Jump to content
iPhone A12 Cihazlar (iPhone XS, XS Max, XR) için 12.4 Unc0ver Jailbreak Yayınlandı !
Sign in to follow this  
Goldsea Compass

Mac Hakkında Biraz Bilgi Verebilirmiyiz ?

Rate this topic

Recommended Posts

slm arkadaşlar

Mac Laptoplar hakkında biraz sahibi olmak istiyorum.Çünkü almayı düşünüyorum eğer değicekse

1-Normal laptoplar ile arasında ne gibi farklar var ?

2-Mac'in iphone gibi ayrı bir sistemi var sanıyorum dogrumudur ?

3-Performans olarak en iyi laptop ile en iyi mac arasında ne kadar fark var ?

4-Mac'e yüklenen oyunlar ve programlar normal laptopla aynımı yoksa iphone ipad gibi değişik dosya uzantılarımı var ?

5-Mac gerçekten göründüğü kadar harika bir aletmi ?

teşekküler

:D çok kısa olmadımı :D

Aslında gayet yeterli olmus :) Ne gibi farklar var dersen aynı olan bisey yok :) Ayrı isletim sistemi daha kararli bir yapı ve daha kolay kullanım :) PC ile arasındaki performans farkını sorarsan alınan cihaza gore degisir :) Ama isletim sistemi yeterince kararlı oldugu icin cok daha hızlı bir kullanım sunar.. Dosya uzantıları aynidır ama program uzantıları .dmg dir.. Ben sahsen harika bir makına olarak goruyorum kendisini :)

1-Normal laptoplar ile arasında ne gibi farklar var :

Daha fazla Pil ömrü + Performans + Sevgiliden ayrılma nedeni :D

2-Mac'in iphone gibi ayrı bir sistemi var sanıyorum dogrumudur :

Doğrudur.

3-Performans olarak en iyi laptop ile en iyi mac arasında ne kadar fark var :

En iyi Laptop kendisi olur, daha iyisine rastlamadım. Eğer rastlasa idim onu kullanıyor olurdum.

4-Mac'e yüklenen oyunlar ve programlar normal laptopla aynımı yoksa iphone ipad gibi değişik dosya uzantılarımı var:

Kendine has yükleme seçenekleri içerir, Hayatı kolaylaştırır :)

5-Mac gerçekten göründüğü kadar harika bir aletmi:

Bu bakış açısına bağlı, herkes benim gördüğümü görseydi, Windows kullanmazlardı :)

Mac kullanmaya başlayalı 2 ay oldu gerçekten mükemmel

ilk andan itibaren farkı görüyorsunuz

win7 de yüklü fakat win7 yi tek bir sebebden açıyorum o da yedeklerimi flash dan hdd ye koymak için

Mac kullanmaya başlayalı 2 ay oldu gerçekten mükemmel

ilk andan itibaren farkı görüyorsunuz

win7 de yüklü fakat win7 yi tek bir sebebden açıyorum o da yedeklerimi flash dan hdd ye koymak için

Diskiniz NTFS ve bu yüzden kopyalama yapamıyorsanız NTFS4MAC gibi uygulamaları kurabilirsiniz. Alternatifleri forumumuzda mevcuttur.

Saygılar...

1-Normal laptoplar ile arasında ne gibi farklar var :

Daha fazla Pil ömrü + Performans + Sevgiliden ayrılma nedeni :D

2-Mac'in iphone gibi ayrı bir sistemi var sanıyorum dogrumudur :

Doğrudur.

3-Performans olarak en iyi laptop ile en iyi mac arasında ne kadar fark var :

En iyi Laptop kendisi olur, daha iyisine rastlamadım. Eğer rastlasa idim onu kullanıyor olurdum.

4-Mac'e yüklenen oyunlar ve programlar normal laptopla aynımı yoksa iphone ipad gibi değişik dosya uzantılarımı var:

Kendine has yükleme seçenekleri içerir, Hayatı kolaylaştırır :)

5-Mac gerçekten göründüğü kadar harika bir aletmi:

Bu bakış açısına bağlı, herkes benim gördüğümü görseydi, Windows kullanmazlardı :)

Bende bir aydır Mac kullanıyorum ve hepsine katılıyorum artık Windows gormek bile istemiyorum diyebilirim :)

Diskiniz NTFS ve bu yüzden kopyalama yapamıyorsanız NTFS4MAC gibi uygulamaları kurabilirsiniz. Alternatifleri forumumuzda mevcuttur.

Saygılar...

Abim ExFat'ı atladın NTFS olmasa da olur.

Bende bir aydır Mac kullanıyorum ve hepsine katılıyorum artık Windows gormek bile istemiyorum diyebilirim :)

Öyle değilim ;)

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

Abim ExFat'ı atladın NTFS olmasa da olur.

Öyle değilim ;)

Aynen, abicim ama exFat için diski formatlamalı... Arkadaşımıza masraf açmayalım...:D

Saygılar...

Saygılar...

Biliyorum o tür programlar var fakat diske zarar veriyor diye okumuştum o yüzden kullanmıyorum

Bir program disk'e zarar vermez, fakat veri bütünlüğünü risk'e edebilir...

benimde bi sorum olacak ağ bağlantılarında bi sıkıntı olur mu mesela benim serverim windows server imac almayı düşünüyorum kndm kullanmak için ağa bağlanma veya serverdaki programı çalıştırmada bi problem olurmu?

iMac ile Windows ağlarına dahil olabiliyorsunuz, bunun için çaba harcamaya gerek olmuyor oldukça basit.

Gelelim ağ üzerinden uygulama çalıştırma konusuna,

iMac ile Mac OS X üzerinden Windows'a erişim sağlayarak bir Windows uygulaması çalıştıramazsınız.

Bunun tam tersi de mümkün değildir. Ağ üzerinden Windows uygulamasını çalıştırmak için iMac üzerine Windows kurmalısınız.