Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
Tokyophone

iOS 5'in en büyük hediyelerinden: iMessage / İlk mesajı okuyalım...

Rate this topic

Recommended Posts

iphonemessagesicon.png

iOS 5'in getirdiği yeni ve harika özelliklerden biri de iMessage…

iMessage'ı açıklamak gerekirse whatsapp'in iOS içine gömülmüş hali diyebiliriz…

Nasıl kullanacağız?

iOS 5 yükleyen arkadaşlar: iMessage ayrıca bir uygulama değildir. Ayarlar'dan Mesajlar kısmına girip açmanız yeterlidir...

photo1v.png

photo2yv.png

photo3k.png

*iOS 5 yüklü cihazınız mesaj gönderirken karşı tarafta iMessage olup olmadığını algılar ve öyle gönderir…

*iMessage SMS değildir.Alıcı adresine mail adresi yazıp ipod touch ve ipad'lere de mesaj atmanızı sağlar...

gerçekten çok güzel bir uygulama iyi düşünülmüş hayırlı olsun iphone sahiplerine :)

mesajmı imesajmı olarak gidecek ona nasıl karar verecez imessage değilse sms olarak gidiyor haberiniz olsun beyler :D yani ios5 karşı tarafın imessage sahibi olmadığını anlıyor ama uyarmıyor direk mesajı yolluyor eğer imessage varsa ordan gidiyor eğer yoksa gitti 40 kuruş :D

mesajmı imesajmı olarak gidecek ona nasıl karar verecez imessage değilse sms olarak gidiyor haberiniz olsun beyler :D yani ios5 karşı tarafın imessage sahibi olmadığını anlıyor ama uyarmıyor direk mesajı yolluyor eğer imessage varsa ordan gidiyor eğer yoksa gitti 40 kuruş :D

numarayi yazinca eger numara imessage'e kayitliysa gonder tusu mavi oluyor ve mesaj yazilan yerde iMessage yaziyor. eger kayitli degilse gonder tusu yesil ve mesaj yazilan yerde de sadece Mesaj yaziyor

telefon numaraıyla ya da apple kimliği ile kayıt olmanın bi farkı var mı ya da ikisi de aynı şey mi ?

Telefon numarasiyla kayit olursaniz size yazicak kisilerin tel numaranizi yazmasi yeterli... apple id ile kayit olursaniz size yazicak kisilerin mail adresini yazmasi gerekli ben telefon numarasi secenegini tavsiye ederim ama bunun icin bi seferligine yurtdisina bir aktivasyon sms i gonderilcegini ve bu sms in ucretli oldugunu hatirlatmakta yarar var :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

etkinleştirme istio bunu nasıl yapacaz peki ?

Etkinlestirmeyi kendi sms gondererek yapmasi lazim sadece size sms gonderilsin mi dediginde onaylamaniz yeterli

iMessage ile iphone kullanıcılar arasında beleş mesajlaşma mı olacak şimdi ?

bu mesajlaşma yöntemi için internet gereklimi?

iMessage ile iphone kullanıcılar arasında beleş mesajlaşma mı olacak şimdi ?

iphone, ipod ve ipad kullanicilari arasinda olacak

benım adım karsı tarafta mail olarak cıkıyor nedendir

numaram kytlı oysakı

alıcı adresine mail adresi yazamıyorum.ya telefon numarası yada rehberden isim istiyor.Rehbere sadece mail adresi kaydettim ama seçtiğimde telefon numrası yok diyor.

Telefon numarasiyla kayit olursaniz size yazicak kisilerin tel numaranizi yazmasi yeterli... apple id ile kayit olursaniz size yazicak kisilerin mail adresini yazmasi gerekli ben telefon numarasi secenegini tavsiye ederim ama bunun icin bi seferligine yurtdisina bir aktivasyon sms i gonderilcegini ve bu sms in ucretli oldugunu hatirlatmakta yarar var :)

Telefon numarası olmadan kaydoldum rehberdeki ismimle gitmiş karşı tarafa.

teşekkür ederim ;)

ios 5 yükledikten sonra imessage aktiv ederken 75 kuruş gidiyor hat wodafone varmı benim gibi aynı durumda olan

ios 5 yükledikten sonra imessage aktiv ederken 75 kuruş gidiyor hat wodafone varmı benim gibi aynı durumda olan
tabiki gidiyor,aynı şekilde facetime etkinleştirme içinde aynı şey söz konusu. hatta eger iMessage işaretini kapatır ve tekrar açarsanız aktivasyon için tekrar mesaj atıyor.

Aktivasyon için alınan ücretler (facetime, iMessage vs.) tüm dünya için mi geçerli? Yani mesela bir ingiliz de operatörüne bu ücreti ödüyor mu?

Aktivasyon için alınan ücretler (facetime, iMessage vs.) tüm dünya için mi geçerli? Yani mesela bir ingiliz de operatörüne bu ücreti ödüyor mu?

Mutlaka ödüyordur ama miktarlar değişiktir....Tarifeden tarifeye bile değişiyor ücret benim tarifemde garip bir şekilde yurtdışına mesaj 25 kuruş artı vergi (32 kuruşa falan denk geliyor)

iMessage konusunda kafama bir şey takıldı. Burada biriyle mesajlaştıktan sonra karşı taraf 3G bağlantısını kesti. Ama ben aynı numaraya sıfırdan mesaj atmaya da çalışsam mavi olarak iMessage formatında göndermeye kalktı. Yanılmıyorsam gönderdiğim buradan atılanlar iMessage üzernden iletilemeyince belli bir süre sonra SMS olarak gidiyor. Tabii bunu ayarlardan kapatabiliyoruz ancak sıfırdan karşı tarafa mesaj göndermeye çalıştığımda hâla iMessage olarak göndermeye kalkıyor. Sonuç olarak ben bu kişiye nasıl normal SMS nasıl atabilirim?

iMessage konusunda kafama bir şey takıldı. Burada biriyle mesajlaştıktan sonra karşı taraf 3G bağlantısını kesti. Ama ben aynı numaraya sıfırdan mesaj atmaya da çalışsam mavi olarak iMessage formatında göndermeye kalktı. Yanılmıyorsam gönderdiğim buradan atılanlar iMessage üzernden iletilemeyince belli bir süre sonra SMS olarak gidiyor. Tabii bunu ayarlardan kapatabiliyoruz ancak sıfırdan karşı tarafa mesaj göndermeye çalıştığımda hâla iMessage olarak göndermeye kalkıyor. Sonuç olarak ben bu kişiye nasıl normal SMS nasıl atabilirim?

Sen mesajını yaz gönder. gider her türlü. normal sms ya da imessage olması neden farkediyo ki anlayamadım?