Jump to content
Sign in to follow this  
koala85

iphone 3g 3.1.3 versiyon cihazımı yükseltmek istiyorum

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar forumda baya araştırdım bulamadım şöyle resimli anlatım artık yukldiğim uygulamar 4.0 için olduğu için hiçbirşey indiremiyorum kendi iphonuma 3.1.3 versiyonu 4 ve üstüne yükseltmek istiyorum en az fakat nasıl yapacam neleri indirecem en kısa şekilde bunu nasıl yaparım bilmiyorum uzun zamandır siteye giremiyorum enson buradaki arkadaşların yadımıyla 3.1.3 e yukseltmiştim eğer bana yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar .

Forumda 4.2.1 custom FW'ler mevcut. Baseband koruyan ve aktivasyon yapan birisini indirin. Daha sonra iTunes'dan Shift'e basılı tutarak restoreye basın ve indirdiğiniz dosyayı gösterin. Sorunsuz yükler.

Şuan bir tane 4.2.1 indiryorum fakat nerden anlayacaz baseband koruyan ve aktivason yapan olduğunu ayrıca ,sn0wbreeze-V1.8-BETA1 ve Pwnage tool 4.2 indirdim bunları kullanmama gerek yok mu?

Arkadaşlar forumda baya araştırdım bulamadım şöyle resimli anlatım artık yukldiğim uygulamar 4.0 için olduğu için hiçbirşey indiremiyorum kendi iphonuma 3.1.3 versiyonu 4 ve üstüne yükseltmek istiyorum en az fakat nasıl yapacam neleri indirecem en kısa şekilde bunu nasıl yaparım bilmiyorum uzun zamandır siteye giremiyorum enson buradaki arkadaşların yadımıyla 3.1.3 e yukseltmiştim eğer bana yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar .

Sadece uygulama yüklemek için yükseltiyorsanız telefon jailbreakli ise iFile'dan sürümünüzü yüksek gibi gösterebilirsiniz.

iFile ile System&Library&CoreServices&SystemVersion.plist i açın ve System version kısmını 3.1.3 ten istediğinizi yapın

Daha sonra reboot yapın ve cihazınız ne yazdıysanız o sürüm olur.

En ufak yanlışınız elmayı görmenize sebep olabilir.

iFile ile System&Library&CoreServices&SystemVersion.plist i açın ve System version kısmını 3.1.3 ten istediğinizi yapın

Pardon kardesim senin mesajını gormemişim.

Yok o zman ben o işe girmeyim bi ton sorun çıkacak,ben şöyle birşey düşünüyorum şuan 624 mgbylık iphone3,4.2.1 ipsw indiriyorum indikten sonra shiftle bu dosyayı yuklsem itunestan redsnow gerekir mi sizce bi de bi de bu sn0wbreeze-V1.8-BETA1 Pwnage tool 4.2 bu 2 dosyayı indirin demişler bunlar ne işe yarıyor?

Pardon kardesim senin mesajını gormemişim.

Önemi yok :) amaç yardım etmek :)

Maalesef olmuyor. Uygulamalar yüklenmiyor. Kimileri açılmıyor.. Backup alınamıyor. Çünkü iOS 3 ile iOS 4 arasında çok çok fark var. Ve cihaz Safe Mode'dan neredeyse hiç çıkmıyor... Çok sıkıntılı. Önermem:)

Maalesef olmuyor. Uygulamalar yüklenmiyor. Kimileri açılmıyor.. Backup alınamıyor. Çünkü iOS 3 ile iOS 4 arasında çok çok fark var. Ve cihaz Safe Mode'dan neredeyse hiç çıkmıyor... Çok sıkıntılı. Önermem:)

Evet...evet...4x sürümlerde bir nebze olsun işe yarıyordu...3x de daha karışık saygılar.

AÇıldı şuan hiçbirşey yok zaten kabul etmedi yaparken 1.2 4.2.1 nerden bulabılırım?

Cihazını iphone 3g yurtdışı doğrumuyum ?

Versiyon yükseltmek istiyorsunuz ?

Ultrasnowmu kullanıyorsunuz ?

Firmware atmaya çalıştınmı hiç ?

Orjinal & custom ?

Şimdi inen firmware dosyasını nerden indiridiniz ?

Eğer orjinalse baseband'iniz yükselmiştir

Bu durumda ipad baseband atmanız gerekebilir.

İsimden anlaşılabilir ama orjinal gibi isimlenmiş customda olabilir

Sanırım basebandiniz yükselmiştir

2 farklı adım var

1 :

Snowbreze ile activication yapan 4.2.1 firmware oluşturacaksınız

Daha sonra ireb yada snowbreze ile pwner yaptıktan sonra restore yapacaksınız

Şanslı iseniz basebandiniz yükselmediyse ultrasnow kurunca hat gelir gelmesse baseband yükselmiş ara sürümde kalmıştır

2 :

Baseband yükselmişse ara sürümde kalmıştır ultarasnow çalışmaz

Burda redsnow ile baseband atmanız gerekecek ipad baseband

Daha sonra üsteki oluşturduğunuz firmware ile restore yapıp ultrasnow kuracaksınız

Dediğinizi yapmaya çalıştım basebandi seçtim tam yuklemeye baslarken wındows kapatıyor hata verıp arstırdım okudum wındows servise pack 2 yı sectım yonetıcı olarak baslat dedım restart at dedım hala sorun cıkarıyor windows vista var bende