Jump to content
  • Üye ol
emredalgic

ipad'i defter olarak kullanmak

Konuyu değerlendir

Önerilen İletiler

arkadaslar merhaba.

soyle bir sey yapmak istiyorum. toplantilarda aldigim notlari elle mobil cihazima not etmek istiyorum. okulda defter tutar gibi.

bu isi biraz arastirdim. lakin hic tecrube etmedigim icin sizlere danismak istedim. ipad disinda smartpen denen araclar da var. lakin anladigim kadariyla tuttugun notlari gormek icin yine baska bir mobil cihaza ihtiyac duyuyor. yani smartpenle ozel kagida, ozel murekkeple yaziyorsun. ondan sonra laptopa baglayip aktariyorsun. eger dogru anladiysam, benim istedigim sey bu degil. arti, murekkep tupu satin alma isi bana sicak gelmedi.

appstore da ipad icin bazi uygulamalari inceledim. ipad icin ozel kalem satin alip, app indirerek ipadi not defteri gibi kullanmak mumkun. elle not alinabiliyor yani. hatta annotiation scale ozelligi ile ne kadar buyuk yazarsaniz yazin belli bir olcege gore notlarinizi kayit ediyormus. yalniz ipad kaleminin smartpen kadar hassas olmadigini da okudum.

iphone 4 kullaniyorum. sirf bu not alma islemi icin IPAD2 satin almayi dusunuyorum arkadaslar. fikir ve tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim. bu isi ipad adamakilli yapabilir mi?

aksi taktirde evernote-laptop-ipad gibi bi kombine yapip not defteri olarak kullanmayi dusunuyorum.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bu arada konu disi fakat sunu da eklemeden gecemeyecegim.

appstore'da autocad'in ucretsiz versiyonuna rastladim. iphone ve ipad versiyonlari var. projeleri acip, cesitli duzenlemeler yapip, laptop-ipad arasinda esgudumlu calisma/sync yapabiliyor. bilginize.

App Store - AutoCAD WS

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadasim not tutmak dısında cok bi isine yaramiycaksa alma degmez o kadar paraya. Ben de kullaniyorum ve pekcok isime yariyo. iPhone u restore disinda felan kullanmiyorum notebooku butn internet islemlerim ipadde muziklerim ipadde oyunlarim ipadde filmlerim ipad de size tavsiyem bulunacaginiz ortamlarda wifi yoksa 32 gb wifi 3g alin wifi varsa kullanacaginiz yerlerde 32 gb wifi alin. Saygilar

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben okulda defter olarak kullanıyorum. Metin yazma, fotograf ekleyip buyult kucult sil vb ,ok isareti vb sekiller yapma,cizim yapma (cok ince olmasada) bunlari yaparkende aynı programla ses kaydi yapilabiliyor. Programın adı " DOCas"

Lite versiyonda 4 ayri defter tutma imkani veriyor. Defterlerin sayfa siniri yok

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Penultimate programı var çok iyi bir program kullanmanızı tavsiye ederim kullanacağınız kalemden sayfa türüne kadar herşeyi seçebiliyorsunuz hatta önemli yerlerin üsütünü fosforlu kalemi seçerek işaretleyebiliyorsunuz.

installoustan indirebilirsiniz. Uygulamayla ilgili resimler altta mevcuttur

post-68679-13786390941437_thumb.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Not tutmak için IPAD'i bayağı kastırdıktan sonra bu işin tek doğru çözümünün kağıt-kalem olduğuna karar verdim. Bu nedenle Livescribe kaelm ve defterlerini aldım. Şu anda bir toplantıya giderken yanımda iki şey götürüyorum, Livescribe ve Ipad2.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bazi sorularim olacak. mumkun oldugunca cevap verirseniz sevinirim.

livescribe'dan ipade direk baglanti yapilabiliyor mu? laptop kullanmadan yani. cloud, wifi veya bluetooth yontemiyle falan olabilir. tuttugumuz notlarin pdf olarak aktarilmasini soruyorum.

ne kadar siklikla murekkep degistiriyorsunuz? murekkep fiyati ne kadar?

bildigimiz fotokopi kagidini kullanabiliyor muyuz? yoksa ozel not defterini mi kullanmak lazim?

dolayisiyla not defteri fiyatini da soracagim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

normal stylus kalemlerle not alma eziyet.kocaman uçları war. not almak için ise geçen bir sitede bir kalem gördüm siparişini verdim gelicek kısmetse. ince uçlu kalem. yazı yazrken bileğinin değmesi felanda sorun olmuyor. küçük bir aparatı var 30 pin bölümünden taktığın. ama görüntüsü muhteşem. test edeyim paylaşacağım

Bu arada ince uçlu bişiyler bulmaya bakın.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
normal stylus kalemlerle not alma eziyet.kocaman uçları war. not almak için ise geçen bir sitede bir kalem gördüm siparişini verdim gelicek kısmetse. ince uçlu kalem. yazı yazrken bileğinin değmesi felanda sorun olmuyor. küçük bir aparatı var 30 pin bölümünden taktığın. ama görüntüsü muhteşem. test edeyim paylaşacağım

Bu arada ince uçlu bişiyler bulmaya bakın.

Senden haber bekliyor olacağım. Bende kalem bakınıyorum ama bir kaleme 400 lira filan vermem. Cuzi bir miktarda iyi bir kalem olursa alırım.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaslar merhabalar. Bende yaklasik 1 aylik ipad kullanicisiyim. Ilk haftadan snra bnde bu not tutma olayina kafayı taktım. Ve bir kac program denedim ancak aralarında en iyi Noteshelf adinda bir program incelemelerime gore. Stylus ile syncsi cok basarili ki elimde cok kaliteli bir stylus olmamasina ragmen bu performansi aliyorum. Herkese tavsiye ederim.

Birde bizdan tarafimdan yapilan incelemesi bulunmakta diliyen izliyebilir.

>http://www.youtube.com/watch?v=IXS1WIMU5-E&feature=g-upl

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim de uzun araştırmalar sonucu ulaştığım ve su anda yüklü olan 2 programım var.

1) DocAs

2) NoteShelf

Gerisi bence hikaye. Bunlar muazzam. Kalem konusunda arkadaslara katılıyorum. Uçları oldukça geniş ve ihtiyaca cevap vermiyor. İnce uçlu iş görür. Tabi bulabilmek mesele.

İsim gereği benim de çok ihtiyacım oluyor. Bu sorunu bu programlardaki text seçeneği ile halletmeye çalışıyorum. Yani klavye seçeneğini kullanarak çözüyorum. Gerçi zahmetli oluyor ama bir nebze de olsa iyi.

Arkadasın yukarıda bahsettigi ince uçlu kalem testini ben de merakla bekleyeceğim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ben new ipad'imi aldığımda ilk bu konuya baktım ve hepsini kontrol etmek zorunda olduğumu farkettim, jailbreakli cihazda herbirini indirdim ve kullandım. sonucta gittim ve "Notabilty" adlı uygulamayı kullanmaya karar verdim ve satın aldım.

ben derslerde bu programla not tutuyorum ve hoca hızıma yetişemiyor, o kadar...

ders kitaplarımı da "iAnnotate PDF" isimli programa pdf olarak aktaradım ve onunla da kitaplar uzerine not alıyorum

kalem olarak kendi yaptığım kalemi kullanıyorum bana 1,5 tl ye mal oldu...

bu programlar bir insana kafidir

Sent from my iPad using Tapatalk HD

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
ben new ipad'imi aldığımda ilk bu konuya baktım ve hepsini kontrol etmek zorunda olduğumu farkettim, jailbreakli cihazda herbirini indirdim ve kullandım. sonucta gittim ve "Notabilty" adlı uygulamayı kullanmaya karar verdim ve satın aldım.

ben derslerde bu programla not tutuyorum ve hoca hızıma yetişemiyor, o kadar...

ders kitaplarımı da "iAnnotate PDF" isimli programa pdf olarak aktaradım ve onunla da kitaplar uzerine not alıyorum

kalem olarak kendi yaptığım kalemi kullanıyorum bana 1,5 tl ye mal oldu...

bu programlar bir insana kafidir

iannotate den daha iyi bir program cikti docas. yok yok

Yandex.Disk davetiyeleri! Bu bağlantıyı kullanarak Disk hesabınızı açın ve 1 GB ek alana sahip olun. https://t.co/7hCRUQpS

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
iannotate den daha iyi bir program cikti docas. yok yok

https://t.co/7hCRUQpS

Sağol kardeş ama ben bunu yazarken o programı da kullandığım halde yazdım. Performans ve ihtiyaç kriterlerine göre değişebilir. Bu benim edindiğim izlenim.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Ben okulda defter olarak kullanıyorum. Metin yazma, fotograf ekleyip buyult kucult sil vb ,ok isareti vb sekiller yapma,cizim yapma (cok ince olmasada) bunlari yaparkende aynı programla ses kaydi yapilabiliyor. Programın adı " DOCas"

Lite versiyonda 4 ayri defter tutma imkani veriyor. Defterlerin sayfa siniri yok

evet docas mukemmel

Yandex.Disk davetiyeleri! Bu bağlantıyı kullanarak Disk hesabınızı açın ve 1 GB ek alana sahip olun. https://t.co/7hCRUQpS

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
arkadaslar merhaba.

soyle bir sey yapmak istiyorum. toplantilarda aldigim notlari elle mobil cihazima not etmek istiyorum. okulda defter tutar gibi.

bu isi biraz arastirdim. lakin hic tecrube etmedigim icin sizlere danismak istedim. ipad disinda smartpen denen araclar da var. lakin anladigim kadariyla tuttugun notlari gormek icin yine baska bir mobil cihaza ihtiyac duyuyor. yani smartpenle ozel kagida, ozel murekkeple yaziyorsun. ondan sonra laptopa baglayip aktariyorsun. eger dogru anladiysam, benim istedigim sey bu degil. arti, murekkep tupu satin alma isi bana sicak gelmedi.

appstore da ipad icin bazi uygulamalari inceledim. ipad icin ozel kalem satin alip, app indirerek ipadi not defteri gibi kullanmak mumkun. elle not alinabiliyor yani. hatta annotiation scale ozelligi ile ne kadar buyuk yazarsaniz yazin belli bir olcege gore notlarinizi kayit ediyormus. yalniz ipad kaleminin smartpen kadar hassas olmadigini da okudum.

iphone 4 kullaniyorum. sirf bu not alma islemi icin IPAD2 satin almayi dusunuyorum arkadaslar. fikir ve tecrubelerinizi paylasirsaniz sevinirim. bu isi ipad adamakilli yapabilir mi?

aksi taktirde evernote-laptop-ipad gibi bi kombine yapip not defteri olarak kullanmayi dusunuyorum.

Not defteri için ipad 2 biraz büyük kaçar ıpad mini işini görür. :)

Ayrıca bu kullanacağın program kesinlikle evernoteyi tavsiye ederim

Ben bunu yazmayı çok görmedim sizde bu yorumum hoşunuza gitti veya işinize yaradıysa bir beğeniyi çok görmeyinn :) Teşekkürler

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Önemli Bilgilendirme

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza Çerezler yerleştirliyor.
Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, Aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.
Üyelik ve Forum Kurallarımız Lütfen inceleyiniz!