Jump to content
Sign in to follow this  
soneriko

4.3.3 mü 5.0.1 mi?

Rate this topic

Recommended Posts

selamlar, cihazim 4.3.3 dubaiden gelme simlock yada gevey yok. su anda jb li kullanmaktayim 4.3.3 shsh kaydım yok 5.0.1 shsh kaydım var, cihazımı 5.0.1 e yükseltip jb yapmamı öneriyorlar çünkü (apple 5.1 i çıkartırsa 5.0.1 yükleme şansımız olmayacağını söylüyorlar) fakat cok fazla sorun yaşayan hatta cihazı kullanılmaz duruma(belki jb ile alakası yok bilemiyorum) gelenler oldugunu gördüm yada hep sorunlar bana mı denk geldi bilmiyorum. ios 5.0.1 i kullanıp jb yapan biri değerlendirebilir mi acaba?

birde detayli görüşleri burada alalım tşkler :)

bir soru daha : ip4 4.3.3 jb li telefonu 5.0.1 yükseltip jb yapmak istersek direk itunes tan güncelle diyip 5.0.1 i yükleyip jb mi yapmak gerekiyor? tşkler.

4.3.3 ün kaydını BURADAN alabilirsiniz

Tinyumbrella ile 5.0.1 in kaydını şimdi alabilirsiniz

Telefon simfree ise UPDATE ile güncellemek yerine 5.0.1 firmweareyi pc ye indirip,itunesten shift+restore ile yüklemek daha sağlıklı olur,sonrasında jailbreakyaparsınız...

İOS 5.0.1 kullanıyorum. Jb li untethered. Çok düzgün çalışıyor telefon çok memnunum suan. 4.3.3 shsh kaydı alıp güncelleme yapabilirsin kendin dener görürsün ama ayrıca merak ettigin bir nokta var ise yaz yardımcı olayım arkadasım

Cevaplar için tşkler. 4.3.3 ün shsh kaydını ifaith ile sorunsuz şekilde alabiliyormuyuz acaba?

internetten iPhone3,1_5.0.1_9A405_Restore (790mb) lık bir dosya indirmiştim nasıl yapabilirim telefonu yükseltme işini? 4.3.3 teki jb yi silip 5.0.1e yükseltme gibi bir işlem yoktur dimi?

4.3.3 te en çok kullandığım programlar, docstogo, omnifocus, convertor, sbsettings, activator, anote, quickvoice. bu programlar sorunsuz şekilde çalışmakta dimi 5.0.1 de? ayrıca genel hatlarıyla 4.3.3 ile 5.0.1 i karşılaştırırsanız hız, özellik vs. en göze çarpan farklar nelerdir tşkler?

Bende suan 4.3.3 kulanıyorum 5.0.1 e gecme gecmeme arasındayım. :D

Bende suan 4.3.3 kulanıyorum 5.0.1 e gecme gecmeme arasındayım. :D

varmı bizlere yardımcı olabilecek genel hatlarıyla deneyimlerini anlatabilecek arkadaşlar?

şu anda tüm uygulamalar ios 5 için ayarlanıyor yani yenilik ios 5 untethered jailbreak olduğuna göre ios 5 daha mantıklı telefonun özelliklerinde değişmelerde oluyor.

4.3.3 ten ios5 i dün yuksettim.Gayet güzel,şarjda iyi,desteklemediği program neredeyse yok....Kısaca güzel yani.

4.3.3 ten ios5 i dün yuksettim.Gayet güzel,şarjda iyi,desteklemediği program neredeyse yok....Kısaca güzel yani.

Cevaplar için tşkler. 4.3.3 ün shsh kaydını ifaith ile sorunsuz şekilde alabiliyormuyuz acaba?

internetten iPhone3,1_5.0.1_9A405_Restore (790mb) lık bir dosya indirmiştim nasıl yapabilirim telefonu yükseltme işini? 4.3.3 teki jb yi silip 5.0.1e yükseltme gibi bir işlem yoktur dimi? en sağlıklı yükseltme nasıl olur diye sorsam daha mantıklı sanırım.

internetten iPhone3,1_5.0.1_9A405_Restore (790mb) lık bir dosya indirmiştim nasıl yapabilirim telefonu yükseltme işini? 4.3.3 teki jb yi silip 5.0.1e yükseltme gibi bir işlem yoktur dimi? en sağlıklı yükseltme nasıl olur diye sorsam daha mantıklı sanırım.

İFAİTH ile sorunsuz kayıt alırsınız.

Telefon simlock ise custom 5.0.1 iTunesten shift+restore ile yükleyin.

Jailbreak iOS5 o yükleyince sıfırlanır.

arkadaşlar benim telefonum 5 ile başlayan basebanddan. jailbreak yapmadan normal itunesten güncelleme ile shft restore ile güncelleme arasında fark olmaz dimi?

arkadaşlar benim telefonum 5 ile başlayan basebanddan. jailbreak yapmadan normal itunesten güncelleme ile shft restore ile güncelleme arasında fark olmaz dimi?

Telefon simfree ise fark olmaz,simlock ise,telefon ipod olur...baseband simfree telefonda fark etmez.

telefonda gevey yada unlock kullanmıyorum normal sim kart takılı ve basebandım 04.10.01

telefonda gevey yada unlock kullanmıyorum normal sim kart takılı ve basebandım 04.10.01

O zaman herhangi bir sıkıntı söz konusu değil.Firmwareyi pc ye indirip,shift+geri yükle yapın.

arkadaslar 4.3.3 mecburiyetten cok tutulan bir versiyondu cunku untedhered' di ama 5.0.1 geldi ustune bide untedhered jb geldi simdi 4.3.3 kullanmak cok mantiksiz ios 5 cok kalite ama 4.3.3 idare bi versiyon dur benim icin ve bircok kullanici icin cihazdan tad alacaksan tabiiki en gelismis versiyon olmali ... ! nokta :)

+++++ rep diyorum başka birsey demiyorum. :)

4.3.3 te kalmak mi? tamamen anlamsiz..

İPHONE!!!!! anlatilmazzzzz

Ya$$aaanirrr

{send toTapatalk}

4.3.3.'e nazaran ios 5'te ne gibi farklılıklar var arkadaşlar? yani aletin içeriğinde ne gibi değişiklikler oluyor? Menüde ne gibi yenilikler var? Bende şahsım olarak 4.3.3. kullanıyorum ve muallaktayım:S

iPhone 4 JB'siz orjinal Made by Turkey..

Arkadaslar iki cesit ipsw var biri sonu iPhone3,1_5.0_9A334_Restore.ipsw olarak digeride iPhone3,1_5.0.1_9A405_Restore.ipsw

acaba aralarinda bir fark varmidir ?

4.3.3.'e nazaran ios 5'te ne gibi farklılıklar var arkadaşlar? yani aletin içeriğinde ne gibi değişiklikler oluyor? Menüde ne gibi yenilikler var? Bende şahsım olarak 4.3.3. kullanıyorum ve muallaktayım:S

iPhone 4 JB'siz orjinal Made by Turkey..

Yükseltin derim,artık 5.0.1 in shsh daha önemli :)

Arkadaslar iki cesit ipsw var biri sonu iPhone3,1_5.0_9A334_Restore.ipsw olarak digeride iPhone3,1_5.0.1_9A405_Restore.ipsw

acaba aralarinda bir fark varmidir ?

Tabiki...ikisi farklı 5.0.1 olanı indireceksiniz.

Yükseltin derim,artık 5.0.1 in shsh daha önemli :)

Peki hocam; Benim cihazım Turkiye'den alınma,geveysiz,JBsiz. Orjinal bi cihaz. Bu Shsh kaydı almamaı gerektiren bir durum varmıdır ?

Peki hocam; Benim cihazım Turkiye'den alınma,geveysiz,JBsiz. Orjinal bi cihaz. Bu Shsh kaydı almamaı gerektiren bir durum varmıdır ?

Shsh her Iphone lazımdır.

Shsh sız ancak son sürümü yüklersiniz. (şuan 5.0.1)

Tinyumbrella ile 5.0.1 in Shsh kaydını hemen alın.

5.1 çıkınca 5.0.1 kapatılır sadece kaydı olanlar yükleyebilir.

telefonu 5.0.1 restore yapmaya çalıştığım zaman apple in serverına bağlanıp doğrulamaya çalışıyor ve otomatik olarak 21 numaralı hatayı veriyor. recovery mode da kalıyor telefon ve tinyumbrella ile çıkartıyorum. çözüm bilen var mı?

çözdüm, belki birine lazım olur :

hosts dosyasından

74.208.10.249 gs.apple.com

#127.0.0.1 gs.apple.com

satırlarını sildim kaydettim ve itunes u açtım tekrar denedim oldu.

Edited by soneriko