Jump to content
Sign in to follow this  
BAyj

Iphone da DNS Ayarı

Rate this topic

Recommended Posts

Iphone da DNS Ayarı

Öncelikle Ana Ekran üzerinde Ayarlar (Settings) -> Wi-Fi (Wi-Fi) adımlarını takip ederek bir kablosuz ağ bağlantısı kuruyoruz.

OYVus.jpg

Yukarıdaki bağlı olduğumuz kablosuz ağ seçeneğinin yanında bulunan Mavi Ok “>” simgesine dokunuyoruz. Açılan seçenekler arasından DNS kısmına dokunarak konu sonundaki DNS numaralarından herhangi bir tanesini yazıyoruz.

D7Cqx.jpg

DNS Numaraları

Open DNS:

208.67.222.222

208.67.220.220

Google DNS:

8.8.8.8

8.8.4.4

Dnsadvantage DNS:

156.154.70.1

156.154.71.1

Norton DNS:

198.153.192.1

198.153.194.1

Konu güncellemesi için "aTKn" isimli üyemize teşekkür ederiz.

Edited by Eqecakmak

Tesekkurlerancak bunda anlaticak bisey yok bu bilinen bisey ama bilmeyenler icin yararli olur

iyide bi karar ver anlatıkcak bişe varmı yokmu:):):) şaka biyana her ne kadar bilsekte çoğumuz biçok bilmeyen arkadaş var teşekkürler bilgi için...:)

iyide bi karar ver anlatıkcak bişe varmı yokmu:):):) şaka biyana her ne kadar bilsekte çoğumuz biçok bilmeyen arkadaş var teşekkürler bilgi için...:)

Becede karar ver firki ve tvu playeri paylastim ve dns ayarı nasıl yapılıo die sordular o yizden paylastim

wifi de bu sekilde oluyor peki 3G de nasil degisiyor DNS cozumu bilen var mi ? bubarada yeni forumunuz herkese hayirli olsun

arkadaşım teşekkürler..ben bilmiyordum mesela."bu zaten biliniyordur yazmaya gerek yok" düşüncesi yanlış.bir kişiye bile faydası olsa o bilgi amacına ulaşmış demektir.forum mantığının anlamı da bu değil mi zaten..ben google public dns(8-8-8-8,8-8-4-4)giricem umarım iyi olur.bilgisayarda sayfaları ciddi derecede hızlı acıyor ve yasaklı siteler konusu da var tabii..ayrıca bir arkadaş sormuş 3g de nasıl oluyor bu ayarlar diye.evet onunda yöntemi varsa acıklarsanız iyi olur.teşekkürler.

google dnsleri geçen kullandım ama google girmedi bu sfer bende sildim :) çok komik bir olay google yayınladığı dns google girmiyor :D

allah allah ilginç yahu..neyse kalan dns ler bizimdir:) bu arada ben 3g üzerinden dns ayarı sorunsalı hala önemli.var mı caresi?

Cwp wercekmisin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Şebeke interneti kullanımındaki dns ayarlarından bahsetmiş arkadaş. Bunun bir çözümü var mı?

Şebeke interneti kullanımındaki dns ayarlarından bahsetmiş arkadaş. Bunun bir çözümü var mı?

Arkadaşlar herkese merhaba öncelikle siteye yeni üye oldum şebeke üzerinden internet dns ayarlarını değişitiremezsiniz çünkü dns ayarı değiştirilemiyor apn vardır apn üzerinden bağlanırsınız.dns standart sadece bir numara vardır.

Ben bilmiyordum bayj böyle bir konu açtığın için saol megaupload sitesine bu yüzden bağlanamıyordum ;)

ayrıca dns olarak 4.2.2.4

4.2.2.5

4.2.2.6 da girelebilir kolay gelsin ;)

Ben pcde bu yöntemi yapıyordum ama iphonede yapamıyordum çok saol ;)

Teşekkürler dostum güzel paylaşım olmuş bilmeyen arkadaşların işine çok yarayacaktır

Paylaşım için teşekkürler...

Arkadaşlar bişi sorcam belki alakasız olcak ama proxy kapalı bnm cihazda bunu oto yapsam bi fadası olurmu veya bi zararı

bende yaptm jb herkese sonsuz tşk.

arkadaşlar 10 tane mac makina dolaştım birinde yükledi ancak Absinthe yi en üst versiyon olması gerekiyormuş

ya millet ben operatör ayarlarını wifi değil onları değiştirmek istiyorum

Cydia'ya bu repo adresi yükle hackyouriphone.com

Guizmo DNS kur

Ayarlardan GuizmoDNS aç

Resimdeki ayarları aynen uygula ve sbsettings de Guizmo DNS'i aktif yap

post-73627-13786392808175_thumb.jpg