Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !

Rate this topic

Recommended Posts

Merhabalar öncelikle Telefonum IPhone 3GS 16GB kullanılmaz hale geldi şimdi size bunun nasıl olduğunu anlatıyorum

Benim teleofonumum versiyonu 4.3.3. tü iOS5 çıkmıştı ama yükseltmemiştim çünkü untethered jailbreak daha çıkmamıştı ama dün untethered jailbreak i pod2g tarafından untethered jailbreak çıktığını öğrenince hemen ios 5.0.1 e yükseltiyim dedimki zaten sorunlar burda çıkmaya başladı

http://cydiahelp.com/jailbreak-5.0.1-untethered-iphone-4-3gs-ipod-touch-4g-3g-ipad-with-redsn0w-0.9.10b1-tutroial/

buradaki konuyu takip ederek adım adım yapmaya başladım ilk ORJINAL iOS 5.0.1 yazılımını indirdim bilgisayara sonrasında bununla restore etmek istedimki hep hata verdi durdu ne yaptıysam olmadı (itunes 1602 hatası verdi çözümünü araştırdım denedim ama olmadı) sonrasında ise bende olmuyor diye 2.adım olan Redsnow daki IPSW dosyası nı gösterip jailbreak yapayım dedim (ki herşey burda oldu artık hangi akla hizmet onu gösterip belki kendisi update ler diye düşündüm.) ve sonra jailbreak yüklenmeye başladı bir takım klasik yazılar dizisi, jailbreak in yüklendiğinin kanıtı olan downloading resmi vb.. herşey tamamdı ve tamamlanmasıyla telefon kapandı ve açmaya çalıştığımda açılmadı hiçbir şekilde açılmıyordu power on/off tuşu sanki işlemiyordu neyse sonra yatarken telefonu aldım elime ve gene denedim bu sefer açıldı ama itunes işaretini gösteriyordu yani bana telefonu restore etmem gerektiğini söylüyordu sabahleyin evden çıkmadan önce gene denedim ama bu seferde Itunes 1604 hatası verdi (usb ile alakalı bi hataymış benim usb kablosu başından ucundan kopmalar var ama şarj ediyo telefonu diye değiştirme gereği duymadım.) ardından ise yabancı sitelerde BLACK SCREEN OF DEATH diye adlandırılan siyah ekran sorunuyla karşılaştım bu sorunuda çözemedim (tüm yolları denedim) sonra telefonu bi köşeye koyup evden çıktım şimdi eve geldim ve bu başlığı açıyorum telefonu açmayı denediğimde açılmadı şarja taktım 10-15dk durdu gene denedim gene açılmadı yani hiç bi türlü açılmaz hale geldi.

Şimdi benden size sormak istediğim şu:

1-Garantisi daha bitmedi garantiye götürsem ne derler (telefon hiç bi şekilde açılmıyo brick oldu sanki)

2-Telefonun garanti kapsamı dışında olduğunu anlarlarmı? Eğer anlarsalar garanti kapsamı dışı işlem yaparlar diye duydum.Benim sorunum HİÇBİR ŞEKİLDE DONANIMSAL BİR SORUN DEĞİL SADECE YAZILIMSAL BİR SORUN olduğu için acaba ne kadar bir ücret talep ederler

3-Eğer JB'li telefonu benimki gibi brick olmuş arkadaşlar varsa ve garantiye gönderdilerse teknik servis ne dedi?

Biraz uzun oldu ama okuyun gerçekten çok önemli bir konu ben internette araştırdım hiç benim gibi bi öreneğini daha görmedim lütfen yardım edin

Cihazın basebandı(modem firmware) kaçtı?

Öğrenmek için soruyorum. BB ile yazılan sorunun ne gibi bir alakası olabilir?

eğer senin telefınun basebandı 06.15 ise normal resotreede bile hata vereblir. snowbrooze ile custom fe hazırlayıp deneyelım bırd eıstersen

Öğrenmek için soruyorum. BB ile yazılan sorunun ne gibi bir alakası olabilir?

Bb 06.15.00 ise normal fw ile restore ederken mutlaka hata verecektir. Ancak bu sadece 5.0 ve 5.0.1 için geçerli. Hiçbir neden yokken neden hata versin ki? İste en bastan başlamak lazım ise. Ve bana göre de 3Gs restore sorunlarının 1. nedeni iPad Bb olduğu için sordum. Öyle ise de sn0wBreeze ile custom hazırlanır yada hazır bir custom indirilerek sorunuz restore edilir...

Tabii ki bana göre:)

Aslında ben dün iPhone 3GS 06.15 olan cihazıma orjinal 5.0.1 firmvare yükledim hiçbir hata vermedi fakat ultrasnowu yüklememe rağmen şebeke gelmemişti bende tekrardan 4.3.3e düşürmek zorunda kaldım

Bb 06.15.00 ise normal fw ile restore ederken mutlaka hata verecektir. Ancak bu sadece 5.0 ve 5.0.1 için geçerli. Hiçbir neden yokken neden hata versin ki? İste en bastan başlamak lazım ise. Ve bana göre de 3Gs restore sorunlarının 1. nedeni iPad Bb olduğu için sordum. Öyle ise de sn0wBreeze ile custom hazırlanır yada hazır bir custom indirilerek sorunuz restore edilir...

Tabii ki bana göre:)

Yok, senin bi altında yazan arkadaşın da dediği gibi, 06.15 BB normal FW kurulabiliyor. Aktive edemiyorsun ama cihaz normal çalışabiliyor.

ya baseband versiyonunu nereden öğrenebilirim hiçbir bilgim yok ve cihazı türkiyeden aldım unlock a gerek duymadım o yüzden ayriyetten baseband ını kırmadım baseband hakkında pek bi bilgim yok ama şu sim kartı görmeme uyumsuzluğu ile alakalı bir şey ise ben sim e unlock yaptırmadım

2.si normal olarak restore etmeyi denedim siyah ekran geliyor telefon takılıyor ve restore olmuyo iTunes 1604 hatası veriyor bu usb ile alakalı birşey telefonun usb si telefonu şarj ediyor ama restore etmiyor :(

ya baseband versiyonunu nereden öğrenebilirim hiçbir bilgim yok ve cihazı türkiyeden aldım unlock a gerek duymadım o yüzden ayriyetten baseband ını kırmadım baseband hakkında pek bi bilgim yok ama şu sim kartı görmeme uyumsuzluğu ile alakalı bir şey ise ben sim e unlock yaptırmadım

2.si normal olarak restore etmeyi denedim siyah ekran geliyor telefon takılıyor ve restore olmuyo iTunes 1604 hatası veriyor bu usb ile alakalı birşey telefonun usb si telefonu şarj ediyor ama restore etmiyor :(

Bak kardeşim.

Önce orjinal bir iPhone kablosu bul yada al. Sonra cihazı DFU MOD'a al. iTunes ile orjinal FW göstererek cihazı bi restore et. Sonra zaten istediğin gibi JB yaparsın. Hiç dert olmaz.

Bak kardeşim.

Önce orjinal bir iPhone kablosu bul yada al. Sonra cihazı DFU MOD'a al. iTunes ile orjinal FW göstererek cihazı bi restore et. Sonra zaten istediğin gibi JB yaparsın. Hiç dert olmaz.

Kardeşim zaten şu an kullandığım kablosu stock kutusunun içinden çıkan kendi kablosudur adaptörü olan 2 parçalı ayrılabilir usb girişi olan aldığımda içinden çıkan kablodur.Ben bu kabloyu kullanıyorum fakat sorun şu ki bu kablo telefonu şarj ediyor bigisayara bağlıyor müzik video vb... her ne olursa olsun her türlü işlemi yapıyor ama şu restore işine gelince kitlenip kalıyor.

NOT:Kabloyu çok kullanmaktan ucunda ve sonunda yırtıklar oldu içindeki metalleri dışarı çıktı kısacası pc ve iphone giriş yerleriyle bunları bağlayan kablonun kesişim noktalarında patlama var bundan kaynaklanarak restore gibibi işlemi yapmayacağını hiç zannetmiyorum ama sen eminden giderim 1 tane daha alırım. :)