Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
zetsch84

iPhone4'ümün hafıza kapasitesi 2 Gb az görünüyor...

Rate this topic

Recommended Posts

Telefonumu itunes'u kullanarak sürümünü 5.0.1'e (4.3.3'te jb'liyken de aynısıydı) yükselttim. iTunes'da baktığımda others bölümü 1.77 Gb dolu (Photos 0.18Gb., Apps bölümü boş vs.) görünüyor. Bu fazlalık neyin nesidir anlamadım. Önceden cydia vardı installious'taki indirilenler yer kaplıyor diye düşünüyordum ama şimdi telefon tam takır kuru bakır hala 2 Gb'ye yakın yer kaplayan bişiler var.

Telefonum iPhone4 16Gb. singapurdan gelme sim kilitsizdir.

iOS Sürümü: 5.0.1

Modem Firmware: 04.11.08

other installousdan indirdiklerinizi falan kapsıyor installosda kaç gb dosyanız var ? bide anlamsız yere kendi kendine büyüdüğü doğru othersın bende çözmüş değilm kendisini cydia refresh falan da yükseltiyo sanırım

other installousdan indirdiklerinizi falan kapsıyor installosda kaç gb dosyanız var ? bide anlamsız yere kendi kendine büyüdüğü doğru othersın bende çözmüş değilm kendisini cydia refresh falan da yükseltiyo sanırım

dediğiniz doğru benim düşüncem de öyleydi ama ben restore yaptım (bu yeni jb'yi yapmak için) yani şuan ne cydia ne installious var ama hafıza hala eksik...

Evet bak işte onu dedim. onu da rehber için dedim aslında. Acaba tekrar bi restore ya da komple sıfırlama yapıp bu sefer yeni bir iphone olarak aç mı desem?

Eğer öyle dersem ilk alınmış gibi oluyor değil mi?

2gb belki sistemin root alani olabilir :)

Bence olamaz ya da olmamalı çünkü itunes da telefon bilgilerinin olduğu yerde kapasiteye 13,73 yazıyo. Telefonu ilk aldığımda bu kadar fazla değildi sisteme ayrılan alan. Yanlış mı düşünüyorum?

Sunuda unutmayinki 4.3.3 ile 5.01 arasinda daglar kadar fark varr

Buda root boyutuna direkt etki eder..

Bi ihtimal Jailbreak kaynakli bir durum olabilir..

Yeniden restore edip deneyebilirsiniz..

Ama bence normal benim 4s de o civarda...

Yeniden restore edicek bi durum yok other sürekli büyüyor ben önüne geçemedim takmayın kafanıza her gün akşam gelince ne kadar büyüdü diye bakyıodum bi arada bulamadım bişey cydia falan derken büyütüyo orayı bide bazı uygulamalar etkiliyo olsa gerek manga indrmiştim ben bi 100 sayfa falan oda binmiş olcakki o akşam others baya büyümüştü zaten new iphone gösterin 0.36 ya düştüğünü göreceksiniz backupları attığınız için öyle görünüyor

JB siz kilitli at&t iPhone 4 16 GB var. 7.3 dolu 6.4 kullanılabilir diyor. Yani 3.3 GB duman olmuş. Eskiden JB li 4.3.3 dü. Acaba dosyaları hala saklıyor mudur ki.

JB siz kilitli at&t iPhone 4 16 GB var. 7.3 dolu 6.4 kullanılabilir diyor. Yani 3.3 GB duman olmuş. Eskiden JB li 4.3.3 dü. Acaba dosyaları hala saklıyor mudur ki.

Saklama filan olmaz... Restore isleminde cihaz sifirlanir..

kafaniza bu kadar takmayin.

İos 5 ile 4.3.3 arasinda ciddi islet sistemsel farklar varr.. Dolayisiyla root bolumundeki ayrilan kismin artmasindan kaynakli bir durum...

16 gb iphone nun kapasitesi 14 gb olarak görünür zaten pek bi uçma söz konusu değil sizde yani :) Yalnız ios sürümüyle hiç alakası yok iphone firmwaredeki artışını kapasiteden yiyerek kullanıyor ios4 de 29 gb olan capacity 28.5 görnüyo şu an itunesdada toplayınca free+others+app vs 28.5 ediyo zaten firmwarein etkisi yok yani others a

Edited by iRa

İos 4x ile 14 gb 5x ile de 13.4 gb bos yerinizin olmasi cok dogal

Ayf0n

Öylede hocam sorun o değil zaten biz onu othersa etkisi olmadığını belirttik other neden artıyo ona anlam veremiyorum sizde artış yok heralde ben her gün wallpaper uygulamasına girip bi 20 sayfa ilerliyorum neredeyse ordaki resimleri yüklerkende dolduruyo olabilir mi ki

Dolduruyor olmasi muhtemel cunku cydia ios un iceriginde olan bir yazilim degil.. Bilgisayardaki temp dosyasi gibi onunda sismesi normal..

Her cevaba bir alternatif uretmeye gerek yok

Sorununuzun kaynagi cok net..

Cydia dan cok fazla biseyler inceliyor yada yukleyip kaldiriyorsaniz others kisminin sismesi gayet normal...

Cydia da wallpaper neden bakilirki o cok garip geldi bana :)

İnterNetden bakin guzel guzel cihazin cozunurlugune ozell wallpaper siteleri dolu ortalik

Bilgisayardan indirin itunesden ativerin.

Dolduruyor olmasi muhtemel cunku cydia ios un iceriginde olan bir yazilim degil.. Bilgisayardaki temp dosyasi gibi onunda sismesi normal..

Her cevaba bir alternatif uretmeye gerek yok

Sorununuzun kaynagi cok net..

Cydia dan cok fazla biseyler inceliyor yada yukleyip kaldiriyorsaniz others kisminin sismesi gayet normal...

Cydia da wallpaper neden bakilirki o cok garip geldi bana :)

İnterNetden bakin guzel guzel cihazin cozunurlugune ozell wallpaper siteleri dolu ortalik

Bilgisayardan indirin itunesden ativerin.

yok hocam toplasanız 5-6 tweak 10-11 tane uygulama var denemek içinde kurmam idownloadblog incelemesi varken cydiadan bakmıyorum tabiki app storedan indirdiğim Wallpapers isimli uygulamadan bakıyorum...

Mutlaka kullanim karakterinize ait bir

İslem yapiyorsunuz... Farkinda degilsinizdir..

Otgers bolumu Kendi kendine sismez

Arkadasin dedigi gibi

5.x surumlerde temiz restore bituminde 13.5 civarind la bis alan olmasi gayet normal...

Mutlaka kullanim karakterinize ait bir

İslem yapiyorsunuz... Farkinda degilsinizdir..

Otgers bolumu Kendi kendine sismez

Arkadasin dedigi gibi

5.x surumlerde temiz restore bituminde 13.5 civarind la bis alan olmasi gayet normal...

Ona lafım yok zaten dediğim gibi ipsw nin büyümesi toplam kapasiteden yemiş 500 mb kadar düşmüş 28.5 görünüyo zaten others olayı can sıkıcı neyse artık önemli değil bi sürü boş alanı var doldurana kadarda yolu var :)

Sunuda unutmayinki 4.3.3 ile 5.01 arasinda daglar kadar fark varr

Buda root boyutuna direkt etki eder..

Bi ihtimal Jailbreak kaynakli bir durum olabilir..

Yeniden restore edip deneyebilirsiniz..

Ama bence normal benim 4s de o civarda...

Haksız degilsin ama bu büyüklük ben 4.3.3 teyken de vardı. Ben cydia ya yoruyordum.

Yeniden restore edicek bi durum yok other sürekli büyüyor ben önüne geçemedim takmayın kafanıza her gün akşam gelince ne kadar büyüdü diye bakyıodum bi arada bulamadım bişey cydia falan derken büyütüyo orayı bide bazı uygulamalar etkiliyo olsa gerek manga indrmiştim ben bi 100 sayfa falan oda binmiş olcakki o akşam others baya büyümüştü zaten new iphone gösterin 0.36 ya düştüğünü göreceksiniz backupları attığınız için öyle görünüyor

Acikcasini söylemek gerekirse bana da oyle gelmeye basladi. Bu aynı bilg. misali kurup kurup siliyorsun tortular kalıyor sanırım :)

Rehberi sağlama alırsam gözümde değil backup yeniden başlarız :)

Cydia source guncellemeleri others,i sisiriyor olabilirmi. :-)

iTunes taki others bilgisine bakmayın, arkadaşlar... Çoğu zaman yanıltıcı oluyor. iPhone 4 lerin root u (orjinal) 1 GB dır.

Saygılar...

yok hocam toplasanız 5-6 tweak 10-11 tane uygulama var denemek içinde kurmam idownloadblog incelemesi varken cydiadan bakmıyorum tabiki app storedan indirdiğim Wallpapers isimli uygulamadan bakıyorum...

Arkadasim ben su an okudum sorununuzu umarim cozum bulmussunuzdur .Ben de ayni sorunu yasadim bir anda other 7.6 Gb a cikti forumlarda bir cozum bulamadim . yalniz bir sey dikkatimi cekti bir navigasyon yuklemeye calistim hafiza yeterli degil deyip kesti ancak other 0,7 Gb artti ben bu konularda uzman degilim ama bir yerlerde temp veya yedege atiyor diye I Fun Box la dosyalarin icine girdim mesela SAFARI diye iki ayri baslik vardi onlarin birinin icinde bu yuklenemeyen dosyayi ve onun gibi iki dosya daha buldum bunlari sildigimde diger kismi 6 Gb ye dustu sonra ITools u inceledim kendi icinde IToolsBU diye bir dosya olusturdugunu ve orada bir takim uygulamalarin Back Uplarini gordum onlari da sildim others 1GB daha dustu

Ayrica 360 Mobilsafe programinda System Cleani calistirdim trash filesde 2.2 Gb lik temizlik yapti kisaca Others rakkami 3.36 ya dustu . Uzman arkadaslarin afiina siginarak belki birilerinin derdine care olabilir diye bu bilgileri paylasmak istedim.

Dedigim gibi bu konularda fazla bilgi sahibi degilim dosyalarin icinde daha temizlenmesi gereken seyler olduguna inaniyorum ama korktugumdan fazla kurcalayamadim .

Edited by murti

Dostum yazılanları okumadım cevap verildiyse kalabalık ettigim için kusura bakma başlığı görünce aklıma gelen ilk şeyi yazayım dedim snowbreeze ile expert modda yapıp cydia alanını yükseltmedin değil mı o zaman tel hafızandan gider bilgisayardaki c d alanları gibi sistem dosyasının yerini büyük olarak versiyon attıysan tek çaren yeniden restore yapman gerek birde versiyon değişikliklerinde aynı backup kullanmamak gerek sorun oluyor hep.