Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
AliYil

İphone 3gs kayit disi gozukuyo.

Rate this topic

Recommended Posts

Selam arkadaslar,

Ben gecen yaz yurtdisindan Turkiyede pasaporta İphone 3GS mi kayit ettim. Butun yaz kullandim İphonumu hic sorun yapmadi simdi turkiyeye tatile geldim burda kiz arkadasima verdim İphone 3GS yi. Kiz arkadasim yaklasik 2 haftadir kullaniyo 2 gun once yasal uyari mesaji gelmiş kapancak diye. Telefonu temmuzda kayit ettim gecerli bi pasaportla, ikametgah belgesiyle turkcellin Tim bayiisinde telefonu butun yaz kullandim. Simdi İMEİ sorgulama yaptim telefonunuz kayitli degildir diyo. Burda sorun ne olabilir ve ne yapmam lazim?

Ali Yilmaz

Kayit yaptirdiĞin yer tÜrkcell hep bunu yapiyor benimde baŞma grldİ bu evraklari btk ya yoollamiyorlar ya bayİye tekrar gİt yada btk ya evraklari kendin postola

sorun büyük ihtimalle sundan kaynaklandı, simdi sen yabancı pasaport ile türkiyeye giriş yaptırdıysan 6 aylıgına felan acılıyor ülkeye göre degsiyor o , simdide süresi dolms ondan dolayı uyarı gelmiştir, TÜRK pasaportuna kaydettirirsen SINIRSIZ ACILIR, egerki türk pasaportuna kaydettirdiysen sorun bayiden kaynaklı da olabilir gidip görüsmenizde fayda var

yahu bu ne saçma sistemdir, adam telefonunu getiriyor belgesi şuyu buyu tam kayıt yapılıyor ama bir bayii hata yapıyor diye adamın telefon kullanılmaz oluyor. sanırım sadece turkiyeye özgü...

geçmiş olsun bu arada benimde telefonum yurt dışından gelme, bir arkadaş vasıtasıyla onun arkadaşından aldım güvenilirler kayıt yapılmış görünüyor belgede var ama ülkemize güvenemediğim için kapandı kapanacak korkusuyla yaşıyorum resmen :( umarım kısa sürede çözüme ulaştırırsınız

Yabanci pasaportla kayit yaptirdim ama bize 6 ay gecerli diye bisey soylenmedi kaydi yaptirirken. Oyle 6 ay gecerlidiye eminmisin? Bence sacma olur 2 yil da bir 1 pasaporta kayit edebiliyon ama 6 ay gecerli ? Yani ozaman 1 sene yurtdisindan getirdin telefonu kullanabilcen 1 sene Turkiyeden bi telefon satin/odunc alcan?

dostum TÜRK PASAPORTU olsaydı sınırsız ACILIYORDU ama yabancı pasaportlara sınırlı gün var ama onu söylemesi lazımdı o da bayinin cahilligi diyecegim ama adam simdi sen bişey demezsen oda bişey diyemez, o yüzden hangi pasaport verilirse direk ona kaydediyor, senin 2 yılda bi kayıt yaptırdıgın cezalı konuma düştügün adamın umrunda degil acıkcası türkiyede böyle malesef :) cok nadir telefoncular söyler bunu o yüzden tanıdık sayesinde yaptırn diye söylenir hep cünkü işin garanti olması acısından, neyse diyecegim bu hocam senin telefon söyledigimden dolayı kapanmıstır sen genede bi arastır sor ogren ne olur ne olmaz ama %99 eminim yani,

bahsettigin sorun bütün gurbetci arkadasların sorunu zaten benim akrabalarda senin durumunda cok adam var :) oda sizden kaynaklı degil GÜZEL ÜLKEMİZİN sorunlarından bi tanesi bu ama hala bi çözüm yoluna gidilemedi gidilsede varılamadı .. MALESEF ...

Sagol yardimin icin Blackjust. Ozaman tek care bu iphonu satip Turkiyeden bitane almak bu arada burda fiyatlari ne kadardir? 2nci el İ3GS lerin :)

rica ederim ne demek, en güzeli öyle sitede de satan arkadaslar oluyor burdan takip edebilirsin bazen düşüyor öyle ALIM SATIM ölümüne konu da acabilirsin, temiz garantili cihazlar veriyorlar 800-900-700 degisiyo konusup anlasmana baglı, en saglıklıstürkiyeden almak tabiki güzel bi sorun olursa hemen müdahele şansın oluyor garanti vs. kafan agrımıyor yani dısarda tahmini ortalama fiyat olarak 900 felan 8 gb lıklar daha düşügede bulursun elbet arastırmana baglı yani birazda :)