Jump to content
Sign in to follow this  
ansen

3Gs 5.0.1 untethered jailbreak sonrası servis yok sorunu?

Rate this topic

Recommended Posts

Merhabalar umarım yanlış yere konu açmıyorumdur. iPhone 5.0.1 untethered jailbreak sonrasında servis yok aranıyor gibi uyarılar almaya başladım 2 gün oncesine kadar 4.1untethered jailbreak yukluyken bir sorun yoktu cihazım ithalat yoluyla getirilmis yurt ici genpa garantili iphone 3gs basebandim 06 .15 shsh kayitlarim mevcut olmasina ragmen 4.1'e downgrade yaptim sebeke hala gelmiyor servis yok aranıyor yazısı hala ekranda duruyor ultrasnow ise yaramiyor yardımcı olacak arkadaslara şimdiden teşekkürler...

Yurt ici telefona neden ipad bb kurdunuz hocam ?

Sorununuza gelince aktivasyon yapmayan cfw yukleyin itunes aktivasyonu yapsin

iPhone aracılığı ile gönderildi

İlk zamanlar yanlışlıkla bilgi eksikliğinden dolayı iPad bb yüklemiştim yukleme sebebim biraz garip çünkü 4.1 den 4.3.5 yükseltince sürümü şebeke yine aranıyordu hep şebeke aranıyor cihaz yurt ici ama anlam veremedim cwf hakkında biraz beni aydinlatabilirmisin sayın arkadasim

arkadaşım ios 5.0.1 i yüklediysen telefonunuda ipad basebandı yaptıysan jailbreak yaptığın redsnow ile ipad basebandını tekrar yükle sorun çözülür.

Cwf 5.0.1 yaptıktan sonra kesin olarak şebeke gelir mi birde her sürüm yükselttiğimde şebeke problemi vermesi iPad bb ile mı alakalı ama iPad bb yüklemeden önce de sürüm guncelledigimde şebeke problemi veriyordu sizce neden olabilir sayın arkadasim

zaten telefonu ipad basebandı yapmışsın geri dönüşü şu an için yok ipad basebandını tekrar yükle düzelir..

arkadaşım ios 5.0.1 i yüklediysen telefonunuda ipad basebandı yaptıysan jailbreak yaptığın redsnow ile ipad basebandını tekrar yükle sorun çözülür.

Sayın hocam o sekilde denedim sorun çözülmedi temiz bir restore Yapıp bir daha mı denemek lazım

Ultrasnow yükledim faydasi olmadı bu arada jailbreak yaparken iPad bb yani sıra cydia da okeylesek bir sorun cikarmi birde bu işlemi cfw oluşturarak mı yapmalıyım ben jb yaparken orijinal fw ile yapmıştım iPad bb yüklemiştim ama sonuc yine hüsran olmuştu :)

ayarlar genel sıfırla bölümünden ağ ayarlarını sıfırla sonra uçak moduna al ve çıkarak dene

İse yaramıyor sadece aranıyor yazıyor :(

Merhabalar umarım yanlış yere konu açmıyorumdur. iPhone 5.0.1 untethered jailbreak sonrasında servis yok aranıyor gibi uyarılar almaya başladım 2 gün oncesine kadar 4.1untethered jailbreak yukluyken bir sorun yoktu cihazım ithalat yoluyla getirilmis yurt ici genpa garantili iphone 3gs basebandim 06 .15 shsh kayitlarim mevcut olmasina ragmen 4.1'e downgrade yaptim sebeke hala gelmiyor servis yok aranıyor yazısı hala ekranda duruyor ultrasnow ise yaramiyor yardımcı olacak arkadaslara şimdiden teşekkürler...

Dostum önce baseband ınızdan emin olalım. Yurtiçi cihaza neden iPad baseband ı kurulmuş, anlamadım...

Ayar > Genel > Hakkında > Modem firmware > ?

Eğer 6.15 ise yeniden custom 5.0.1 yüklemeniz ve ultrasn0w ile unlock etmeniz gerekecek. Telefonunuz yurt içi olduğu için aktive edilmemiş custom fw kurmalısınız. Daha sonra ultrasn0w ile unlock edeceksiniz. Buradan indirebilirsiniz.

http://www.iphoneyardim.net/showthread.php?t=42294

Unutmayın... Baseband iniz 6.15 bile olsa telefonunuz hala yurtiçi yani aktivasyonsuz custom seçmelisiniz.

Saygılar...

önecelikle alakan için teşekkür ederim cahillik diyelim tam bir araştırma yapmadan zamanında bb yükselttim... fw 06.15.00 benim anlamadığım her yeni ios güncellemesinden sonra neden şebekem gidiyor .. custom fw ile ilgili dediklerinizi yapacam umarım olur bu arada ipad bb gps haricinde ne gibi sıkıntıları vardır sayın hocam

Saygılar...

önecelikle alakan için teşekkür ederim cahillik diyelim tam bir araştırma yapmadan zamanında bb yükselttim... fw 06.15.00 benim anlamadığım her yeni ios güncellemesinden sonra neden şebekem gidiyor .. custom fw ile ilgili dediklerinizi yapacam umarım olur bu arada ipad bb gps haricinde ne gibi sıkıntıları vardır sayın hocam

Saygılar...

Estağfurullah, rica ederim...:)

Her versiyon yükleme de unlock yapmanız gerekiyor çünkü baseband ınız kilitli... Yaptığınız yazılımsal unlock her versiyon kurulumunda silinir ve tekrar yapmanız gerekir. Custom fw de de aynı şekilde silinir ancak unlock edilebilir. Bildiğimiz GPS dışında bir sıkıntı yok, iPad baseband ında...

Saygılar...

2 tane 3GS var bende de su an aynı sorun bende de mevcut 6.15 ipad baseband ve ıkı cıhazda acık ipad baseband ama ultrasn0w olmasına rahmen hat yok.

2 tane 3GS var bende de su an aynı sorun bende de mevcut 6.15 ipad baseband ve ıkı cıhazda acık ipad baseband ama ultrasn0w olmasına rahmen hat yok.

redsnowdan sadece ipad basebandını seçerek jb yapınız.baseband zarar görmüştür.

yaptim ancak islem sonunda 6000 hata veriyor dos komutlarinda siyah ekranda telefon uzerinde + ultrasn0q reposu bende bos cikiyor anlamadim gitti

yaptim ancak islem sonunda 6000 hata veriyor dos komutlarinda siyah ekranda telefon uzerinde + ultrasn0q reposu bende bos cikiyor anlamadim gitti

cydia daki yogunluktan dolayı repolar boş görünüyor.

cydia daki yogunluktan dolayı repolar boş görünüyor.

direkt cydia icerisine ultrasn0w yazinca 1.2.5 cikiyor arama kismina kluruyorum problem yok ancak yine hat yok ilginc, 5.01 version 06.15 'pad baseband ultrasn0w da kuruyorum anlamadim gitti

arkadaşlar bu sorunu mesajın başındada yazdım ipad basebandını tekrar yükleyeceksiniz yüklerken hata veriyormu yazıları ve ananas resmini takip edin hata veriyorsa tekrar deneyin bir kaç defa yükleyin düzelecektir.

bende 3g yi 4.2.1 yükselttim sn0wbreeze ile hazırladım cfw ile fakat tek bar sinyal var gösteriyo ama hat yok ayarlarda şebeke de yok neden olabilir nası duzeltilir bu ?

benim hattım da gidip geliyor. unlock oldu ama ara ara aranıyor yazıyor.

şimdi dediğiniz gibi jailbreak yaptığım ultrasnow da ipad basebandını da seçip deneyeceğim. inşallah olur.. sonucu yazarım buraya.

5.0.1 yüklüyorum custom. 3GS benim telefonda yurtdışı simkilitli. bb 06. idi.

malesef dediğiniz gibi yaptım. ipad bb seçtim.

yine de ara ara hat gidip geliyor... napalım bu şekilde kullanacağız artık.

bir hata falan vermedi. hatta ultrasnow u yüklerken ilk yüklediğimde 'hücresel veri ağı etkinleştirilemedi' yazıyordu.

o hatayı da vermedi.

ama ara sıra gidip geliyor hat.