Jump to content
Sign in to follow this  
kirwem

ios 4.3.3 de JB ile alınan rehber yedeğini ios 5.0.1 de göremiyorum !

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar yardımınızı ihtiyacım var!

iphone 4 32GB FU JB li cihazımdan win scp ile rehberimin yedeğini aldım, ios 5.0.1 yükselttim az önce win scp ile rehberi aynı yere atıyorum, özelliklerdende yetkisini 0777 yaptığım halde rehberi göremiyorum.

Notes ve Calender i de aynı şekilde yedekleyip attım hiçbir problem yok, sadece rehberde problem var,

şu dikaktimi çekti winscp ile bağlandığımda 4.3.3 te iken Adressbook içinde sadece iki dosya vardı, 5.0.1 de yanılmıyorsam 4 dosya gördüm, problem onunla alakalı olabilirmi, 4 dosyayı slip yedeği atsam problem yaşarmıyım acaba, eski rehberimde cyntac kullanıyordum, o problem çıkarmış olabilirmi...

konu arattım ama bulamadım, yardımcı olrusanız sevinrim...

saygılar....

2 kez reboot ettim dostum, gelmedi, tüm seçenekelri denedim en son buraya yazdım,

normalde 2 dosya vardı 4.3.3 zamanı, 5.0.1 de 4 e çıktı, acaba diyorum, 5.0.1 deki Adresbook içindeki tüm dosyalrı silip, 4.3.3 de yedek aldığım 2 dosyayı atsam, problemi atlatırmıyım, tekrar restore etmeme gerek kalırmı, birde itunes yedeği almadım, yeniden 4.3.3 yapmasam :))))

Arkadaşlar yardımınızı ihtiyacım var!

iphone 4 32GB FU JB li cihazımdan win scp ile rehberimin yedeğini aldım, ios 5.0.1 yükselttim az önce win scp ile rehberi aynı yere atıyorum, özelliklerdende yetkisini 0777 yaptığım halde rehberi göremiyorum.

Notes ve Calender i de aynı şekilde yedekleyip attım hiçbir problem yok, sadece rehberde problem var,

şu dikaktimi çekti winscp ile bağlandığımda 4.3.3 te iken Adressbook içinde sadece iki dosya vardı, 5.0.1 de yanılmıyorsam 4 dosya gördüm, problem onunla alakalı olabilirmi, 4 dosyayı slip yedeği atsam problem yaşarmıyım acaba, eski rehberimde cyntac kullanıyordum, o problem çıkarmış olabilirmi...

konu arattım ama bulamadım, yardımcı olrusanız sevinrim...

saygılar....

Olmayabilir ki ios5 in dosya sistemi ios4 ten azda olsa değişik...eğer olursada öğrenmiş oluruz :)

Tüm dosyaları sil 2 dosyası at izinler ile oynama respring yap

5.0.1 dekilerin yedeğini al

sadece 4.3.3 teki iki dosya hangisi ise 5.0.1 den sil

son olarak 4.3.3 te aldıgın iki dosyayı yükle tekrar

cihazı reboot et

üzerine atarsan görmüyor bazen silmen gerekiyor

şöyle bir şey denedim, ilerde deneyen olursa belki faydamız olur...

4.3.3 de yedek aldığım iki dosyanın isimleri

AddressBook.sqlitedb

AddressBookImages.sqlitedb

bunlar,

ios 5.0.1 de ........"ımages", yoktu

rehberi şu şekilde getirebildim, yeniden cyntac yükledim

öyle olunca rehber geldi ama, bu seferde yandaki resim yerleri gelmedi, bu şekilde bir yedek alıp yeniden 4 dosyayı silip sadece 4.3.3. deki yedekleri atacağım bide, bakalım başarılı olacakmıyım...

saygılar....

5.0.1 dekilerin yedeğini al

sadece 4.3.3 teki iki dosya hangisi ise 5.0.1 den sil

son olarak 4.3.3 te aldıgın iki dosyayı yükle tekrar

cihazı reboot et

üzerine atarsan görmüyor bazen silmen gerekiyor

ben yazana kadar siz yazmışsını dostum şimdi deniyorum, bilgi vereceğim...

AddressBook.sqlitedb

Sadece bunu at dene ( Rehber sadece budur )

Herşeyi sil bunu at respring yap

AddressBook.sqlitedb

Sadece bunu at dene ( Rehber sadece budur )

Herşeyi sil bunu at respring yap

hemen deniyorum üstat, bilgi vereceğim...

yeri değil biliyorum ama,

bide bir sorum olacak, her kapanıp açılışta cihaza sanki restore yapıyormuşum ekrana elma geliyor yükleme yapıyor, doğal mı? bu acaba

arkadaşlar!

şunu denedim, 5.0.1 deki 4 dosyayı silip, respiring yaptım, daha sonra 4.3.3 de aldığı iki yedek dosyayı attım dosya sayısı 4 e çıktı kendiliğinden, (5.0.1, özelliği sanırım) rehberim geldi, ama rehber resimleri yok gelmiyor,(rehbere kavuştum iyi oldu) :))))

ilgi ve yardımlarını esirgemeyen arkadaşlar sağolun varolun...

(bide şu her seferinde elam yükelemesi gelmese iyi olacak)

arkadaşlar!

şunu denedim, 5.0.1 deki 4 dosyayı silip, respiring yaptım, daha sonra 4.3.3 de aldığı iki yedek dosyayı attım dosya sayısı 4 e çıktı kendiliğinden, (5.0.1, özelliği sanırım) rehberim geldi, ama rehber resimleri yok gelmiyor,(rehbere kavuştum iyi oldu) :))))

ilgi ve yardımlarını esirgemeyen arkadaşlar sağolun varolun...

(bide şu her seferinde elam yükelemesi gelmese iyi olacak)

Diğer adressbook dosyası, resimleri tutar.

Saygılar...

kişi fotoğrafları her iki yollada gelmiyor, çözemedim,

öncelik rehber i kurtarmamdı, o nu çözdüm yardımlarınızla, foto işine daha sonra bakarım artık, çözen olursada bakarım çaresine yedeği yüklerim...

tekrar herkese teşekkürler...

saygılar...

hayır çözümü aynen şu şekilde şimdi karşınızda ifunbox açık olsun addresbook un içinde kalsın ve ordaki herşeyi silin daha sonra telefonda rehbere gelin hiç isim olmıcak doğal olarak ifunboxla herşeyi sildiğiniz için rastgele bi isim oluşturun orda ifunboxla addresbook un içini refresh edin bu iki dosyanın geldiğini göreceksiniz sizin rehberinizi içine çekip ifunbox kapatın daha sonra ifile ile adresbook un bulunduğu yere gelin addressbook.sqlitedb yanındaki mavi oka basıp SAHİP ve GRUPLAR KISMINI MOBİLE YAPIN bi reboot çekin rehberiniz gelicek iyi günler..

tüm arkadaşlarıma teşekkürü borç biliyorum...

herkesin yeni yılını kutlar, güzelliklere vesile olmasını dilerim...

saygılar...