Jump to content
Sign in to follow this  
ytiuqe

ios 5 ile AssistiveTouch

Rate this topic

Recommended Posts

ios 5 ile gelen ozellikler arasinda AssistiveTouch bulunuyor oncelikle ne ise yaradigini soyliyim activator tarzinda bisey okadar ozelligi olmasada gercekten basarili etkinlestirmek icin ayarlar>genel>erişilebilirlik>AssistiveTouch.etkinlestirdigimizde ekrana 1cmx1cm kadar bi simge geliyor ve ekranin herzaman ustunde bulunuyor dokunmadiginiz zaman seffaf duruyor ve ekranda istediginiz yere tasiyabiliyorsunuz.simgesine tikladigimizda favoriler hareketler ana ekran ve aygit bulunuyor hareketlerde 1den 5e kadar parmak secerek ekran uzerinde kontrol edebiliyoruz favoriler kisminda istedigimiz hareketi ekleyio gerektiginde kullanabiliyoruz aygitta ekrani kilitle salla sesi ac-kapa gibi secenekler mevcut.

iphone 4s de kilit ekraninda home tusuna basili tutarsaniz asassivetouch uzerinde siri aciliyor.

ayarlar

Edited by ytiuqe

pek kullanışlı bir şey değil açıkcası,hatta favori ekleme kısmı bile çalışmıyor (GM) bir tek ana ekran ve kilitleme işe yarar,ama ona ulaşana kadar zaten daha kısa sürede o işlemi yaparım.

bende suan gm yuklu favoriler kismi calisiyor

gamecenter nick qkbrk

Ben bu özelliği gm sürümünden beri kullanıyorum. Ve vazgeçilmezim oldu. Bastan işe yaramaz geliyordu ama kullanınca güzel geldi. Bunu kullandığımdan beri home tuşuna basmıyorum. Uygulamadan çıkacaksam bir kere basıyorum, başka uygulamaya geçiş yapacaksam iki kez basıyorum.

Ayrıca tek elle mecburi kullanırken telefonu, mesela safaride büyütmek gerektiğinde "favoriler" den "kıstırıp aç"

' ı seçip tek parmakla büyüyüp kucultebiliyorum.

Ve bu büyük düğmenin simgesini küçültüp (yatay sekilde) dock' un altına koymayı düşünüyorum. Ekranı kaplamaz o zaman.

Sent from my iPhone using Forum Runner

favoriler çalışınca nasıl kullanıyorsunuz?

favoriler kismina girip bos biyere tikliyosun baska bi pencere aciliyo orda yapmak istedigin hareketi yapip kaydediyorsun oraya ekliyip kullaniyosun bukadar:)

gamecenter nick qkbrk

actıvator favorimdir. telefonda bırkac tus daha olsa herısı bununla yapacagım neredeyse.

home power ses tuslarının ve status barın tum kombınasyonlarını kullanmaktayım suan.

aynen...

ben activator ios 5le uyumlu degilken kullanmaya baslamistim ve hala kullaniyorum ozellikle jb yapmayanlar icin buyuk yenilik home tusunu kullanmayi 0a indiriyor

gamecenter nick qkbrk

Ben bu özelliği gm sürümünden beri kullanıyorum. Ve vazgeçilmezim oldu. Bastan işe yaramaz geliyordu ama kullanınca güzel geldi. Bunu kullandığımdan beri home tuşuna basmıyorum. Uygulamadan çıkacaksam bir kere basıyorum, başka uygulamaya geçiş yapacaksam iki kez basıyorum.

Ayrıca tek elle mecburi kullanırken telefonu, mesela safaride büyütmek gerektiğinde "favoriler" den "kıstırıp aç"

' ı seçip tek parmakla büyüyüp kucultebiliyorum.

Ve bu büyük düğmenin simgesini küçültüp (yatay sekilde) dock' un altına koymayı düşünüyorum. Ekranı kaplamaz o zaman.

hocam mesela bir oyundan çıkarken yada bi uygulamadan home tuşuna basmadan activatorle nasıl çıkabilirim dokunarak

hocam mesela bir oyundan çıkarken yada bi uygulamadan home tuşuna basmadan activatorle nasıl çıkabilirim dokunarak

Activator ile bilmiyorum ama asestive touch ile ekranda simge dürüyor zaten, ona dokunup home simgesine dokunmak yetiyor.

Activatorle degilde mt gesture ile mukemmel oluyor hic kullanmiyosunuz home tusunu abartmiyorum hic.

iOS 5 te mt gesture çalıştırabildin mi? iPhone da yani.

activatorle dokunarak uygulamadan cikamassin ben ios 4.x activatorde cihazi sars kullaniyodum ama pek kullanisli degil

gamecenter nick qkbrk

Yaa kullandım, bi ara sıkıldım sonra tekrar açtım denedim kullanmak, yani kullanmak istedim bu özelliği ama yok yaa, o küçük ikon ekranda öyle saçma bi' yer kaplıyo ki, cidden rahatsız ediyo. Nereye koyarsam koyayım mutlaka bi' uygulamada rahatsız ediyo açıkçası. Kullanışsız...

Keske otomatik gizlenebilseydi daha kullanışlı olurdu

Saygılar,

walla kim ne derse desin ben bu özelliği çok beğendim.en azından untethered jb çıkana kadar bununla idare edeceğim.jb çıkınca activator kullanımına devam ederim.ama çok güzel bir özellik.neden beğenilmemiş pek anlamadım.konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim.bir şeyi anlamadım.hareketlerde parmak işaretleri var.ayrıca favoriler neye yarıyor.detaylı bir anlatım olsa çok sevinirim.

walla kim ne derse desin ben bu özelliği çok beğendim.en azından untethered jb çıkana kadar bununla idare edeceğim.jb çıkınca activator kullanımına devam ederim.ama çok güzel bir özellik.neden beğenilmemiş pek anlamadım.konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim.bir şeyi anlamadım.hareketlerde parmak işaretleri var.ayrıca favoriler neye yarıyor.detaylı bir anlatım olsa çok sevinirim.

rica ederim ilgi olmayinca daha detaylandirmak istemedim resimlerle daha detayli anlatim olustururum

gamecenter nick qkbrk

apple yapıcak ve kullanıssız olacak :)) ilk kurcaladığımda anlamamıstım konuda gorunce farkettimki müthişbi yenilik jb yapan ve yapmayan için müthiş bi yenilik ios 5 le gelen en iyi yeniliklerden biri

ben çok beğendim alışınca home tuşunu kullanmamaya başladım gayet guzel

home tusu ozelligi cok guzel cift tiklamayla mt aciliyo.

gamecenter nick qkbrk

rica ederim ilgi olmayinca daha detaylandirmak istemedim resimlerle daha detayli anlatim olustururum

gamecenter nick qkbrk

equity arkadaşım

inanırmısın sadece activator icin jb yapmayı çok istiyordum.artık jb yapmayı düşünmüyorum bile.kimsenin bu konuya ilgi göstermemesinin sebebi konu başlığının dikkat çekmemesi bence.detayli anlatimini bekliyoruz

equity arkadaşım

inanırmısın sadece activator icin jb yapmayı çok istiyordum.artık jb yapmayı düşünmüyorum bile.kimsenin bu konuya ilgi göstermemesinin sebebi konu başlığının dikkat çekmemesi bence.detayli anlatimini bekliyoruz

yardimci olabildiysem ne mutlu bana bu aksam daha detayli bi anlatim eklicem:)

gamecenter nick qkbrk

actıvator favorimdir. telefonda bırkac tus daha olsa herısı bununla yapacagım neredeyse.

home power ses tuslarının ve status barın tum kombınasyonlarını kullanmaktayım suan.

tlfon uyku modundayken uyandırmayı yapabiliyormusunuz? ekrana dokunarak tabi ses tuşlarına basarak acabiliyorum ama cihaz derin uyku modunda daha etkin olmuyor ses tuşları o zaman gene power yada home tuşunu kullanmak zorunda kalîyorsun.

activatordede oyle bi ozellik yok. ayni sekilde asistivetouchtada

gamecenter nick qkbrk

daha detaylı anlatımı ilk mesaja ekledim;)

ellerine sağlık equity kardeşim.güzel anlatım olmuş.ancak şu hareketler ve favorileri halen çözemedim walla :( neye yarıyor anlamadım