Jump to content
Sign in to follow this  
baknedicem

IMESSAGE problemi

Rate this topic

Recommended Posts

ayarlardan imessage aktifleştiriyorum etkinleştirme bekleniyor yazıyor ve öylece kalıyor ? neden etkinleştirilemiyor bilen varmı ?

telefonum

Custom FW 5.0.1 ve Geveyli iphone 4

nasil yani orada mail eklenebilecek bir yer yokki

Ayarlardan mesajlara gir görürsün

Aslında gevey yüzünden aktifleşmiyor. Bende 01.59.00 baseband var ve bu yüzden sim kilitli olmasına rağmen gevey siz kullanabiliyorum. iMessage ve facetime ayarları, sim kartı çıkarıp takarak çözdüm. Siz de deneyin. Ayarlar menüsünde ya da hakkında sayfasında iken sim kartınızı çıkartın ve 5 saniye sonra takıp, deneyin...

Saygılar...

Aslında gevey yüzünden aktifleşmiyor. Bende 01.59.00 baseband var ve bu yüzden sim kilitli olmasına rağmen gevey siz kullanabiliyorum. iMessage ve facetime ayarları, sim kartı çıkarıp takarak çözdüm. Siz de deneyin. Ayarlar menüsünde ya da hakkında sayfasında iken sim kartınızı çıkartın ve 5 saniye sonra takıp, deneyin...

Saygılar...

sim kart çıkarıp taktığınızda gevey tekrar aktif oluyormu yani hat geliyormu yoksa 112 yapmak lazim ? benimki eski geveylerdende

sim kart çıkarıp taktığınızda gevey tekrar aktif oluyormu yani hat geliyormu yoksa 112 yapmak lazim ? benimki eski geveylerdende

Maalesef 112 ler şart... İşte bu işlemler yüzünden Gevey de kesin bir çözüm olmuyor.

Saygılar...

evet katılıyorum bende gevey varken aktif edemedim ne zamanki başka iphone yani simfree iphonede tak calıştır yaptıgımda facetime aktif olmuştu yani bu sorun geveyden kaynaklanıyor..

geveyle falan alakası oldugunu sanmıyorum

cihazım simkilitli custom fw 5.01 bb 04.10...geveyle kullanıyorum...sorunsuz şekilde aktif ettim..hem imessage hem facetime!

aktif olması için ilk şart bakiyenizde tl olması

2- hattınız uluslararası görüşmeye mesaja açık olması-3- cihazın o anda internete baglı olması

geveyle falan alakası oldugunu sanmıyorum

cihazım simkilitli custom fw 5.01 bb 04.10...geveyle kullanıyorum...sorunsuz şekilde aktif ettim..hem imessage hem facetime!

aktif olması için ilk şart bakiyenizde tl olması

2- hattınız uluslararası görüşmeye mesaja açık olması-3- cihazın o anda internete baglı olması

Uluslararası Dolaşım Kapalı

Uluslararası Çağrı Açık

Avea hattım dolaşım kapalı çağrı açık durumda dolaşımı kapalı olmasıyla alakası varmıdır ? sonuçta çağrı açık durumda

sizde geveyle kişisel erişim noktası çalışıyormu ?

çalışıyor..müşteri hizmetlerini arayıp sorun.

uluslararsı arama ve mesaja açık mı diye..ulaslararsı dolaşımıda açın..edge aktif olmuyor..o kapalı iken (bazen)

zararı yok açık kalmasının

arkadaşım telefonunu ios5 e yükseltmişti ben yapmamıştım daha sonra arkadaşım telefonunu sattı geçen günlerde ben telefonumu ios5 e yükselttim fakat ona mesajlarım imessage üzerinden gidiyor olarak gözüküyor ve gerçekte almıyor mesajlarımı kaç kere sildim yeni kişi olarak oluşturdum faydası yok iphone kullanıcısı olarak gözüküyor ona mesaj yollamadan önce internetimi kapatmak zorunda kalıyorum imessage ı da başka kişiler için kapatmak istemiyorum ne yapabilirim? yardımcı olursanız çok sevinirim. teşekkürler