Jump to content
Sign in to follow this  
jn_kazuya

Yurt dışından Gelen iphoneler için bir öneri

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar aslında söyle bir çözümde olabilir vodafone veya başka bvir gsm oparatorleriyle görüşüp yurt dışından gelen cihazlar için bir kampanya düzenlese ve 1 yıl sözleşme karşılğında türkiyede hattı kulanıma açaklarını söyleseler herkes gecer diye düşünüyorum bunu çözüme kavuşturacak olanlar yine GSM Oparatorlarıdır diye düşünüyorum ben vodafone ye böyle bir mesaj attım an azından böyle birşey yoksa bile adamların kafasında böyle bir proje oluşabilir sizlerde vodafone sitesinde böyle bir mesaj atarsanız belki talep çok olursa gündeme alabilirler diye düşünüyorum

gurkanaydogdu ve benim ortak oluşturduğumuz mail

Sayın Yetkili

bilindiği üzere türkiyede bir çok insan ucuz olması nedeni ile iphone ve benzeri telefonları yurtdışından getirtiyor yada kendisi temin ediyor. Fakat bazı ülkelerden alınan İphone lar sim kilitli olarak geliyor ve sadece o ülkenin hattı ile kullanılabiliyor. Türkiyede Bu konudan dolayı sıkıntı çeken binlerce insan var Eğer siz buna bir çözüm bulabilirseniz yurt dışından gelen cihazları 1 veya 2 yıl vodafone faturalı hat kulanmaları karşiliğinda iphonelerini Türkiye de Kulanıma Açılacağını beyan ederseniz bir çok aboneyi vodafone li yapmiş olacaksınız . Türkiye ye Özellikle Amerikadan gelen AT&T İphoneler mevcuttur bu konuyu internetten aradığınızda ne kadar madur olan insanlar olduğunu göreceksiniz. bence bu durumdan bizim kadar sizinde yararlanacağınızı düşünüyoruz Saygılarımla Ad soyad

E-posta adresi : https://yardim.vodafone.com.tr/system/selfservice.controller?CMD=ESCALATION_REQUEST&EXPANDED_TOPIC_TREE_NODES=&MAKE=&MODEL=&COUNTRY=tr&LANGUAGE=tr&CONFIGURATION=1085&PARTITION_ID=1&USERTYPE=1

Edited by jn_kazuya

güzel fikir... Teknik olarak mümkün ise çok fazla geçişin olabileceğini düşünüyorum... Böyle birşey sunsunlar 1 yıl değil, 2 yıl bile taahhüt ederim :)

O zaman mail yollama vakti .... ne kadar çok mail atılırsa o kadar iyi olacağını düşünüyorum

VODAFONA ATTIĞIM MAİL

Sayın Yetkili

bilindiği üzere türkiyede bir çok insan ucuz olması nedeni ile iphone ve benzeri telefonları yurtdışından getirtiyor yada kendisi temin ediyor. Fakat bazı ülkelerden alınan İphone lar sim kilitli olarak geliyor ve sadece o ülkenin hattı ile kullanılabiliyor. Türkiyede Bu konudan dolayı sıkıntı çeken binlerce insandan biriyim. Telefonları türkiyede başka bir hat ile kullanamadığımız için elimizde öylece duruyor. Bir kampanya düzenleseniz "hattını vodofona taşıyanlar için sim kilidini kaldırıyoruz" adı altında. Nasıl olur yada bu konuda kullanıcılara nasıl yardımcı olursunuz. Saygılarımla Not:Özelikle amerikandan alınan at&t kartlı iphone mağduru türkiyede oldukça fazla

MAİLİ ATTIKDAN 5 DAKİKA SONRA VODAFONE İLE YAPTIĞIM GÖRÜŞME

vodafon müşteri hizmetleri aradı. Şuan için böyle bir çalışmalarının olmadığını ama konuyu yurtdışındaki partnerlerine aktardıklarını olumlu bir yanıt gelir gelmez tekrar aranarak haber edeceklerini söylediler

NOT: Sizleri arayan oldumu bilmiyorum ama ben büyük bir şirketde çalışıyoruz yaklaşık 3000 kişilik bir ekibiz ve şirket olarak vodafone ile çalışıyoruz. Sanırım hızlı dönüş sebepleri bu. Eğer bu şekilde büyük firmalarda çalışanlar var ise aramızda onlar daha fazla eğilmeli bu konuya.

Saygılarımla

EK NOT: ARKADAŞLAR SADECE VODAFONADA DEĞİL AVEA VE TURKCELLDE GÖNDERELİM.

Edited by gurkanaydogdu

Bence de müthiş bir fikir, düşünen arkadaşı tebrik ediyorum umarım teknik olarak böyle bişey olabilir..

Saygılar..

Sayın Yetkili

bilindiği üzere türkiyede bir çok insan ucuz olması nedeni ile iphone ve benzeri telefonları yurtdışından getirtiyor yada kendisi temin ediyor. Fakat bazı ülkelerden alınan İphone lar sim kilitli olarak geliyor ve sadece o ülkenin hattı ile kullanılabiliyor. Türkiyede Bu konudan dolayı sıkıntı çeken binlerce insandan biriyim. Telefonları türkiyede başka bir hat ile kullanamadığımız için elimizde öylece duruyor. Bir kampanya düzenleseniz "hattını vodofona taşıyanlar için sim kilidini kaldırıyoruz" adı altında. Nasıl olur yada bu konuda kullanıcılara nasıl yardımcı olursunuz. Saygılarımla Not:Özelikle amerikandan alınan at&t kartlı iphone mağduru türkiyede oldukça fazla

Güzel Olmuş eline sağlık . Söyle bir değişiklik güzel olurdu ..

Sayın Yetkili

bilindiği üzere türkiyede bir çok insan ucuz olması nedeni ile iphone ve benzeri telefonları yurtdışından getirtiyor yada kendisi temin ediyor. Fakat bazı ülkelerden alınan İphone lar sim kilitli olarak geliyor ve sadece o ülkenin hattı ile kullanılabiliyor. Türkiyede Bu konudan dolayı sıkıntı çeken binlerce insan var Eğer siz buna bir çözüm bulabilirseniz yurt dışından gelen cihazları 1 veya 2 yıl vodafone faturalı hat kulanmaları karşiliğinda iphonelerini Türkiye de Kulanıma Açılacağını beyan ederseniz bir çok aboneyi vodafone li yapmiş olacaksınız . Türkiye ye Özellikle Amerikadan gelen AT&T İphoneler mevcuttur bu konuyu internetten aradığınızda ne kadar madur olan insanlar olduğunu göreceksiniz. bence bu durumdan bizim kadar sizinde yararlanacağınızı düşünüyoruz Saygılarımla Ad soyad :)

Olsa daha iyi olmaz mı ?

VODAFONA ATTIĞIM MAİL

Sayın Yetkili

MAİLİ ATTIKDAN 5 DAKİKA SONRA VODAFONE İLE YAPTIĞIM GÖRÜŞME

vodafon müşteri hizmetleri aradı. Şuan için böyle bir çalışmalarının olmadığını ama konuyu yurtdışındaki partnerlerine aktardıklarını olumlu bir yanıt gelir gelmez tekrar aranarak haber edeceklerini söylediler

NOT: Sizleri arayan oldumu bilmiyorum ama ben büyük bir şirketde çalışıyoruz yaklaşık 3000 kişilik bir ekibiz ve şirket olarak vodafone ile çalışıyoruz. Sanırım hızlı dönüş sebepleri bu. Eğer bu şekilde büyük firmalarda çalışanlar var ise aramızda onlar daha fazla eğilmeli bu konuya.

Saygılarımla

Bu mail i olduğu gibi yolluyrum. Zaten vodafone luyum. Voda bunu yaparsa 2 kat vodafone lu olurum :D ayrıca harika düşünce. Şerefsizim aklıma gelmişti :D

Bu konu malesef Vodafone'nun elinde olan birşey değil.

Apple simkilit kaldırma yetkisini sadece Vodafone Türkiye tarafından ithal edilen cihazlar için veriyor.

Başka bir operatörün cihazının sim kilitini kaldırması mümkün değil.

Fikir güzel ama bu girişimden bir sonuç almanız malesef mümkün değil.

Zaten bu konuyu At&t İle vodafone arasında çözecek bu apple alakası yok vodafone müsteri topllamak için böyle bir yasal girisim ve parayı basarsa olur bence

Bu mail i olduğu gibi yolluyrum. Zaten vodafone luyum. Voda bunu yaparsa 2 kat vodafone lu olurum :D ayrıca harika düşünce. Şerefsizim aklıma gelmişti :D

Bence Olumlu sonuçlar alabiliriz :)

Değerli Müşterimiz,

Göndermiş olduğunuz e-postanız, Vodafone Müşteri Hizmetleri'ne ulaşmıştır.En Kısa sürede işleme alınarak,tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Tüm öneri,talep ve sorularınız için 7 gün 24 saat bize ulaşabilirsiniz.

İlginize teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Vodafone Müşteri Hizmetleri Gelen Mail

Buda Başka Bir Arkadaş tarafından gönderdiğim mail

Sayın Yusuf Sa.... ,

İletmiş olduğunuz mailinize istinaden, 30.12.2011 saat 14:33 itibari ile yapılan geri aramada irtibat numaranızdan tarafınıza ulaşılamamıştır.

Öncelikle Yurtdışından gelen cihazlara yönelik kullanım işlemleri Telekominikasyon Kurumu tarafından düzenlenmekte olup, konuya yönelik operatör olarak mevcut durum itibari ile konuya müdehalede bulunulamadığını belirtmek isteriz.

Ancak sürekli gelişen GSM teknolojisinde, Vodafone olarak yeni servisler ve yeni abonelik uygulamalarımız ile, siz değerli abonelerimiz için en iyisini yapma gayreti içerisindeyiz. Ayrıca, abonelerimize daha kaliteli hizmet sunmak adına her türlü eleştiri ve önerileriniz değerlendirilmektedir. Buna bağlı olarak önerinizin ilgili birimlere aktarılmış olduğu bilgisini de paylaşmak isteriz.

Vodafone İnternet sitemize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Yeterince mail atarsak vodafone bunun için AT&T le bir anlaşma yoluna gidebilir diye düşünüyoruz

Valla 1 milyar adet mail bombardımanı da olsa at&t nin sim kilitlerini açacağını sanmıyorum. Sözleşmemiz biterse açsın diyoruz, mesela... Arkadaş, 4 yıl oldu iPhone 2G çıkalı hala bir şey yok... Bu adamlar açmaz, arkadaşlar... O yüzden 01.59.00 baseband ıma gözüm gibi bakıyorum...:)

Saygılar...

Biraz hayalperest bir yaklasim olmus bence. Turkiyede kac adet at&t sim kilitli telefon var ki , koskoca iki sirket bunun icin anlasma yapsin ? Hadi diyelim yaptilar , sen kalk yurtdisindan arkadasina ucuza telefon getirt sonra tak vodafone hattini kullan , Bunun ithalatcisi var vergi pesinde kosan devleti var , o yuzden bence bos yere heveslenmemek gerekir.

Bende 01.59.00 basebandımı koruyordum bir yanlışlık yaptım gitti :( ve bxxu yedik at&t xxxxxxxxxx biraz daha dikkat lütfen iPhone16

Bende 01.59.00 basebandımı koruyordum bir yanlışlık yaptım gitti :( ve bxxu yedik at&t xxxxxxxxxx biraz daha dikkat lütfen iPhone16

gecmis olsun dostum ancak postu editlesen iyi olur

arkadaslar bır sey sorabılrımıyım bende iphone 4 var ve itunesten yazılım yukleme yapmaya calısıyordum fakat yukleme yapmıyor hata kodu 14 verıp duruyor 2 gundur bu sekılde yardımcı olabılırmısınız..

böyle bişey için boşuna yorulmayın çok saçma niye mi diyeceksiniz at&t ile sözleşmen varken başka hat ile sözleşme yapamazsın bu yasal olarak suçtur vodafone da yasal bir firma olduğuna göre böyle birşeye kalkışmayacaktır biraz objektif olmak lazım..

arkadaslar bır sey sorabılrımıyım bende iphone 4 var ve itunesten yazılım yukleme yapmaya calısıyordum fakat yukleme yapmıyor hata kodu 14 verıp duruyor 2 gundur bu sekılde yardımcı olabılırmısınız..

Son sürümü kurmaya çalışıyorsanız sadece restore a basın.

Saygılar...

Valla 1 milyar adet mail bombardımanı da olsa at&t nin sim kilitlerini açacağını sanmıyorum. Sözleşmemiz biterse açsın diyoruz, mesela... Arkadaş, 4 yıl oldu iPhone 2G çıkalı hala bir şey yok... Bu adamlar açmaz, arkadaşlar... O yüzden 01.59.00 baseband ıma gözüm gibi bakıyorum...:)

Saygılar...

ben de kaybediyordum o baseband i sayenizde kurtardım :)

bu arada ben de atıyorum bu maili bakalım bana ne cevap gelecek derhal ileteceğim

güzel fikir ancak..at&t firmasına bu konuda belki 10 bin tane mail gitmiştir..adamlar müşteriyi tınlamıyor..

ama dediginiz gibi vodafone veya herhangi büyük bir operatör talep ederse.belki belki...

kişisel görüşüm at&t olumlu cevap vermez..denemekte fayda var

isteyenin bir yüzü kara, vermeyenin iki yüzü demişler : )

Arkadaşlar Olmaz demeyelim bir umit belki olur denemekte fayda var... Ne kaybederiz ki zaten kaybetmesine kaybettik :)

Boyle birsey icin en az yuzbinlerce kisinin girisimde bulunmasi gerekiyor. Amerika'da bu konuda magdur olan binlerce insan olmasina ragmen boyle bir kolaylik saglamadilar. Hatta biliyorsunuz. Ilk "unlocked" iPhone'u bi tane "Operator Sahibi" geohot'tan satin aldi.

Gecen sene Turkiye'de mahvolan koskoca 5 ayim var. Bu yuzden Amerika'nin hic bir yerinden cekmeyen AT&T'yede en yurekten sevgi dolu sozcuklerimi gonderiyorum.

at&t ye mail atmak değildi fikir zaten, Türkiye'de ki operatörlere mail atıp bundan maddi çıkar sağlayabileceklerini göstermekti,

ali, veli tek başına mail atsa bir şey elde edemez elbette, ama para girince işin içine, her ticari firma yeri gelirse dükkanlarının önündeki paspasları bile satarlar..

o yüzden fikir güzel, ha gerçekleşirmi pek sanmam ama bildiğim tek bir şey var o da şuan sıradan gelen, zamanının en mucizevi şeyleri bile sadece hayal edilerek yapıldı. Hayal etmekten çekinmeyin..

güzel fikir ancak..at&t firmasına bu konuda belki 10 bin tane mail gitmiştir..adamlar müşteriyi tınlamıyor..

ama dediginiz gibi vodafone veya herhangi büyük bir operatör talep ederse.belki belki...

kişisel görüşüm at&t olumlu cevap vermez..denemekte fayda var

isteyenin bir yüzü kara, vermeyenin iki yüzü demişler : )