Jump to content
Sign in to follow this  
desiredesire

ios 5.0.1 Mail Problemi

Rate this topic

Recommended Posts

Merhabalar,

İos 4.3.3 te gmail hesabımı maile yapılandırmıştım ve sorunsuz kullanıyordum. Şimdi İos 5.01 e geçtim yine aynı şekilde gmail hesabımı kuruyorum normal olarak çalışıyor.Gelen kutusundan sildiğimde gmailden sil işaretliyorum. Mail gelince siliyorum ve gmail den de siliniyor. Gönder al yapıyorum o mail gelmiyor ama birkaç saat sonra aynı mail yine iphone a geliyor ama gmail de yok. Siliyorum. 3-4 saat sonra tekrar geliyor. Bunu yaşayan varmı yada düzelten varmı bilgi verirseniz sevinirim.

(Gmail Hesabımı, Hesabı Eklerken "Diğer" olarak seçiyorum ve POP3 olarak kuruyorum)

Edited by desiredesire
Ekleme

bende microsoft exchange olarak kullanıyorum gmaili tavsiye ederim diğer de var mı bilmiyorum ama aninda ilet seçeneğide aktif oluyor gmaili seçip kurmaktan ayrı olarak..silip tekrar açmayı deneyebilirsiniz hesabı

gmailde neden anında ilet diye bir secenegi yok ?

yani hotmailde var icloudda var yahoo da var ama gmailde neden anında ilet secenegi yok ?

gmailde sadece alma secenegi var nedenki acaba ?

diger mailler mesele hotmail icloud yahoo anında iletileri veriyor ama gmail anında iletileri vermiyor nedenki acaba ?

bende microsoft exchange olarak kullanıyorum gmaili tavsiye ederim diğer de var mı bilmiyorum ama aninda ilet seçeneğide aktif oluyor gmaili seçip kurmaktan ayrı olarak..silip tekrar açmayı deneyebilirsiniz hesabı

Çok teşekkür ederim bu işimi gördü. Gerçi maile girdiğimde gelen kutusundan 3 tane görünüyor ama en azından hem çok şarj yemiyor hemde sildiğim bi daha geri gelmiyor :)

gmailde neden anında ilet diye bir secenegi yok ?

yani hotmailde var icloudda var yahoo da var ama gmailde neden anında ilet secenegi yok ?

gmailde sadece alma secenegi var nedenki acaba ?

diger mailler mesele hotmail icloud yahoo anında iletileri veriyor ama gmail anında iletileri vermiyor nedenki acaba ?

Valla onu tarışmaya gerek yok bence şu an :) Google Exchange olarak ekleyin hesabınızı sunucu sorarsada m.google.com yazın anında ilet seçeneği çalışıyor onda hotmail içinde onu kullanıyorum gerisine gerek yok :)

Çok teşekkür ederim bu işimi gördü. Gerçi maile girdiğimde gelen kutusundan 3 tane görünüyor ama en azından hem çok şarj yemiyor hemde sildiğim bi daha geri gelmiyor :)

Ne demek :) sunucuyu m.google.com olarak girdiniz değil mi ? 3tane görmesi sorunuyla şu ana kadar hiç karşılaşmadım açıkcası yaklaşık bi 20 icihazda bu olayı kullandım...