncin bir yerde hiç anlamı kalmıyor gibi bişey çok bir fantastik durum (benim görüşüme göre simdi cıkıp arkadaslar ben salonda laptopta takılırken içerdeki bilgisayarla sync ederim filanda diyebilir) :)

bunu yapmadan once itunes'taki wifi senkronizasyonu seceneginin isaretli olmasi da gerekmiyor mu? oyle bi ekran goruntusu goremedim de

bunu yapmadan once itunes'taki wifi senkronizasyonu seceneginin isaretli olmasi da gerekmiyor mu? oyle bi ekran goruntusu goremedim de

Arkadaşın dediği gibi yaptıktan sonra sarja takılı olmasına gerek yok wireless ın ne anlamı var fise taktıktan sonra pc ye de tarsın

hocam bende "şimdi eşzamanla" butonu daima sönük yani hiç bir zaman bagnamadim. Yazilanlari yaptim fakat, pitbull112233 arkadaşında dedigi gibi bir ekran itunes'te bulamadim ben eger varsa nerede tam olarak?

ve ne kadar enteresandir ki telefonu bilgisayara bagliyorum ve "şimdi eşzamanla" seçeneği aktif oluyor cikartiyorum deaktif oluyor ve prize takiyorum yine durum ayni..

itunes'ten wi-fi sync'i aktif ettim fakat yine ayni sorun..

Edited by gnykspr

hocam bende "şimdi eşzamanla" butonu daima sönük yani hiç bir zaman bagnamadim. Yazilanlari yaptim fakat, pitbull112233 arkadaşında dedigi gibi bir ekran itunes'te bulamadim ben eger varsa nerede tam olarak?

ve ne kadar enteresandir ki telefonu bilgisayara bagliyorum ve "şimdi eşzamanla" seçeneği aktif oluyor cikartiyorum deaktif oluyor ve prize takiyorum yine durum ayni..

itunes'ten wi-fi sync'i aktif ettim fakat yine ayni sorun..

o bahsettigim ekran cihaz kabloyla bagliyken itunes'ta altta var. isaretledikten sonra cihazi cikarsaniz bile ayni wifi agina bagli oldugunuzda itunes otomatik goruyordu. zaten bir kere itunes'tan isaretlemen yeterli oluyordu. gerci beta itunes 10.5'te cok stabil calismiyordu windows'ta ama yenisiyle denemedim. gm versiyonu yukluyken itunes'tan wifi senkronizasyonu acikken ben o ekrana geldigimde simdi zamanla secenegi aktif oluyordu ama kisisel gorusum o ekrandan cikinca itunes senkronizasyon yapmiyordu. yanlis hatirliyor da olabilirim 5.0'i birazdan yukleyecem o zaman net olarak soyleyebilirim

evet ayni şekilde işaretledim, ve yine işaretledigim halde olmuyor wi-fi sync.ama neyse artik kabloyla yapicam. yani yapıcak bişey yok degilmi..

Bildiğim ve denediğim kadarıyla cihazınızda usb kablosu takılı değilse wi-fi sycn deki şimdi eşzamanla kısmı inaktif görünüyor. Sanırım ben bir yerlerde yanlış yapıyorum . Sonuçta yapan varsa onlar haklıdır daima :). Bunun resimsel ifadesi de şöyle. Kısaca iphone u fişe takmadan ( ki bunun için usb kablosu ve fiş aparatı şart) wi-fi sync yapanları tebrik ediyorum.

Edited by epikuros

ben dun sarj edemedim cihazi, bugun sarjdayken denerim ama ios5 final surumunde durum biraz farkli sanirim. gm surumde sarja takili degilken de wifi sync yapmisti itunes ama dun yapamadim. bugun bi de sarjdayken deniyim. tokyopohone hakli muhtemelen

Bir hatırlatma cihazınız şarja takılı olması gerekiyor ve bir ümit; bu şarja takmadan wi-fi sync konusunda tweak bekliyorum.
bende dıyorum nıye calısmıyor bu

ben yaptım oldu ama ne işe yarıyo bu bi de bunu söyleyin :(

kablosuz olarak müzik program vs atabiliyorsunuz telefona

ben yaptım oldu ama ne işe yarıyo bu bi de bunu söyleyin :(

Kablosuz olarak telefonu gösteremeyenler, virüs programına gerekli izinleri verirse sorun çözülüyor. Ben Microsoft Security Essentials kullanıyorum ve "ayarlar -> harici işlemler" altına şu uygulamaları ekledim:

iTunes.exe

iTunesHelper.exe

iPodService.exe

Tabii konumlarından ekleidm hepsini ve şu an kabosuz, herhangi bir şekilde prize ya da pc'ye bağlı olmadan eşzamanlama yapabiliyorum

ben bi türlü yapamadım, telefonda sürekli "bilgisayar kullanılabilir olduğunda eşzamanlama sürdürülecek" yazıyor. zaten bu wi-fi sync fazla fantastik bişeydi. bilgisayarım açık olsa ve telefonu şarja taktıktan sonra wi-fi sync yapacaksam, o zaman götürür direk bilgisayara takarım. hem şarj da oluyor nasılsa :D:D

Daha önceki sözlerimi geri alıp, şarj probleminiz olmadığı sürece ve aynı ağa bağlı olduğu sürece kablosuz bir şekilde itunes ve iphone' un kablosuz senkronize olduğunu teyid ederim.

arkadaslar benım telefon suan %58 sarj var ve senkronize oldu hıc bır sekılde telefon kabloyla sarja baglı degıl ..

wıfının kablosuz baglanma sına ne engel olur bıle varmı bır kez oldu daha sonra hıc baglantı yok

Ayarlar/genel/sifirla dan sadece ag ayarlarini sifirlayin.

Bu mesaj Forum Runner ile iPhone'dan gönderilmiştir

bahsettigim bolumu ekteki resimde gosterdim [ATTACH=CONFIG]7181[/ATTACH]

bu arkadasin dedigi gibi yaptim ve oldu sagol eline saglik

ben hala şu wifi senkron olayını yapamadım itunes te wiifi senkron etkin laptop ve iphone aynı wifi den internete bağlıfakat bir türlü itunes te göörünmiyor telefon artı şarjada takılı??

kardeşlerim itunesi açın aşağıda seçenekler bölümünde bu iphonu ile wifi üzerinde eş zamanla var tıklayın o seçeneyi olay tamamdır :)