Jump to content
Sign in to follow this  
catdog28

İphone 4s kamera sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

arkadaşlar bende iphone 4s var ama kamera acayip puslu çekiyor. fotoğrafta kamerada izlenebilecek gibi değil. ne kamera hd gibi nede video hd video kalitesi gibi. bende eskiden samsung wave 1 vardı daha iyi çekiyordu. bunun bir çözümü varmı yardımlarınızı bekliyorum....

i4s çıktığından ilk batarya ikinci olarak i4s in kamerasında odaklanma vb sorunların görüldüğü bildirilmişti malesef garantiye götürmeniz gerekmekte dışardan aldıysanız yine dışarıya götürmeniz lazım türkiyede apple store olmadığı için garanti geçerli değil bilkomda iphone dışı bütün icihazların uluslararası garantisi geçerli türkcell falansa işiniz daha kolay geçmiş olsun..

Guvenilir bir kaynaktan iPhone 4S icin iOS 5.0.1 indirin. iTunestan Shift+Restore yapın. Mumkunse yeni bir iPhone olarak yaratin

shif restore ne demek oluyor? acaba apple itunes üzerinden güncelleme ile düzeltebilirmi?

shift restore yapmanızı gerektirck bi durum yok ki burda direk restore basıp ipsw yi indirin öyle deneyin madem..

restore yapmak nedemek yardımcı olurmusunuz? çözüm yolu restoremi?

başka bi yol yok malesef cihazınızın stabilitesini bozacak jb falan olsa neysede kamera probleminden mimli i4s için elden gelen bu itunes açın zaten karşınızda yazıcak kocaman bi buton olarak duruyo update altındada restore olarak restore tamamen sıfırlamak demek de cihanızı factory unlocked dur umarım

factory unlockeddur derken neyi kastediyosunuz_?

yani dünyadaki bütün kartlara açık mı yoksa dışardaki belli başlı hatlarla çalışır durumda mı ? siz telefonu nerden aldınız ?

B zahmet bi sokun onu..

O koruyucu bir jelatin degildir..

Kamera ve flash in onunu keser..

Yani bulanikligi gorunce hicmi akliniza gelmedi lensin ustunde lekemi var diye..

:confused: hakikaten bu kadar basit mi düşünmek gerekiyodu :S

cihazi kutusundan cikardiginizda arkasinda yapisik olan koruyucu jelatini soktunuzmu ?

okur okumaz aklima geldi ama yoook dedim ya böyle birsey olamaz arkadas

Olur bazen.. İnsanın bu tip basiretinin bağlandığı anlar...

Hani ne kadar tuhaf olsada inşallah nedeni odurda sorunlu cihaza denk gelmemiştir arkadaş :)

''Hani ne kadar tuhaf olsada inşallah nedeni odurda sorunlu cihaza denk gelmemiştir arkadaş '' keşke öyle olsa :S

yok aslında jelatini söktüm. ancak kendim ayrı bir tane özel koruyucu taktım kameranın önü açık yani önünde jelatin falan yok koruyucu kaplama var. zaten internetten baktım aynı sorun bütün kullanıcılarda var. bu sorunun çözümünü bulamadım sadece acaba apple güncelleme yaparak giderebilirmi..?

yok aslında jelatini söktüm. ancak kendim ayrı bir tane özel koruyucu taktım kameranın önü açık yani önünde jelatin falan yok koruyucu kaplama var. zaten internetten baktım aynı sorun bütün kullanıcılarda var. bu sorunun çözümünü bulamadım sadece acaba apple güncelleme yaparak giderebilirmi..?

yazılımdan çok o şikayetin donanımsal oldğunu okumuştum ben veteknolojide çıkan haberde..hem mercekle ilgili bi durum yazılımla nasıl bağlantılı olabilir ki tuhaf geldi biraz

Bi fotograf cekip burada paylasirmisiniz.

Cihazin ilk acilmasindan itibaren o sekilde oldugunu dusunmyyorum..

Odaklanla sorunu yazilimsaldi..

Bulaniklikla odaklanma sorunu ile uzaktan yakindan ilgisi yok..

Ya kameranin lensi uzerinde bir leke var

Yada cihaz darbe gormus olabilir...

aynı sorunu bende yaşıyorum phone 4 bile bundan daha güzel çekiyor servise gönderdim testlerden başarı ile geçmiştir diyor telde sıkıntı yok diyolar ne yapmam gerek acaba güncelleme felan yaptım herşey tamam

şu an kulladıgım kılıf kameranın etrafını kaplıyor flash açıkken ışıgı emiyor resim bembeyaz çıkıyoryada açık havada kılıf parlıyor yine kötü çekiyor video ve resmi yada resmi çeken arkadaş parmagını kameraya yakın koyarsa flas patlarken yıne yansıma yapıyor ve kotu çekıyor. kılıfı çıkartıp parmagımı kameradan uzak tutarsam çok ıyı çekiyor üzerindeki jelatından bile olabilir bi deneyin bunları bide resmi çekmeden once kameranın fokuslamasını bekleyın yada parmagınızla ekranın ordasına dokunup fokuslamasını saglayın aynı bulanıklık olcakmı bi bakın